Mitsubishi Eclipse Cross PHEV RalliArt już w polskich salonach

W polskiej ofercie Mitsubishi Motors pojawił się pakiet akcesoriów Ralliart, podnoszący atrakcyjność modelu Eclipse Cross PHEV, najpopularniejszego SUV-a segmentu C z napędem PHEV. Elementy podkreślające sportowy charakter modelu nawiązują do emocjonującego dziedzictwa marki, odwołują się do pojazdów projektowanych przez dział Ralliart, odpowiedzialny za rozwój technologii wyczynowych i sukcesy Mitsubishi Motors w sportach motorowych.

Propozycja Mitsubishi Motors wychodzi naprzeciw sugestiom klientów, którym – poza uniwersalnymi walorami, za które ceniony jest Eclipse Cross PHEV – zależy na wyróżnieniu swojego samochodu i dodaniu akcentów, które podniosą walory estetyczne nadwozia i wnętrza.

Mitsubishi Eclipse Cross – na szczycie rankingów

Mitsubishi Eclipse Cross już od premiery w roku 2018 został pozytywnie przyjęty w Europie, gdzie sprzedaż przerosła wyniki osiągane na innych kontynentach. Awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku, oszczędny SUV coupe, z wyjątkowym napędem 4×4, trafił w potrzeby europejskich kierowców. Kiedy w ofercie zadebiutował w 2021 roku nowy model opracowany przez Mitsubishi Motors oferujący hybrydowy zespół napędowy typu plug-in, który przyniósł uznanie większemu Outlanderowi, zainteresowanie nowymi zaletami Eclipse Cross PHEV przełożyło się na doskonałe wyniki sprzedaży tej wersji. Możliwość korzystania z trybu elektrycznego w codziennych dojazdach, uzupełniania akumulatora z ładowarek szybkiego ładowania lub domowej instalacji, a jednocześnie bezkompromisowy zasięg w trybie hybrydowym, przyczyniły się do sukcesu modelu również w Polsce, gdzie Eclipse Cross PHEV okazał się w roku 2022 bestsellerem wśród 14 SUVów segmentu C, napędzanych hybrydą typu plug-in. Natomiast w rankingu 80 modeli PHEV ze wszystkich segmentów rynku, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zajmował w tym samym czasie 3. miejsce.

Mitsubishi Motors zapowiada w Europie premierę nowego Outlandera PHEV

Dynamika napędu generowanego przez silniki elektryczne i przenoszonego na 4 koła oraz responsywność pojazdu w różnych warunkach drogowych domagają się podkreślenia jego sportowych aspiracji i nawiązania do wyczynowych samochodów z emblematem Ralliart na masce.

Kuźnia sportowych sukcesów Mitsubishi Motors

Logo Ralliart na karoseriach samochodów Mitsubishi Motors symbolizuje od wielu lat nie tylko ich sportowe aspiracje, ale także sportową twardość, kojarzoną z osiągnięciami modeli z napędem na wszystkie koła. Ralliart to dział Mitsubishi przygotowujący pojazdy wyczynowe tej marki do rywalizacji w najtrudniejszych imprezach sportowych, między innymi rajdach długodystansowych, cross country, wymagających wysokiej formy od zawodników, ekipy technicznej i niezawodności maszyn. Najnowszym dowodem skuteczności teamu Ralliart i wytrzymałości samochodów są osiągnięcia modelu Triton/L200, który startując w specyfikacji zbliżonej do egzemplarzy produkcyjnych, pokonały 1 524 kilometrów ciężkiego rajdu Asia Cross Country i dotarły na metę na pozycji 1. i 5.

J.D.Power 2023 – Mitsubishi Motors z postępem w stosunku do średniego wyniku w branży

Akcesoria z najlepszym rodowodem

Pakiet dodatków Ralliart dla modelu Eclipse Cross PHEV czerpie inspiracje nie tylko z doświadczeń inżynierów działu dopracowującego sportowe modele Mitsubishi Motors, ale zawiera elementy nawiązujące do przedstawionej podczas Salonu Samochodowego w Tokio w 2022 roku wizji stylistycznej Vision Ralliart Concept. Duży spojler dachowy, wyraziste nakładki progowe, dolne nakładki obu zderzaków, napis „Eclipse Cross” na całą szerokość maski oraz inne detale harmonizują z lakierami i elementami nadwozia zarówno wersji Intense Plus, jak i Instyle Plus, dla których są dostępne. Pakiet występuje w dwóch wariantach, różniących się kolorystyką liter emblematów. Cena detaliczna pakietu to 11 600 zł z montażem.

Astara Poland – oficjalny dystrybutor marki Mitsubishi Motors w Polsce – rekomenduje także akcesoria opcjonalne, uzupełniające sportowy charakter pakietu Ralliart. Są to komplety czarnych, osiemnastocalowych felg 18x7J ze wzmacnianymi oponami zimowymi 225/55R18 102V XL, przeznaczonymi do SUV-ów.

Lista dodatków pakietu Ralliart:

* Naklejki na drzwi z emblematem Ralliart
* Komplet dywaników z emblematem Ralliart
* Nakładka dolna zderzaka przedniego z emblematem Ralliart
* Nakładka dolna zderzaka tylnego z emblematem Ralliart
* Nakładki progowe z emblematem Ralliart
* Tylny spojler dachowy
* Emblemat Eclipse Cross na pokrywę silnika (czarny lub chromowany)

Więcej na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV.

Zobowiązanie Serwisowe Mitsubishi Motors

Wszystkie elementy pakietu są objęte 5-letnią gwarancją producenta, liczoną od dnia nabycia samochodu przez klienta końcowego.
Ponadto, każdy nowy samochód Mitsubishi Motors oferuje:

  • 5 lat gwarancji producenta do przebiegu 100 000 km (w zależności co nastąpi wcześniej). Zobowiązanie gwarancyjne, poza poczuciem bezpieczeństwa właściciela w przypadku awarii pojazdu, obniża koszty eksploatacji i podnosi wartość samochodu przy jego odsprzedaży.
  • 5 lat gwarancji Mitsubishi Assistance bez limitu przebiegu – bezpłatna pomoc w przypadku awarii mechanicznej lub elektrycznej, wypadku drogowego, problemu z paliwem, zagubienia, złamania lub zatrzaśnięcia w aucie kluczyków, przebicia lub uszkodzenia opony, kradzieży i wandalizmu. Pomoc oferowana jest przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę w całej Europie przez 5 lat od zakupu nowego samochodu Mitsubishi, niezależnie od przebiegu auta.
  • 8 lat gwarancji (do 160 000 km) na pojemność akumulatora trakcyjnego, ładowanego z zewnętrznego źródła
  • Nieodpłatna usługa kontroli stanu pojazdu – posiadacze aut Mitsubishi – w tym także pojazdów po gwarancji, mogą skorzystać z bezpłatnej kontroli 25 punktów samochodu.
  • 12 lat gwarancji na perforację blach nadwozia.

Źródło: Mitsubishi