Porsche Tennis Grand Prix 2023 – Iga Świątek i gwiazdy światowego tenisa na starcie

Wielkoszlemowe standardy podczas Porsche Tennis Grand Prix – od 15 do 23 kwietnia 2023 r. na Porsche Arena zmierzy się elita kobiecego tenisa, na czele z Igą Świątek z Polski. Główna drabinka turnieju obejmuje dziewięć tenisistek z pierwszej dziesiątki oraz siedemnaście z pierwszej dwudziestki światowego rankingu. Atrakcyjność tej cenionej imprezy o długiej tradycji podkreśla barwny program wydarzeń towarzyszących, z licznymi innowacyjnymi aktywnościami.

Iga Świątek będzie bronić tytułu na Porsche Arena wspólnie ze swoją przeciwniczką z ubiegłorocznego finału – Aryną Sabalenką. Światowa dwójka przyjedzie do Stuttgartu jako aktualna mistrzyni Australian Open. Do rywalizacji staną również dwie byłe zwyciężczynie stuttgarckiego turnieju: Czeszka Karolina Pliskova (triumf w 2018 r.) oraz Petra Kvitova (zwycięstwo w 2019 r.), które od lat należą do ulubionych zawodniczek publiczności.

Po otrzymaniu dzikich kart miejsca w głównej drabince mają zapewnione Tatjana Maria i Jule Niemeier, obecnie dwie najlepsze tenisistki z Niemiec. Ambasadorka marki Porsche Emma Raducanu z Wielkiej Brytanii jako była mistrzyni wielkoszlemowego turnieju (US Open 2021) otrzymała dziką kartę w Top 20. Łącznie na Porsche Arena wystąpi siedem zwyciężczyń turniejów wielkoszlemowych. Na najlepszą zawodniczkę tegorocznej edycji Porsche Tennis Grand Prix czeka, jako elektryzująca nagroda główna, nowe Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo w kolorze Neptune Blue.

Tegoroczna edycja Porsche Tennis Grand Prix stanowi również realizację naszego celu, jakim jest zaprezentowanie widzom na Porsche Arena najlepszych światowych zawodniczek” – powiedział dyrektor turnieju Markus Günthardt na konferencji prasowej w Porsche Brand Store w Stuttgarcie.W zasadzie mamy silniejszą stawkę niż w zawodach Wielkiego Szlema. Na naszym turnieju światowa dziesiątka nie jest nawet rozstawiona, więc w pierwszej rundzie może trafić na tenisistkę numer pięć. To nie zdarza się w żadnym innym turnieju”.

Porsche – Gwiazda tenisa Emma Raducanu stanęła przed obiektywem na potrzeby projektu Court Supremes

Gościć tak wiele międzynarodowych gwiazd to ogromny komplement dla naszego turnieju i widzów zgromadzonych na Porsche Arena” – dodała Anke Huber, dyrektor operacyjna turnieju. „Jako turniej w Niemczech ponosimy również odpowiedzialność za lokalnych graczy i utalentowane juniorki. To dlatego Jule Niemeier otrzymała dziką kartę w głównej drabince, a Noma Noha Akugue z Porsche Talent Team – w naszych mocnych kwalifikacjach, gdzie może zdobyć cenne doświadczenie na potrzeby dalszej kariery. Z kolei oferując dziką kartę kwalifikacyjną Sabine Lisicki – po wielu latach, które nie były dla niej łatwe w tenisie – dajemy jej szansę na powrót do poziomu Porsche Tennis Grand Prix”.

Porsche Tennis Grand Prix to jedno z najważniejszych wydarzeń międzynarodowego sezonu tenisowego, a dla nas, w przenośni, to takie 911, jeśli chodzi o sponsorowanie sportu” – powiedział Sebastian Rudolph, szef Porsche AG ds. komunikacji, zrównoważonego rozwoju i polityki, rozmawiając z licznymi przedstawicielami mediów zgromadzonymi w Porsche Brand Store. Porównując turniej do ikony wśród sportowych aut, podkreślił on znaczenie tej uznanej imprezy dla producenta ze Stuttgartu-Zuffenhausen. „Porsche Tennis Grand Prix już od ponad 40 lat należy do największych sportowych i towarzyskich atrakcji w regionie Stuttgartu, a swoją sportową doskonałością promieniuje na cały świat. Dodatkowo po raz kolejny damy impuls, jeśli chodzi o nasze powinności społeczne – w ramach akcji Aces for Charity przekażemy pieniądze potrzebującym”.

Aces for Charity – pomoc dla Ukrainy

W ramach turnieju Porsche tradycyjnie wspiera pracę organizacji charytatywnych poprzez kampanię Aces for Charity. W tym roku będzie ona jednoznacznie nawiązywać do obchodów „75 lat samochodów sportowych Porsche”. Aby uczcić ten jubileusz – i w hołdzie dla pierwszego Porsche 356 – producent samochodów sportowych przekaże 356 euro za każdego asa zaserwowanego podczas turnieju. Darowizna zostanie równo podzielona między fundację Stiftung Agapedia, regionalny związek sportowy Landessportverband Baden-Württemberg oraz fundację Ferry-Porsche-Stiftung. Środki trafią na wsparcie programów pomocowych dla Ukrainy.

Ekscytująca premiera – Racket Sports World

W ramach programu wydarzeń towarzyszących gości turnieju czeka ekscytująca premiera w postaci Racket Sports World. To festiwal sportów rakietowych, który oferuje program praktycznych sportowych zajęć z gry w tenisa, padla, tenisa stołowego, badmintona i touchtenisa. Najważniejsze sportowe atrakcje w Hanns-Martin-Schleyer-Halle to Yonex One Tennis-Point Grand Prix, międzynarodowy mecz badmintona pomiędzy Niemcami i Ukrainą oraz pierwsze mistrzostwa Niemiec w touchtenisie.

W zaprojektowanej w nowym stylu strefie Porsche World w foyer goście będą mogli zapoznać się z historią marki oraz turnieju Porsche Tennis Grand Prix. Po raz kolejny w programie wydarzeń towarzyszących znalazły się sesje autografów z gwiazdami oraz zabawy dla młodszych i starszych dzieci. Ucztę dla zmysłów obiecuje występ Baletu Stuttgarckiego – światowej sławy zespół wprawi widzów w finałowy nastrój tańcem na korcie centralnym.

Niezwykle ważne jest dla mnie, abyśmy oprócz najwyższej klasy tenisa oferowali naszym gościom bardzo zróżnicowany program imprez towarzyszących, przeznaczony dla całej rodziny” – powiedział Markus Günthardt.Poprzez atrakcyjną ofertę zajęć poza kortem chcemy stworzyć warunki, w których nasi goście chętnie spędzą tu dużo czasu. A dzięki Racket Sports World chcemy zachęcić wszystkich zainteresowanych do uprawiania sportów rakietowych”.

Iga Świątek po zwycięstwie w 45th Porsche Tennis Grand Prix odjechała czerwonym Porsche

Po raz pierwszy cząstka Porsche Tennis Grand Prix zostanie przetransportowana do centrum Stuttgartu. Aż do rozpoczęcia turnieju w Porsche Brand Store oraz w galerii Dorotheen Quartier działa strefa aktywności, a od czwartku do soboty na zewnątrz dostępny będzie bar z muzyką.

Doświadczenie multimedialne

Wszyscy ci, którzy nie mogą oglądać Porsche Tennis Grand Prix na Porsche Arena, i tak nie przegapią ani jednego meczu. W Niemczech turniej będzie transmitowany na żywo przez Eurosport, Tennis Channel oraz Porsche Tennis TV – na stronie turnieju porsche-tennis.com, gdzie pojawią się również relacje z treningów i materiały zza kulis. Relacje ruszą w poniedziałek 17 kwietnia w południe. Dwa półfinały gry pojedynczej odbędą się w sobotę o 14:00 i 16:00, a finał rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13:00 (czasy lokalne CEST). Wszystkie godziny meczów można znaleźć poniżej oraz na stronie turnieju. Na arenie międzynarodowej Porsche Tennis Grand Prix będzie transmitowany w ponad 100 krajach świata.

Porsche Tennis Grand Prix wystartuje w sobotę 15 kwietnia, od pierwszej rundy kwalifikacji. Finał zaplanowano na 23 kwietnia. Co więcej, 14 i 15 kwietnia na korcie centralnym Porsche Arena zespół Porsche Team Germany zmierzy się z Brazylią w ramach rozgrywek Pucharu Billie Jean King.

Sprzedaż biletów

Bilety na 46. Edycję Porsche Tennis Grand Prix na Porsche Arena są dostępne poprzez usługę Easy Ticket Service – w internecie, pod adresem www.easyticket.de, lub pod numerem telefonu +49 711 / 2 55 55 55. Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie www.porsche-tennis.com.

Harmonogram relacji na stronie Porsche Tennis TV

Dzień gryPorsche Tennis TV
(stream)
Kwalifikacje, 15 i 16 kwietniaod 11:00
poniedziałek, 17 kwietniaod 15:30 – dwa mecze
wtorek, 18 kwietniaod 12:00 – pięć meczów
środa, 19 kwietniaod 12:00 – pięć meczów
czwartek, 20 kwietniaod 12:00 – pięć meczów
piątek, 21 kwietniaod 12:30 – wszystkie ćwierćfinały
sobota, 22 kwietnia14:00 pierwszy półfinał
16:00 drugi półfinał
niedziela, 23 kwietnia13:00 finał

Źródł: Porsche