Force Citiline – nowy hinduski SUV na 10 osób

W wielu krajach cenione są 7-osobowe  SUV-y, a w Indiach postanowiono zwiększyć praktyczność tego segmentu na zupełnie nowy poziom. Wystarczy spojrzeć na nowego indyjskiego SUV-a Force Citiline, który zaoferuje nawet 10 miejsc siedzących, ułożonych jak w minibusie.

Nowość na rynku indyjskim bazuje na modelach Traf Toofan i Trax Cruise, które produkowane są przez firmę motoryzacyjną Force Motors i których historia sięga lat 90-tych XX wieku. We wszystkich przypadkach są to stosunkowo duże i kanciaste, a w dużej mierze przypominają stylistykę kultowego Mercedesa Klasy G. Nie jest to jego tania kopia. Jego nadwozie ma długość 5120 mm i rozstaw osi 3050 mm.

Najważniejsza jest jednak przestronność kabiny, której koncepcja przypomina Land Rovera Defendera z przodu, gdzie widzimy łącznie 4 rzędy siedzeń, ułożonych w układzie 2+3+2+3. Ten pojazd prawdopodobnie nie będzie też zbyt sławny ze względu na minimalną przestrzeń na nogi. Chociaż według producenta Citiline oferuje najlepszą przestronność w każdym rzędzie. Przynajmniej w swoim segmencie. Jednak modele Trax Toofan i Trax Cruiser są jeszcze większe, oferując odpowiednio 11 i 13 miejsc pasażerskich. Jednak z tyłu pasażerowie siedzą już naprzeciwko siebie.

Pierwszy Ford Ranger był… SUV- em. Fakty o najpopularniejszym pickupie Europy

Wróćmy jednak do modelu Citiline, do którego wsiada się przez dwie pary tradycyjnych drzwi. Drugi rząd jest podzielony w stosunku 60:40, podczas gdy w środku trzeciego rzędu znajduje się małe przejście zapewniające dostęp aż do tyłu. Warto dodać, iż pasażerowie zajmujący miejsca w tylnej części mają do dyspozycji odrębny klimatyzator.

VW Bus Festival Hanower 2023 – wygraj bilet i jedź na największy zlot w Europie

Samochód napędza przestarzały czterocylindrowy silnik wysokoprężny Mercedes-Benz o pojemności 2,6 litra, który zapewnia maksymalną moc 67 kW (91 KM) i maksymalny moment obrotowy 250 Nm.

Źródło: Force Motors