Toyota Relax – już ponad 34 tys. aut z nową gwarancją

Już ponad 34 tysiące kilkuletnich samochodów Toyoty skorzystało z nowego programu gwarancyjnego Toyota Relax, oferowanego po wykonaniu przeglądu w wersji Relax w autoryzowanym serwisie marki. Wprowadzony w październiku program jest potwierdzeniem jakości i niezawodności modeli Toyoty.

W programie Toyota Relax mogą uczestniczyć wszystkie auta marki z europejskiej sieci dystrybucyjnej, których wiek nie przekracza 10 lat od daty pierwszego zakupu auta, a jednocześnie ich przebieg jest mniejszy niż 185 000 km Jest przeznaczony zarówno dla pierwszych właścicieli samochodów po wygaśnięciu podstawowej 3-letniej gwarancji producenta, jak i dla nabywców używanych modeli marki, pochodzących z polskich salonów lub z rynku europejskiego.

Toyota – nowa generacja hybryd plug-in z zasięgiem 200 km w trybie elektrycznym

Do programu można zgłosić samochody osobowe, dostawcze i terenowe z każdym rodzajem napędu, w tym auta z linii GR SPORT. Przerwa w serwisowaniu auta nie jest przeszkodą – wystarczy wykonać przegląd Relax, by zyskać ochronę gwarancyjną najczęściej na kolejne 12 miesięcy lub 15 000 km, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze. Ochrona zapewni naprawę pojazdu w dowolnym serwisie Toyoty w Europie z zastosowaniem oryginalnych części, zgodnie z obowiązującymi warunkami programu Toyota Relax. W Polsce naprawa w ramach gwarancji Relax zostanie rozliczona bezkosztowo, natomiast za usługę wykonaną w sieci serwisowej Toyota Motor Europe za granicą klient otrzyma w Polsce refundację kosztów.

Nowa Toyota Prius jednym z najbardziej dynamicznych samochodów japońskiej marki

„W nowym programie Toyota Relax możemy objąć gwarancją nasze kilkuletnie Toyoty. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy jego pierwszym, czy kolejnym właścicielem, ani czy auto pochodzi z polskiego salonu czy też z innego europejskiego kraju. Toyota jest pewna swoich samochodów, które z łatwością osiągają przebiegi kilkuset tysięcy kilometrów. Potwierdzeniem tego są tysiące zgłoszeń do Klubu Rekordowych Przebiegów Toyoty, do którego zapraszamy właścicieli aut mających na liczniku ponad 200 000 km. Nasz dotychczasowy rekordzista, 18-letni Avensis, ma już za sobą ponad 950 000 km i niedługo stanie się kolejną Toyotą z milionowym przebiegiem” – powiedział Robert Mularczyk, PR Senior Manager, Toyota & Lexus Central Europe. „Gwarancja Relax nie tylko daje kierowcy spokój i pewność, ale także zwiększa atrakcyjność auta na rynku wtórnym. Wartość samochodu, który jest zadbany, regularnie serwisowany w ASO i posiada ważną ochronę gwarancyjną, jest wyższa niż cena pojazdu bez tych atutów”.

Źródło: Toyota