Zmodyfikowana wersja Nissana ARIYA e-4ORCE już niedługo wyruszy w ekstremalną elektryczną ekspedycję

Trwają przygotowania do udziału Nissana ARIYA e-4ORCE w pierwszej na świecie wyprawie samochodem elektrycznym z magnetycznego bieguna północnego na biegun południowy. Firma Arctic Trucks specjalizująca się w adaptacji pojazdów na potrzeby wypraw polarnych, pracowała wspólnie z zespołem projektantów i inżynierów Nissana nad przystosowaniem crossovera ARIYA do warunków, w których odbywać się będzie ekspedycja, czyli pól lodowych, grubej pokrywy śnieżniej, stromych górskich podjazdów i pustynnych wydm.

W specjalnie przygotowanym do wyprawy samochodzie, który wyróżnia się surowym, muskularnym nadwoziem, podniesiono zawieszenie oraz zamontowano poszerzone nadkola, by móc w nich zmieścić znacznie większe koła. W ramach przygotowań do jazdy w jednych z najbardziej ekstremalnych warunków na świecie, ARIYA przejdzie najbardziej rygorystyczny jak dotąd test, by jeszcze bardziej przesunąć granice tego, co możliwe.

Nissan ARIYA przechodzi z powodzeniem ekstremalne testy wytrzymałościowe

Wyprawowy egzemplarz zachował ducha modelu ARIYA, ponieważ modyfikacje celowo ograniczono do minimum. Jak standardowa ARIYA, ta również została wyposażona w napęd zasilany z akumulatora trakcyjnego i dwa silniki elektryczne oraz nowatorską, unikatową technologię napędu na cztery koła Nissana, e-4ORCE, zaprojektowaną z myślą o elektrycznych i zelektryfikowanych samochodach.

Nissan prezentuje wyjątkową wersję crossovera ARIYA przygotowaną na wyprawę – Od bieguna do bieguna

„Nasz międzynarodowy zespół włożył całe swoje serce w prace nad modelem ARIYA, a efektem końcowym jest ten niezwykły produkt. Chcieliśmy, żeby ARIYA poradziła sobie w każdych warunkach” – powiedział Matthew Weaver, szef Nissan Design Europe.

Najbardziej widoczne zmiany to podwyższone zawieszenie oraz olbrzymie 39-calowe opony do jazdy po bezdrożach, które dają pewność, że wyruszająca w trasę ARIYA poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach i w najbardziej wymagającym terenie. Samochód, który zwraca uwagę przykuwającym wzrok nadwoziem i przytulnym, przypominającym salon wnętrzem, został dodatkowo wyposażony w ekspres do kawy, by brytyjski podróżnik Chris Ramsey i jego żona Julie mogli cieszyć się podstawowymi wygodami w drodze na biegun południowy.

Źródło: Nissan