Volkswagen Caddy, Transporter i Crafter bez tajemnic

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze oferuje klientom znane modele Caddy, Transporter, Crafter w szerokiej gamie wersji – od czysto dostawczych, po kampery. Przy zakupie modeli dostawczych klienci najbardziej zwracają uwagę na ich funkcjonalność i ładowność. Przyjrzyjmy się zatem Caddy Cargo, Transporterowi i Crafterowi od strony ich cech czysto użytkowych.

Czy zatem wiedziałeś, że….

…modele Caddy i Crafter, we wszystkich swoich wersjach są produkowane wyłącznie w Polsce? Volkswagen Caddy w fabryce Volkswagen Poznań w Poznaniu, a Crafter w Białężycach koło Wrześni.

…a Volkswagen Transporter:
– …jest dostępny w wielu wariantach modelowych jako Furgon, Kombi i samochód skrzyniowy. W zależności od modelu, do wyboru są różne rozstawy osi i układy siedzeń.
– …Volkswagen Transporter Furgon ma do 6,7 m3 przestrzeni ładunkowej, do ok. 1360 kg ładowności i miejsce na aż trzy europalety.
– …tylne drzwi skrzydłowe Volkswagena Transportera Furgon umożliwiają elastyczne wykorzystanie tylnej przestrzeni ładunkowej o szerokości załadunku 1473 mm, a przez boczne drzwi przesuwne z łatwością załadować można europaletę wprost z wózka widłowego.
– …w Transporterze Furgon mamy różne opcje zabezpieczenia ładunku. Szyny mocujące na ścianach, w podłodze i na ścianie działowej dodatkowo wspomagają prawidłowe i bezpieczne założenie pasów mocujących.
– …we wnętrzu Transportera Furgon przewozić można długie ładunki. Opcjonalna funkcja przewożenia długich ładunków umożliwia przewóz materiałów o długości do 3320 mm.
– …zaczepy w podłodze Transportera Furgon służące do mocowania ładunku są rozmieszczone w ten sposób, by pomiędzy nimi można było umieścić po jednej europalecie.

Volkswagen ID. Buzz Cargo – nowy wymiar mobilności dla firm

tymczasem Volkswagen Caddy Cargo…
– …możliwości ładunkowe Volkswagena Caddy są imponujące: maksymalna pojemność ładunkowa jego krótszej wersji, zgodnie ze standardami SAE V6 wynosi 3,1 m3, a dłuższej wersji Caddy Maxi, 3,7 m3. W Caddy Maxi umieścić można dwie europalety.
– …dodatkowo, ważną cechą Caddy Maxi są powiększone przesuwne drzwi boczne, które mają szerokość 836 mm. Dzięki temu, że przestrzeń ładunkowa zwiększyła się w ten sposób o 11 mm, można przez boczne drzwi włożyć do wnętrza drugą europaletę.
– …Volkswagen Caddy Cargo Maxi ma maksymalnie 744 kg ładowności.
– …na pokładzie Volkswagena Caddy Cargo znajdziemy aż 19 systemów wsparcia kierowcy. Sześć z nich w piątej, najnowszej generacji Caddy zostało zastosowanych po raz pierwszy.
– …dzięki inteligentnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, szerokość przedziału ładunkowego Volkswagena Caddy zwiększyła się do 1614 mm, szerokość przestrzeni między nadkolami wzrosła o 60 mm, do 1230 mm, a szerokość przy otwartych drzwiach tylnych to 1234 mm. To idealne wymiary do przewożenia Caddy całkiem sporych ładunków.
– …maksymalne obciążenie dachu Volkswagena Caddy to nawet 100 kg.

Volkswagen do 2025 r. przeszkoli 22 000 pracowników fabryki w Wolfsburgu w zakresie elektromobilności

…Volkswagen Crafter natomiast:
– …jest najbardziej wielowariantowym samochodem produkowanym przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze. Do wyboru klienta jest mnóstwo kombinacji stworzenia pojazdu dostosowanego do swoich potrzeb transportowych.
– …ma aż trzy warianty dopuszczalnej masy całkowitej: 3,5t, 5t oraz 5,5t.
– …występują trzy długości pojazdu/przestrzeni ładunkowej, stąd objętość przestrzeni ładunkowej sięga nawet 18,4 m3.
– …dla Craftera zamówić można nawet trzy wysokości dachu – normalny, wysoki i superwysoki.
– …ładowność dla wersji Furgon z dopuszczalną masą całkowitą 3,5 t i krótkim rozstawem osi to max. 1360 kg, a dla wariantu z DMC 5,5 t, ładowność sięga 2650 kg.

To tylko niektóre z właściwości i cech tych znanych i popularnych modeli. Przedsiębiorcy myślący o zakupie czy wymianie samochodu dostawczego, mogą liczyć na szeroką ofertę modeli i wersji dostawczych Volkswagenów z możliwością atrakcyjnego finansowania.

Źródło: Volkswagen