LEGO® Technic™ Peugeot 9X8 dla uczczenia hybrydowego hipersamochodu przed jego debiutem w Le Mans

Po zaprezentowaniu w ubiegłym roku rewolucyjnego hipersamochodu PEUGEOT 9X8, zespół PEUGEOT TotalEnergies podjął się nowego wyzwania inżynieryjnego – odtworzenia nowego, rewelacyjnego bolidu z napędem hybrydowym z klocków LEGO® Technic™. Oto hybrydowy hipersamochód LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24 godziny Le Mans dla samochodowych pasjonatów oraz miłośników LEGO.

Projektanci grupy LEGO i PEUGEOT Sport, w ramach niezwykłego wyczynu inżynieryjnego, zbudowali dokładny model pionierskiego hipersamochodu PEUGEOT 9X8 w skali 1:10. Od smukłej sylwetki po limonkowe akcenty w barwach nadwozia – nowy model LEGO Technic wiernie odtwarza wygląd modelu PEUGEOT 9X8.

PEUGEOT 9X8 odzwierciedla pracę wykonaną przez markę PEUGEOT w dziedzinie elektryfikacji pojazdów i jest świadectwem zaangażowania marki w sport wyczynowy na najwyższym poziomie.

Elektryczny układ przeniesienia napędu z 7-biegową skrzynią występujący w rzeczywistym hipersamochodzie z napędem na 4 koła został precyzyjnie odtworzony w skali w tym nowym modelu, który posiada również unikatowe drzwi, niskoemisyjny, hybrydowy silnik, mocne zawieszenie i eleganckie formy nadwozia oryginalnego hipersamochodu. Wspaniale odtworzone detale, takie jak silnik V6 i świecące elementy, widoczne w ciemności, nadają prawdziwy wymiar wyścigom samochodowym.

McLaren świętuje 60. urodziny z Lego

Kasper René Hansen, designer grupy LEGO, wypowiedział się o tym niezwykłym obiekcie składającym się z 1 775 części w następujący sposób:

„Obie nasze marki połączyły swoje siły, by stworzyć produkt uświetniający nową erę wyścigów samochodowych i inżynierię hybrydową. Odtworzenie form i detali tak pięknego samochodu przy pomocy klocków LEGO Technic nie było łatwe, lecz czuliśmy się zaszczyceni współpracą z zespołem PEUGEOT TotalEnergies nad tym projektem przebiegającą w tak kreatywny sposób. Jestem też dumny, że wspólnie mogliśmy zbudować hipersamochód w wersji LEGO Technic, który wygląda jak prawdziwy samochód wyścigowy.” – powiedział Olivier JANSONNIE, dyrektor techniczny PEUGEOT Sport.

Volkswagen Bulli dla dzieci i kolekcjonerów – wersja Playmobil i z klocków LEGO

„Nasza współpraca techniczna z Grupą LEGO rozpoczęła się w styczniu 2022 roku, 5 miesięcy przed prezentacją samochodu PEUGEOT 9X8. Wraz z zespołem technicznym i projektowym potrzebowaliśmy roku na pełną realizację tego projektu. Dzięki temu udało nam się bezpośrednio odtworzyć w modelu LEGO Technic detale techniczne samochodu PEUGEOT 9X8. Dla obu marek bardzo ważne było stworzenie modelu jak najbardziej zbliżonego do rzeczywistości. Zespoły PEUGEOT, PEUGEOT Sport i LEGO spotykały się wiele razy, by dopracować precyzyjnie zawieszenie i układy hybrydowego napędu, których nie da się odtworzyć w oparciu o zdjęcia. Dziękujemy Grupie LEGO za ten projekt. Jesteśmy bardzo dumni i zachwyceni końcowym rezultatem prac, który przekroczył nasze najśmielsze wyobrażenia”.

Najnowszy model serii LEGO Technic mierzy po całkowitym złożeniu ponad 13 cm wysokości, 22 cm szerokości i 50 cm długości – z pewnością zrobi duże wrażenie na amatorach wyścigów samochodowych i fanach LEGO.

Premierowy pokaz modelu samochodu wyścigowego w wersji LEGO odbył się podczas pierwszego, europejskiego wyścigu Mistrzostw Świata w Portugalii, zanim jeszcze prawdziwy samochód wyjechał na tor, by przygotować się do swego – tak bardzo oczekiwanego – debiutu w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans 10 i 11 czerwca.

Zestaw LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24 godziny Le Mans Hybrid Hypercar będzie dostępny w sklepach LEGO Stores oraz na stronie www.LEGO.com, jak również w salonach dealerów PEUGEOT od 1 maja.

Informacja na temat produktu: (42156)

Wiek: 18+

Wymiary: ponad 13 cm wysokości, 50 cm długości i 22 cm szerokości.

Nazwa produktu: LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar

Liczba części: 1 775

Cena: 199,99 euro/199,99 dolarów amerykańskich / 169,99 funtów brytyjskich

Źródło: Peugeot