Ford Mustang Mach-E również przystosowany dla kierowców z ograniczoną sprawnością ruchową

Ford na świecie od lat aktywnie wpiera osoby niepełnosprawne we wszystkich obszarach życia społecznego. I jak się okazuje, transformacja na pojazdy elektryczne nie oznacza w przypadku marki Ford wykluczenia osób niepełnosprawnych z samodzielności i możliwości realizacji niezwykłych pasji.

Jednym z głównych zobowiązań producenta jest promowanie włączenia społeczności osób niepełnosprawnych we wszelkie aspekty życia oraz dostępności pojazdów marki dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową poprzez Ford Adapta. Jest to wyjątkowy program opracowany wspólnie przez Forda w Hiszpanii, tamtejszą sieć dilerską i Fundację ONCE, który umożliwił standaryzację dostępu do mobilności osobom niepełnosprawnym poprzez odpowiednie przystosowanie pojazdów oraz najnowsze technologie.

W ostatnich dniach, Ford przedstawił specjalny egzemplarz całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E, który został przystosowany do potrzeb wyjątkowej osoby. Mowa o Cisco García, byłym prawniku, a obecnie paraolimpijczyku, wicemistrzu świata w tenisie na wózkach i autorze poczytnych książek. Jest to hołd oddany jego niezwykłej historii, sile motywacji i doskonalenia, a także inspiracja dla wszystkich pracowników Forda. Pojęcia takie jak siła, odwaga czy doskonalenie się to tylko niektóre z cech wspólnych zarówno Cisco, jak i tego wyjątkowego egzemplarza Forda Mustanga Mach-E.

Ford wyprodukował już 150-tysięcy Mustangów Mach-E, dostępnych w 37 krajach i planuje podbój kolejnych rynków w 2023 roku

Specjalnie przygotowany Ford Mustang Mach-E jest pierwszym, całkowicie elektrycznym pojazdem przeznaczonym dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zamontowano w nim dedykowane wsparcie przy prowadzeniu pojazdu – pedał przyspieszenia i hamulec przeniesiono na kierownicę, dzięki czemu kierowca może prowadzić auto wyłącznie za pomocą rąk. Dodatkowo zainstalowano niewielki podnośnik umożliwiający przeniesie kierowcy z wózka na jego fotel oraz elektrycznie sterowaną podstawę Turny-Low, która umożliwia prawie całkowite wysunięcie fotela pasażera na zewnątrz pojazdu.

Warto dodać, że Ford Mustang Mach-E jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów elektrycznych zarówno na świecie, jak i w Polsce. Po jedenastu miesiącach bieżącego roku model ten jest wiceliderem segmentu pojazdów elektrycznych w naszym kraju, z udziałem na poziomie 6,91%. Od początku roku do klientów trafiło 695 sztuk Mustanga Mach-E, o ponad 225% więcej niż w roku ubiegłym.

Ford Mustang Mach-E jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym w Polsce

Również na rodzimym rynku w Stanach Zjednoczonych ten elektryczny model świetnie sobie radzi. W ciągu 11 miesiącach 2022 roku do klientów trafiło 3 539 egzemplarzy Mustanga Mach-E, co oznacza wzrost o 14,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Źródło: Ford