Toyota Yaris Cross w lśniącej stylizacji Jorge Redondo – odkrycia Tygodnia Mody w Madrycie

Jorge Redondo, hiszpański projektant mody młodego pokolenia, we współpracy z Toyota Spain zaprojektował własną, unikalną wersję Yarisa Cross. Redondo wzbudził sensację na ubiegłorocznym Madrid Fashion Week i jako pierwszy debiutant w historii tego wydarzenia zdobył nagrodę L’Òreal za najlepszą kolekcję. Teraz stworzył ekstrawagancką stylizację Yarisa Cross na miarę swoich kolekcji, które tchnęły nowe życie w modę wieczorową.

Toyota Spain i Redondo Brand połączyły siły, aby zaprezentować wyjątkową wersję Yarisa Cross Hybrid, miejskiego SUV-a Toyoty. Punktem wyjścia dla hiszpańskiego projektanta Jorge Redondo stały się jego najbardziej znane czerwone sukienki, będące znakiem rozpoznawczym jego firmy modowej. Karoseria samochodu została pokryta powłoką w żywym czerwonym kolorze rozświetlonym brokatem, która nawet w ciemności nadaje szczególny wyraz kształtom, liniom i przetłoczeniom crossovera, sprawiając, że auto idealnie wpisuje się w styl życia mieszkańców stolicy Hiszpanii.

Czerwień jest także kolorem, z którym identyfikuje się marka Toyota. Czerwona Toyota Yaris Cross by Redondo Brand została zaprezentowana podczas ekskluzywnego pokazu, razem z nową kolekcją pięciu czerwonych sukni, które Jorge Redondo zaprojektował specjalnie na to wydarzenie. Kreacje reprezentowały różne style i powstały z różnych materiałów, od delikatnej wełny po zdobiony jedwab. Każda z nich w inny sposób podkreślała wyjątkowość samochodu.

Marka Redondo istnieje od 2019 roku, a w 2022 roku zadebiutowała na Madrid Fashion Week i od razu zdobyła nagrodę L’Òreal za najlepszą kolekcję. Młody projektant szybko zyskał renomę w hiszpańskim świecie mody, a w jego kreacjach chętnie prezentują się hiszpańskie gwiazdy.

Toyota Yaris Cross według koncepcji Jorge Redondo to już trzecie takie przedsięwzięcie Toyoty w Hiszpanii. Z okazji rynkowej premiery nowego miejskiego SUV-a w Europie marka nawiązała współpracę także z Areną Martínez, która zaprojektowała własną stylizację Yarisa Cross w nawiązaniu do kolekcji ceramiki, którą stworzyła podczas pandemii. Dla Inés Domecq i Virginii Pozo, projektantek mody stojących za marką IQ Collection, inspiracją dla ich artystycznej wizji Yarisa Cross stała się nowa kolekcja kapsułowa dla kobiet.

Toyota – ponad 3 000 patentów zarejestrowanych w 2022 roku

Hybrydowy Yaris Cross

Yaris Cross zadebiutował na rynku w 2021 roku jako zupełnie nowy crossover segmentu B. W 2022 roku zdobył tytuł Światowego Samochodu Miejskiego Roku 2022 w konkursie World Car of the Year. Miejski crossover zbudowany na wydłużonej platformie GA-B w architekturze TNGA, został zaprojektowany w Europie z myślą o europejskich klientach. Auto jest produkowane we Francji, a napęd hybrydowy i silnik benzynowy powstają w polskich fabrykach Toyoty na Dolnym Śląsku. Wyróżnia go atrakcyjny design, przestronne, funkcjonalne wnętrze, napęd hybrydowy oraz rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, który należy do standardowego wyposażenia.

Toyota Yaris Cross – napęd AWD-i w hybrydowych SUV-ach Toyoty. Jak działa?

Europejscy klienci niemal wyłącznie wybierają Yarisa Cross z napędem hybrydowym, który znajduje się w 94 procentach egzemplarzy sprzedanych do tej pory. Układ z silnikiem 1,5 l współpracującym z napędem elektrycznym i generatorem ma łączną moc 116 KM. Unikalną właściwością miejskiego SUV-a Toyoty jest dostępność napędu na cztery koła AWD-i, który powstał dzięki połączeniu układu hybrydowego z dodatkowym silnikiem elektrycznym przy tylnej osi. Yaris Cross Hybrid z napędem na przód zużywa od 4,4 l/100 km benzyny i emituje od 101 g/km CO2, zaś wersja AWD-i potrzebuje od 4,7 l/100 km paliwa i generuje od 106 g/km CO2.

Źródło: Toyota