Ford oferuje bogatą ofertę akcesoriów outdoorowych

Wiosna i lato to najlepszy okres na wyjazdy w różne ciekawe miejsca. Często okazuje się jednak, że w samochodzie brakuje pewnych akcesoriów, dzięki którym np. weekendowy wypad za miasto byłby przyjemniejszy. Z pomocą przychodzi Ford, który oferuje akcesoria outdoorowe do modeli ze swojej oferty.

Podstawą wielu wypraw za miasto jest namiot. Ford oferuje namiot dachowy renomowanej firmy ARB Flinders z drabinką, który można zamocować do bagażnika bazowego albo poprzecznych belek dachowych. Namiot jest przeznaczony dla dwóch osób i przystosowany do wszystkich warunków pogodowych. Ma siatkę zabezpieczającą przed owadami, okna i drzwi na suwaki, świetlik dachowy czy okienko wentylacyjne. Wymiary po rozłożeniu to 1,4 x 2,4 x 1,4 m (dł. x szer. x wys.).

Jeszcze więcej możliwości daje klasyczny namiot na tylną klapę, którego zaletami jest łatwość i szybkość montażu. Namiot jest połączony z otwartą tylną klapą samochodu za pomocą uniwersalnego, opasającego pojazd rękawa. Co istotne, wystarczy odpiąć rękaw od pojazdu, aby zmienić namiot w tradycyjny i móc np. skorzystać ze swojego samochodu. Namiot ma wymiary 2,74 x 2,74 m szerokości i ponad 2,13 m wysokości w środku. Posiada też roletę wejściową o wymiarach 1,83 x 1,83 m, którą rozstawia się łatwo na dwóch słupach.

Niezależnie od rodzaju namiotu, do biwakowania przyda stolik turystyczny z krzesłami. Te akcesoria także dostępne są w sklepie Forda. Stolik turystyczny ARB jest przechowywany w kompaktowej torbie, a po rozłożeniu ma wymiary 0,86 x 0,7 x 0,7 m (dł. x szer. wys.). Co istotne stolik ma krzyżowe pałąki zwiększające wytrzymałość i stabilność. W przypadku krzeseł Ford proponuje krzesło turystyczne ARB z pokrowcem, którego nośność wynosi aż 150 kg, a siedzisko i oparcie są wykonane z miękkiego materiału.

Na wieczorne spotkania ze znajomymi przydać się może także duża roleta z oświetleniem LED o wymiarach 2 x 2,5 m. Montuje się ją do bagażnika bazowego ARB, a montaż jest niezwykle prosty i zajmuje kilkadziesiąt sekund. Listwa LED ma cyfrowy regulator jasności oraz dwa kolory do wyboru (zimny biały albo pomarańczowy), a podłącza się ją do gniazda zapalniczki w pojeździe. Jeśli potrzebne jest jeszcze więcej światła, Ford oferuje lampę obszarową Horizon LED Magnetic firmy ARB. Lampa ma 4000 mAh pojemności, co pozwala na 2-4 godziny pracy w zależności od intensywności światła. Można ją ładować za pomocą zwykłego portu USB.

Aby uchronić swoje rzeczy przed wiatrem i deszczem, można dokupić specjalną osłonę wiatrową, która jest dopasowana do rolety dachowej i jest niezwykle prosta w montażu. W przypadku zainteresowania osobnym pomieszczeniem dołączanym do rolety, Ford oferuje je w wersji Deluxe z podłogą i ścianami bocznymi. Zapewnia prywatność, ale także chroni przed owadami na kempingu, a montaż jest jak zwykle szybki i prosty. Pomieszczenie jest w całości wodoodporne i chroni przed promieniowaniem UV.

Komfort i porządek niemal jak w domu

Dla wybranych modeli Ford oferuje także bardziej rozbudowane akcesoria. Dla osób, które spędzają sporo czasu poza domem, przyda się kuchnia polowa z płytą gazową, dzięki której można przygotować ciepły posiłek w dowolnym miejscu i okolicznościach. Wysuwana kuchnia jest wyposażona w zintegrowaną płytę gazową, zlew, szufladę na przybory kuchenne oraz blat roboczy.

W podróży przyda się oczywiście także spora lodówka. Ford oferuje pojemną, 36-litrową lodówkę otwieraną od góry, która może także pełnić rolę zamrażarki. Dzięki chowającym się w obudowie rączkom jest łatwa do przenoszenia, a jej zakres temperatury roboczej wynosi od 10°C do -22°C.

Dla dobrej organizacji bagaży w czasie podróży także przydadzą się dodatkowe akcesoria. Zaoszczędzą one czas i zwiększą bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Ford oferuje szeroki zakres takich akcesoriów, z których jednym z najpopularniejszych jest klasyczny organizer przestrzeni ładunkowej wyposażony w solidne suwaki i plecione rączki.

Popularna wśród klientów jest także szuflada na rolkach ze sztywnym górnym blatem. Dzięki niemu można na niej przechowywać inne przedmioty. Sama szuflada jest bardzo wytrzymała i zamykana na klucz. Co ważne, hermetyczne, zabezpieczone przed działaniem wody i kurzu łożyska rolkowe zapewniają długą żywotność. Modułowa zabudowa sprawia, że szuflada jest idealnie dopasowana do innych akcesoriów dostępnych dla modeli Forda.

Oferta outdoorowych akcesoriów Forda jest niezwykle rozbudowana, a każdy znajdzie przydatne dla siebie przedmioty by wyruszyć na wyprawę swoim Fordem zgodnie z hasłem „Adventorous Spirit”. Co istotne, większość z nich jest stworzona dla szerokiej gamy modeli, dzięki czemu można dostosować do własnych potrzeb wiele modeli. Każda oferta zawiera cenę, szczegóły danych akcesoriów, ich dane techniczne oraz wykaz kompatybilnych modeli Forda.

Pełna lista akcesoriów.

Źródło: Ford