Toyota – ponad 4 tys. aut w Klubie Rekordowych Przebiegów z liderem 951 tys. km

Klub Rekordowych Przebiegów to zorganizowana przez Toyotę oficjalna społeczność właścicieli długowiecznych samochodów marki. W ciągu czterech miesięcy istnienia Klubu dołączyło do niego 4 025 aut, które pokonały przynajmniej 200 000 km. Dotychczasowym rekordzistą jest Toyota Avensis z 2005 roku, której przebieg zbliża się do miliona kilometrów.

Od początku sierpnia właściciele samochodów Toyoty zgłosili do Klubu Rekordowych Przebiegów 4 025 pojazdów. Przebiegi powyżej 500 tys. km osiągnęło 148 samochodów, które otrzymały wyróżnienie Platinum. Auta te wyróżniają się specjalną klubową ramką na tablicę rejestracyjną i naklejką na szybę. Ponad 400 tys. km pokonały 342 samochody (kategoria Gold). 1 266 aut przejechało ponad 300 tys. km (kategoria Silver), a 2 269 samochodów ma ponad 200 tys. przebiegu (kategoria Brown).

Consumer Reports – Toyota i Lexus najbardziej niezawodnymi markami roku

Toyota Avensis z blisko milionowym przebiegiem

Największy łączny dystans zgłoszony do tej pory przejechała Toyota Avensis z 2005 roku. Auto przejechało już 951 512 km. Dużym zainteresowaniem klubowiczów i fanów Toyoty odwiedzających stronę Klubu cieszy się model Prius, który w tym roku obchodzi swoje 25-lecie, a w przyszłym roku zadebiutuje na rynku jego piąta generacja. W Klubie Rekordowych Przebiegów jest obecnie 141 egzemplarzy Priusa, w tym 25 minivanów Prius +. Najwięcej, bo 675 971 km, przejechał model 3. generacji z 2011 roku.

Toyota Avalon ustanowiła kolejny rekord Guinnessa

Do Klubu Rekordowych Przebiegów mogą zgłaszać się właściciele wszystkich modeli Toyoty, które przejechały przynajmniej 200 tys. km. Warto też wysłać ponowne zgłoszenie, kiedy auto przekroczy próg następnego rekordu. Klubowicze otrzymają Atrybuty Rekordzisty, czyli gadżety przypisane do poszczególnych kategorii w klasyfikacji rekordów. Toyota stworzyła im także możliwość opublikowania historii swojego samochodu na stronie Klubu w Kronice najdalszych podróży.

Wszystkie informacje oraz formularz zgłoszeń są dostępne tutaj.