AAA Auto – handlowiec-rekordzista sprzedał już prawie 13 tys. aut i walczy o światowy rekord

To nietypowa konkurencja, w której również notowane są rekordy. Aktualnie posiadaczem światowego rekordu sprzedaży samochodów jest Joseph Girardi z dilerstwa Chevroleta w Detroit, który w latach 1963-1978 sprzedał 13 001 samochodów. Coraz bliżej tego rekordu jest Czech, zatrudniony w praskim oddziale AAA Auto.

Milan Klik ma już na swoim koncie 12 700 sprzedanych samochodów i oczekuje ustanowienia nowego rekordu świata jeszcze w tym roku. W motoryzacji pracuje 21 lat, ale aktywnym sprzedawcą jest 18,5 roku. Swoją karierę w AAA Auto rozpoczynał od mycia samochodów, by po roku na próbę trafić do działu sprzedaży. Szybko okazało się, że posiada wystarczające umiejętności i nawiązuje dobry kontakt z klientami.

Jego dzienny rekord, to 12 sprzedanych samochodów. Nie zawsze jednak udaje się sprzedać nawet jeden, a to ma bezpośredni wpływ na prowizję, od której uzależnione są zarobki handlowca.

AAA Auto – ranking tanich i oszczędnych aut używanych

Jednak Milan Klik jest przekonany, że już latem 2023 roku będzie w stanie osiągnąć rekordową granicę i stać się najbardziej efektywnym sprzedawcą samochodów na świecie. Jego średnia dzienna sprzedaż to 3,7 aut dziennie.

Auto Świat Katalog NOWOŚCI 2023 z kalendarzem już w sprzedaży

Przez plac z samochodami w głównej praskiej siedzibie AAA Auto dziennie przewija się ok. 150 osób, a obsługuje ich 10 handlowców. To nie jest łatwa praca, gdyż każdy ma swoje „wyjątkowe” pytania, wielu przychodzi z miarką i mechanikami. Wszyscy chcą wybrać idealny samochód. Sama sprzedaż często trwa nawet kilka dni, bo kupujący mają swoje preferencja i analizy. Coraz więcej kupujących przychodzi z gotowym wyborem, czego dokonują za pośrednictwem strony internetowej, gdzie dostępne są najnowsze oferty.

Źródło: AAA Auto