Renault pierwszą marką motoryzacyjną, które oferuje nawigację WAZE wbudowaną w pokładowy system multimedialny

Waze to aplikacja do nawigacji bardzo popularna wśród kierowców – we Francji ma 20 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Jest już dostępne w Nowym Renault Austral i Renault Mégane E-Tech electric, wyposażonych w ekran OpenR i system multimedialny OpenR Link z wbudowaną przeglądarką Google.

Renault jest pierwszą marką motoryzacyjną, która oferuje aplikację Waze bezpośrednio wbudowaną w pokładowy system multimedialny samochodu. Dzięki integracji aplikacji Waze z systemem multimedialnym OpenR Link z zainstalowaną przeglądarką Google, a więc z możliwością jej wyświetlania na pionowym, 12-calowym ekranie Nowego Renault Australa i Renault Mégane E-Tech electric, korzystanie z nawigacji staje się wygodniejsze i bezpieczniejsze. Kierowca zyskuje dostęp do informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, do ulubionych tras i zapisanych w pamięci destynacji wyświetlanych na wysokości oczu, bez konieczności korzystania ze smartfona. Pozostałe funkcje pojazdu i odtwarzanie muzyki pozostają dostępne, nawet gdy aplikacja Waze jest włączona. Koniec kłopotów związanych z korzystaniem ze smartfona czy przewodów USB!

Aplikacja Waze w nowym wydaniu jest dostępna na rynkach europejskich dla wszystkich nabywców Nowego Renault Australa i Megane E-Tech electric wyposażonych w ekran OpenR i interfejs OpenR Link z zainstalowaną przeglądarką Google.

Jak uzyskać dostęp do aplikacji?

Klienci mogą w prosty sposób pobrać aplikację Waze dla OpenR Link bezpośrednio z Google Play i zainstalować ją przez pokładowy interfejs OpenR Link lub przez aplikację mobilną My Renault. Po zainstalowaniu każdy użytkownik będzie mógł utworzyć własne konto Waze lub korzystać z już istniejącego (oczywiście zawsze bezpłatnie), by bezpiecznie podróżować.

Renault Megane E-Tech electric z tytułem Car of the Year Polska 2023

Renault jest pierwszą marką motoryzacyjną, która oferuje aplikację Waze dostępną bezpośrednio z ekranu multimedialnego samochodu, bez konieczności korzystania ze smartfona kierowcy. Jesteśmy przekonani, że bardzo wielu użytkowników Waze doceni zalety tej nowości podczas jazdy Nowym Australem lub Megane E-Tech electric. Wpisuje się to jednoznacznie w naszą strategię, by oferować klientom rozwiązania pozwalające cieszyć się intuicyjną jazdą, oddziałującą na wszystkie zmysły, w pełnej łączności ze światem. – powiedział Jérôme SEROR, dyrektor ds. cyfrowej obsługi klienta w Renault.

Holding 1 zakupił sieć dealerstw marek Renault i Dacia w Warszawie

Z uwagi na coraz liczniejszą liczbę użytkowników Waze korzystających z aplikacji w pokładowych systemach i nieustanny rozwój tego typu technologii, ważne jest, abyśmy mogli zapewnić im jak najlepszą jazdę. Dlatego z przyjemnością i dumą możemy poinformować o nawiązaniu współpracy partnerskiej z Renault. Możliwość wyświetlania tras przejazdu, systemu nawigacji i komunikatów ostrzegawczych aplikacji Waze w czasie rzeczywistym na ekranach modeli Renault nowej generacji pozwoli zapewnić użytkownikom płynniejsze i łatwiejsze ich prowadzenie. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaoferowania w 2023 roku tego zupełnie nie nowego doświadczenia podczas jazdy jak największej liczbie użytkowników na całym świecie.- powiedział Aron DI CASTRO, dyrektor ds. marketingu i współpracy partnerskiej w firmie Waze.

Źródło: Renault