Petersen Automotive Museum Los Angeles prezentuje Arsham Auto Motive

Jeremy Clarkson powiedział kiedyś, że samochody to znacznie więcej niż półtorej tony drutów, szkła, metalu i gumy. Tym samym złożył hołd niezwykle złożonym maszynom, które stały się częścią ludzkiego życia. Oprócz dedykowanej służby w postaci środków transportu, samochody są narzędziami artystycznej ekspresji, które znajdują się w muzeach i galeriach na całym świecie.

Słynny rzeźbiarz i artysta z Noego Jorku – Daniel Arsham – postrzega samochody jako sztukę. Ale jego twórczość wykracza poza sztukę i rzeźbę na inne dziedziny, takie jak m.in. scenografia, moda, projektowanie wnętrz i film. Miłośnik oryginalnych instalacji o odmiennym sposobie myślenia przyciąga rozpoznawalne na całym świecie nazwiska i marki jak np. Pharrell Williams, Dior, Adidas czy Porsche.

Arsham zademonstrował przenikanie się motoryzacji, natury i designu na nowej wystawie Arsham Auto Motive, znajdującej się w słynnym na całym świecie Petersen Automotive Museum w Los Angeles. „Jestem podekscytowany, że mogę dzielić się moją pracą z miastem Los Angeles i jego ogromną społecznością entuzjastów motoryzacji. Projektowanie samochodów stale ewoluuje, a ta wystawa ma na celu odzwierciedlenie zarówno jego pochodzenia, jak i przyszłości” – powiedział Arsham.

Porsche Classic – najnowocześniejszy system multimedialny dostępny dla kolejnych współczesnych klasyków

Pochodzący z Miami kontynuuje tradycję wizualnych arcydzieł, w szczególności konstruując samochody naturalnej wielkości przy użyciu zasobów geologicznych. Rzadkie weterany wykonane są przede wszystkim z kwarcu, selenitu, pirytu, a nawet popiołu wulkanicznego, które razem tworzą nieestetyczny efekt. Wykorzystanie elementów przyrody nieożywionej, to nowatorski sposób przedstawiania samochodów i innych przedmiotów codziennego użytku.

Klasyk tygodnia – Sir Vival (1958) – to miał być najbezpieczniejszy samochód na świecie

Celem nieograniczonej kreatywności Arshama jest podkreślenie piękna popularnych samochodów pod innym kątem. Wśród białych skamielin preferowane są samochody znane z filmów i wyrażające ideę kultur alternatywnych. Odwiedzający mogą spodziewać się na przykład Porsche 356 Speedster, Porsche 911 czy Forda Mustanga GT Fastback.

Najstarsza skamielina czterokołowca pochodzi z 1955 roku. Oprócz samochodów Arsham dostarczył plakaty tematyczne, które dopełniają atmosferę surowego designu, który rozwijał się przez około 100 lat. Ale wraz z pojawieniem się samochodów elektrycznych, autonomicznej jazdy i sztucznej inteligencji, esencja pięknych linii, zwłaszcza wcześniejszej produkcji, coraz bardziej odchodzi.

Źródło: Petersen Automotive Museum