Geely Panda Mini – elektryczny mieszczuch dla pań i młodzieży

Chińczycy nie zwalniają z zaskakiwanie swoimi niekonwencjonalnymi pomysłami. Tym razem do małego auta elektrycznego wsadzono niedźwiadka Pandę. To najlepsza reklama pojazdu z napędem elektrycznym.

Nowy miejski model elektryczny ukierunkowany jest na kobiety i młodzież, którzy przemieszczają się w zatłoczonej aglomeracji miejskiej. Pojazd ma długość 3065 mm, szerokość 1522 mm i wysokość 1600 mm, przy rozstawie osi 2015 mm i oferuje miejsce dla czterech dorosłych osób. Po wnikliwej analizie dopatrzymy się minimalistycznego wyposażenia, ale nie zapomniano o cyfrowym kokpicie i centralnie umieszczonym systemie multimedialnym. Do obsługi klimatyzacji pozostawiono przyciski. Do napędu służy silnik elektryczny o mocy 30 kW, a bateria dostarczona przez spółkę Guoxuan High-Tech zapewnia po całkowitym doładowaniu zasięg 150 km.

Auto Świat – ostatnie w historii wydanie w sprzedaży

Auto Świat Katalog NOWOŚCI 2023 z kalendarzem już w sprzedaży

Pokrywa gniazdka ładowania ma napis Geome, a to może oznaczać, że Geely będzie sprzedawać ten model pod marką Geometry.Nowa Panda Mini została wyceniona w przeliczeniu na 22.7 tys zł. Producent nie informuje o ewentualnej ekspansji poza rynek chiński.

Źródło: Geely