Suzuki Jimny Canotier J3 – mały kamper z namiotem na dachu

Mały japoński terenowiec otrzymał namiot na dachu o długości ponad dwóch metrów. Dzięki temu stworzono miejsce do spania dla dwóch dorosłych osób. To praktyczne wyposażenie dla miłośników wypraw turystycznych, którzy nie mają dostępu do kamperów.

Produkt japońskiej firmy Komado ma masę 45 kilogramów, co ma minimalny wpływ na własności trakcyjne małego Suzuki. Po rozłożeniu zamontowanego na dachu namiotu otrzymujemy przestrzeń o długości 2300 mm, szerokości 1120 mm i wysokości 970 mm. Dwie dorosłe osoby mają wystarczająco dużo miejsce, by się dobrze wyspać.

Auto Świat – ostatnie w historii wydanie w sprzedaży

Do dachowego namiotu dostaniemy się po składanej drabince. Producent przewidział możliwość wstępu po obu stronach przez odpowiedniej wielkości otwory. Podróżni mają w namiocie piankowy materac, który zapewnia wystarczający komfort do wypoczynku. Namiot został uszyty z neoprenu i jest nie tylko nieprzemakalny, ale również zapewnia odpowiednią izolację przy niskich temperaturach otoczenia.

Auto Świat Katalog NOWOŚCI 2023 z kalendarzem już w sprzedaży

Namiot Kamado Canotier J3 do Suzuki Jimny wyceniono na 770 tys. japońskich jenów (w przeliczeniu 25,6 tys. zł) i ze względu na gwarancję może być tylko montowany przez przedstawicieli producenta. To oznacza, iż może być problem z jego zdobyciem na innych kontynentach.