ForzaItalia.pl 2023 zaprasza do Rozalina

ForzaItalia.pl 2023 to wydarzenie, którego nie można pominąć. Organizowane przez stowarzyszenie zrzeszające miłośników włoskiej motoryzacji i kultury co roku zachwyca imponującą listą niecodziennych pojazdów, znakomitych gości i mnóstwem atrakcji. Tegoroczna edycja odbędzie się w przyszłą niedzielę, 28. maja, w położonym pół godziny drogi od Warszawy Pałacu Rozalin.

Organizatorzy i marka Alfa Romeo zapraszają do udziału wszystkich fanów włoskiej sztuki inżynieryjnej, a także osoby, które dopiero chcą poznać ten pasjonujący świat.

Tradycyjnie uczestnicy tego niezwykłego spotkania mogą liczyć na obecność kilkuset pojazdów – od pięknych klasyków, przez pobudzające wyobraźnię samochody sportowe, po najnowsze cuda włoskiej sztuki inżynieryjnej. Takie wydarzenie nie może się oczywiście odbyć bez specjałów włoskiej kuchni oraz innych atrakcji, takich jak rajd nawigacyjny, wykłady czy konkursy z wiedzy o Włoszech i tamtejszej motoryzacji. Zwieńczeniem każdej edycji jest konkurs elegancji, podczas którego przed zebraną publicznością prezentowane są najciekawsze pojazdy całego wydarzenia.

Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4 280 KM AT8- włoski SUV, który wzbudza sportowe emocje

Partnerująca wydarzeniu marka Alfa Romeo zaprezentuje na tegorocznym zlocie trzy przyspieszające bicie serca modele dostępne w aktualnej gamie: najnowszej generacji sedan Giulię i sportowy SUV Stelvio MY2023 oraz pierwszy zelektryfikowany samochód marki – Tonale PHEV. Ten ostatni, wprowadzony do sprzedaży w zeszłym roku, wyznaczył nowe standardy piękna i zaawansowanych rozwiązań technicznych w niezwykle popularnym segmencie C-SUV.

Alfa Romeo prezentuje na Milan Design Week 2023 samochód koncepcyjny Carabo

Wszystkie trzy prezentowane na ForzaItalia.pl 2023 modele Alfy Romeo wpisują się w kategorię „ruchomych dzieł sztuki”. Giulia, Stelvio i Tonale uwodzą pięknem linii zewnętrznych, komfortowymi wnętrzami zapewniającymi pełną łączność ze światem i najnowszymi systemami wspierającymi kierowcę oraz zapewniającymi mu wyjątkowe doznania z prowadzenia auta. Łączy je charakterystyczny dla marki, sportowy grill „Scudetto” i najnowsze adaptacyjne przednie światła Full LED Matrix, zapewniające doskonałą widoczność i bycie widocznym w każdych warunkach na drodze. Na nowy poziom inżynierowie marki wznieśli też technologię i łączność ze światem – nowy, w pełni cyfrowy zestaw zegarów o historycznym „teleskopowym” kształcie, z ekranem TFT o przekątnej 12,3 cala, i platforma „Alfa Connect Services” oferują najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa w samochodzie. Każdy model oferuje też zaawansowaną technologię NFT (Non-Fungible-Token) śledzącą cykl życia pojazdu.

Na szczególną uwagę zasługuje najmłodszy członek rodziny, Tonale PHEV, najbardziej wydajny model w historii marki, będący pierwszym krokiem w kierunku sportowej jazdy przyszłości. Modelem tym Alfa Romeo rozpoczyna ewolucję od zerowej liczby pojazdów zelektryfikowanych (początek 2022 roku) do pełnej gamy samochodów o zerowej emisji (w 2027 roku). Tonale Plug-In Hybrid Q4 to najbardziej sportowa wersja w gamie o najwyższej klasy zwinności i dynamice jazdy. Jej hybrydowy silnik Q4 typu plug-in hybrid dostarcza łączną moc 280 KM, a dzięki napędowi na wszystkie koła Q4 oferuje najwyższą przyczepność i bezpieczeństwo.

Warto również przypomnieć, że Alfa Romeo Tonale wygrała plebiscyt magazynu Auto Świat – „Moto Awards 2022” w kategorii kompaktowych SUV-ów i crossoverów.

Zgodnie z filozofią marki każdy model Alfy Romeo jest dostępny w czterech stylowych, bogato wyposażonych wersjach wyposażenia – Super, Sprint, Ti i Veloce. Każdy z nich jest też objęty 5-letnią gwarancją Maximum Care z limitem wynoszącym aż 200 tys. km.

Zapraszamy do wizyty na zlocie ForzaItalia.pl 2023 i poznania najnowszej gamy modelowej Alfa Romeo.

Szczegóły wydarzenia.

Źródło: Alfa Romeo