CUPRA Born wyposażony w fotele produkowane z materiałów pozyskanych z dna Morza Śródziemnego

CUPRA od samego początku wspiera zrównoważony rozwój oraz stawia na innowacyjność i nowoczesny design. Jednym z przejawów zaangażowania w te kwestie jest partnerstwo z SEAQUAL INITIATIVE, organizacji współpracującej z rybakami, władzami i lokalnymi społecznościami na rzecz oczyszczania mórz, oceanów i rzek.

Wspólny projekt hiszpańskiej marki z SEAQUAL INITIATIVE przyczynia się do usuwania zanieczyszczeń z zagrożonych źródeł wody, a efektem tej niestandardowej kooperacji są nowoczesne fotele kubełkowe w modelu Born, do produkcji których użyto zrównoważonych materiałów, pochodzących z dna Morza Śródziemnego.

W fotelach kubełkowych pierwszego modelu elektrycznego marki zastosowano SEQUAL® YARN, tkaninę z włókien polimerowych pochodzących z recyklingu materiałów wyłowionych z Morza Śródziemnego, innych zbiorników wodnych, a także plaż. Tworzywo jest praktycznie nie do odróżnienia od zwykłych włókien poliestrowych.

CUPRA Born dostępna w programie Mój elektryk

Pozyskany w ten sposób plastik jest czyszczony i przetwarzany, a następnie trafia ponownie do fabryk, gdzie tworzy się z niego nowe, zrównoważone środowiskowo produkty. Celem współpracy CUPRY z SEAQUAL INITIATIVE jest wspieranie innowacji oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, przy jednoczesnym zachowaniu zasobów Morza Śródziemnego.

EuroNCAP – CUPRA Born w gronie trzech najbezpieczniejszych samochodów elektrycznych

Model CUPRA Born produkowany jest w Zwickau (Niemcy) w oparciu o modułową platformę elektryczną (MEB), w której w łańcuchu dostaw i produkcji surowców wykorzystywana jest energia ze źródeł odnawialnych. Pozostałe emisje są kompensowane przez inwestycje środowiskowe i projektowe, certyfikowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Źródło: CUPRA