Mercedes-EQ dostępny z usługą weryfikacji domowej instalacji elektrycznej oraz montażu wallboxa

Wspólny krok dla rozwoju elektromobilności – Mercedes-EQ w Polsce nawiązuje współpracę z Eleport, wiodącym w Europie Środkowej operatorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Nabywcy modeli w 100% elektrycznych oraz hybryd plug-in Mercedes-EQ mogą teraz skorzystać z profesjonalnego wsparcia Eleport w zakresie stworzenia domowej jak i flotowej infrastruktury ładowania, począwszy od doradztwa przez weryfikację instalacji elektrycznej aż po montaż ładowarki, w tym rozwiązań Mercedes-Benz Wallbox.

To odpowiedź na obawy wielu potencjalnych nabywców, którzy są poważnie zainteresowani zakupem samochodów na prąd, jednak towarzyszą im wątpliwości co do możliwości ich regularnego, wygodnego ładowania. W przypadku klientów flotowych, jak również Klientów u których nie można zamontować stacji ładowania, Eleport jest w stanie w okolicy zbudować publiczną infrastrukturę, dzięki czemu zapewni możliwość ładowania auta. Dla Klientów flotowych Eleport przygotował specjalne karty flotowe i ofertę korzystania ze oprogramowania do rozliczania nie tylko w domu, ale również na publicznych stacjach przy użyciu tej samej karty.

Auta elektryczne fascynują i przekonują w wielu obszarach – są ciche i lokalnie bezemisyjne, a do tego mają znakomite osiągi. Z kolei hybrydy plug-in łączą możliwość odbywania codziennych podróży w trybie całkowicie elektrycznym z dodatkowym zasięgiem, jaki zapewnia silnik spalinowy. Mercedes-EQ ma wyjątkowo szeroką ofertę samochodów z tymi rodzajami napędu. Sama gama aut w 100% zasilanych prądem liczy już osiem modeli i obejmuje SUV-y: EQA, EQB, EQC, EQE SUV i EQS SUV, a także limuzyny EQE i EQS oraz rodzinnego vana EQV.

Nowy Mercedes-AMG GT2 poszerza wyścigowy program dla klientów AMG

Aspekty praktyczne i środowiskowe przy wyborze zelektryfikowanych modeli Mercedes-EQ są bardzo zachęcające, jednak wielu potencjalnych nabywców ma obawy związane z odpowiednimi warunkami ładowania takiego pojazdu. Gdzie się udać, aby zamontować ładowarkę? Jakie urządzenie wybrać? Ile to kosztuje? Jak długo potrwa instalacja?

Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ Motorsport Collectors Edition w oryginalnej wyścigowej stylizacji

Mercedes-EQ oraz Eleport nawiązały współpracę, która pozwoli na rozwianie tych wątpliwości już w salonie. W ramach umowy osoba zainteresowana zakupem Mercedesa z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in będzie mogła zdecydować się na stworzenie domowej stacji ładowania. Eleport zweryfikuje instalacje elektryczną, wprowadzi niezbędne zmiany i bezpiecznie zamontuje odpowiednią ścienną ładowarkę, czyli wallboxa.

Eleport, jeden z największych operatorów publicznych stacji ładowania aut elektrycznych w krajach bałtyckich i w Polsce, ma bogate doświadczenie w budowie zarówno prywatnej, jak i publicznej infrastruktury ładowania. Swoim klientom dostarcza inteligentne urządzenia i rozwiązania wraz z odpowiednim oprogramowaniem, a jego oferta jest skierowana również do przedsiębiorstw, które chcą elektryfikować swoje floty. Eleport może na przykład dokładnie rejestrować korzystanie z domowej stacji na potrzeby uzupełniania energii w aucie służbowym, a następnie fakturować ładowanie bezpośrednio na pracodawcę.

Mercedes-EQ i Eleport odpowiadają też na potrzeby osób, które nie dysponują dostępem do prywatnego miejsca postojowego. Firmy przygotowały specjalny portal dla nabywców zelektryfikowanych Mercedesów. Mogą oni zgłaszać lokalizacje, gdzie chcieliby korzystać z ogólnodostępnej stacji ładowania. Po uzyskaniu takiej informacji Eleport dołoży wszelkich starań, żeby zrealizować inwestycję w zgłoszonym miejscu i móc zapewnić klientowi dostęp do publicznej ładowarki – w najbliższych latach operator planuje budować w Polsce 300 stacji rocznie.

Źródło: Mercedes