Mitsubishi Eclipse Cross PHEV bestsellerem wśród ponad 14 modeli SUV PHEV segmentu C

Raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM prezentujący liczbę zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów w 2022 roku pokazuje, że hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zajmuje czołowe pozycje wśród modeli PHEV i wraz z miejskim Mitsubishi Space Star cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich klientów a wzrosty sprzedaży przewyższają rezultaty notowane przez konkurencję.

Już w marcu tego roku gama samochodów marki spod znaku Trzech Diamentów dostępna na polskim rynku poszerzy się o wyczekiwanego przez klientów SUV-a Mitsubishi ASX.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nr 1, 2 i 3

Według opublikowanego właśnie raportu PZPM za okres od stycznia do grudnia 2022 roku model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku i oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4×4 – elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka, okazał się bestsellerem wśród ponad 14 modeli SUV PHEV segmentu C osiągając wynik 469 zarejestrowanych aut. Jest to ponad 2 krotnie więcej niż drugi w kolejności model Jeep Compass oraz trzecia Kia Sportage. Model ten znalazł się także na 2. miejscu wśród wszystkich 20 SUV-ów, małych i dużych z napędem PHEV popularnych marek – z wyłączeniem modeli premium oferowanych na polskim rynku. W rankingu wszystkich 80 modeli PHEV ze wszystkich segmentów rynku, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zajmuje 3. miejsce za Mercedesem GLE i Toyotą RAV4.

Nowy Mitsubishi ASX – polska premiera i prezentacja ASTARA Poland

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Mitsubishi Eclipse Cross PHEV odnotował aż 127% wzrost sprzedaży – to drugi największy skok w segmencie C-SUV PHEV.

41% wzrost sprzedaży Mitsubishi Space Star

Na popularności bardzo mocno zyskuje także miejski model Mitsubishi Space Star, który w 2022 roku powiększył sprzedaż w porównaniu z poprzednim rokiem aż o 41%. To drugi pod względem wielkości wzrost sprzedaży w tym popularnym segmencie rynku. Mitsubishi Space Star, który plasuje się wśród 6 najbardziej dostępnych cenowo nowych samochodów w Polsce, jest niezwykle ceniony przez klientów za niskie spalanie na poziomie 5 litrów/100 km, znakomitą relację ceny do jakości i wyposażenia, świeży design, pojemne, ergonomiczne wnętrze dla 5 osób i niewielkie wymiary zewnętrzne oraz promień skrętu wynoszący zaledwie 4,6 metra ułatwiające parkowanie.

Rzadko oferowana przez konkurencję w tym segmencie w niższych wersjach wyposażenia, bezstopniowa, automatyczna skrzynia biegów sprawia, że Mitsubishi Space Star jeszcze lepiej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Całości dopełnia najlepsza na rynku, szeroka, 5-letnia gwarancja z assistance, która wraz ze Zobowiązaniem Serwisowym Mitsubishi oferowana jest przy zakupie wszystkich modeli marki w Europie.

Auta Mitsubishi do odbioru od ręki, nowe ASX już w marcu w salonach

Niezaprzeczalną zaletą samochodów Mitsubishi jest natychmiastowa możliwość ich kupna I odbioru. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV i miejski model Mitsubishi Space Star a także legendarny pickup Mitsubishi L200, są dostępne od ręki w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów, które oferują bezpłatne jazdy próbne tymi modelami Jazda próbna Mitsubishi. 

Mitsubishi L200 Stark – pickup prawie doskonały

Już niebawem – w marcu tego roku – w polskich salonach zadebiutuje także nowa generacja Mitsubishi ASX. Ten nowy, niecierpliwie oczekiwany przez klientów model zostały opracowany specjalnie z myślą o europejskich kierowcach, co znalazło odbicie w linii stylistycznej, obszernym wnętrzu z niezwykle przemyślanymi rozwiązaniami, pozwalającymi na elastyczne kształtowanie przestrzeni pasażerskiej i bagażowej, z przesuwaną kanapą oraz w oszczędnych, przyjaznych środowisku układach napędowych i zaawansowanych systemach bezpieczeństwa, komunikacji i rozrywki, wspierających kierowcę i pasażerów podczas podróży.

Więcej informacji na temat nowego Mitsubishi ASX, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, Mitsubishi Space Star, Mitsubishi L200 oraz jego wyjątkowej wersji STARK można znaleźć na Nowe Mitsubishi ASX, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, Mitsubishi Space Star, Mitsubishi L200, Mitsubishi L200 STARK

Źródło: Mitsubishi