Fiat Multipla i Fiat 600 powrócą jako crossovery – plany producenta do 2026 roku

Włoska marka przygotowuje proces odnowienia swojej oferty modelowej.Aktualna paleta modelowa Fiata w Europie jest już przestarzała i czas na zmiany. Z Włoch dochodzą wiadomości, że w najbliższych latach możemy oczekiwać ważnych premier oraz powrotu do historycznych nazw modeli.

Aktualna paleta modelowa Fiata w Europie jest już przestarzała i czas na zmiany. Z Włoch dochodzą wiadomości, że w najbliższych latach możemy oczekiwać ważnych premier oraz powrotu do historycznych nazw modeli.

W 2023 roku możemy oczekiwać ożywienia nazwy 600. Ma to być crossover segmentu B o długości około 4 metrów i wysokości 1,52 m. Powstanie na drugiej generacji platforma CMP i będzie dostępny w wersji benzynowej, hybrydowej i czysto elektrycznej. W tym samym roku oczekiwany jest model o nazwie Topolino, który będzie spokrewniony z elektrycznym Citroënem Ami.

Na 2024 rok zapowiadana jest premiera kolejnej generacji modelu Panda, który będzie większy I dołączy do segmentu B. Powstanie na platformie CMP i w Europie będzie sprzedawana jedynie z napędem elektrycznym. Jednak nadal będzie produkowana obecna generacja Pandy, a zakończenie produkcji zapowiedziano na 2026 rok. Planowane jest także zakończenie produkcji Fiata 500X i Fiata Tipo.

Fiat Metaverse Store, pierwszy na świecie salon sprzedaży oparty na metaverse

W 2025 roku pojawi się crossover zbudowany na identycznej platformie jak Fiat Panda, ale będzie samochodem większym. Obecnie producent przygotowuje ten model pod wewnętrznym oznaczeniem Multipla. Nie można wykluczyć, że pod tą nazwą auto trafi także do produkcji i w ofercie zastąpi modele 500X i Tipo.

Los Angeles Auto Show 2022 – FIAT zapowiada nowego Fiata 500e dla Ameryki Północnej

Rok później premierę będzie miał następca elektrycznego Fiata 500. Bazą ma być mała platforma SRLA, ale znacznego powiększenia rozmiarów tego auta producent nie planuje.

Od 2027 roku wszystkie europejskie modele Fiata otrzymają napęd czysto elektryczny. Jednak te wszystkie plany Fiata wciąż są nieoficjalne I nie należy wykluczyć pewnych korekt.