Grupa Volkswagen i Elli tworzą największą sieć stacji ładowania w Europie

Grupa Volkswagen i jej spółka, zajmująca się ładowaniem i energią Elli osiągnęły kolejny kamień milowy: 400 000 punktów ładowania w Europie. Oznacza to, że Elli obsługuje obecnie największą sieć ładowania w Europie, z ponad 800 dostawcami w 27 krajach. W ciągu ostatnich 18 miesięcy sieć podwoiła liczbę punktów ładowania.

Elli ostatnio rozszerzyło swoją sieć w zachodniej i północnej Europie, dodając do swojego portfolio szwedzką firmę energetyczną Vattenfall i holenderskiego specjalistę od szybkiego ładowania Fastned.

Szybka i łatwa w obsłudze, a przede wszystkim dostępna w całej Europie – właśnie taka jest sieć ładowarek spółki-córki Volkswagena – Elli. By wciąż zwiększać liczbę punktów ładowania firma zawarła wiele sojuszy i partnerstw, między innymi z takimi dostawcami energii jak Enel i Iberdrola, grupą paliwową BP oraz spółką joint venture IONITY. Cel tych działań jest jeden: zapewnić kierowcom pojazdów elektrycznych międzynarodową, łatwo dostępną sieć stacji ładowania. Obecnie w ramach usługi zintegrowano około 800 dostawców. Ostatnio Elli dodało około 24 000 stacji Vattenfall w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwecji wraz z 1000 punktów ładowania o dużej mocy, obsługiwanych przez Fastned w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji i Szwajcarii. Kilka miesięcy wcześniej sieć została rozbudowana w Wielkiej Brytanii o 6800 stacji ładowania zarządzanych przez BP Pulse.

Volkswagen – pięć największych zalet napędu elektrycznego

„Kluczem do codziennej mobilności elektrycznej jest łatwy dostęp do punktów ładowania” – powiedziała Elke Temme, prezes Elli i wiceprezes ds. ładowania i energii Grupy Volkswagen. „Zrobiliśmy ogromny krok w kierunku realizacji naszej wizji, oferując 400.000 punktów ładowania w Europie. Zgodnie z naszą strategią NEW AUTO, oferujemy obecnie największy ekosystem dla kierowców pojazdów elektrycznych w Europie i nie ustaniemy w pracach nad rozbudową sieci ładowania” – dodała Temme.

Volkswagena ID.3 – nowa generacja już prawie gotowa

Jako dostawca usług mobilności, Elli oferuje swoje usługi kierowcom pojazdów elektrycznych wszystkich producentów. Z sieci Elli mogą korzystać jej klienci oraz użytkownicy samochodów marek SEAT, CUPRA, Skoda i Volkswagen. Usługa ładowania oferowana przez Audi zostanie włączona do oferty Elli w przyszłym roku.

Ładowanie i energia to nowy, obiecujący obszar biznesowy dla Grupy Volkswagen

W ramach swojej strategii NEW AUTO Grupa uczyniła ładowanie i energię częścią swojej podstawowej działalności. Elli, zatrudniająca około 250 pracowników, dba o to, co ważne dla klientów w punktach styku energii i mobilności. Elli to marka Grupy Volkswagen, która oferuje w Europie szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania, a także działa jako dostawca usług mobilnych. Jej aktualna oferta obejmuje rozwiązania w zakresie ładowania – od własnych wallboxów i mobilnych stacji ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz i specjalną ofertę energii odnawialnej.

Elli oferuje cyfrowe rozwiązania i usługi zaprojektowane po to, by korzystanie z publicznych stacji ładowania było proste i bezproblemowe. Pojazdy elektryczne mogą być łatwo ładowane za pomocą aplikacji. Elli oferuje trzy przejrzyste stawki ładowania, dopasowane do potrzeb kierowców, którzy chcą ładować swoje pojazdy rzadko, często i szybko.

Firma Elli została założona w 2018 roku i ma biura w Berlinie, Wolfsburgu i Monachium.

Źródło: Volkswagen