Audi na wystawie Design Miami

Audi we współpracy z artystą i projektantem sztuki cyfrowej Andrésem Reisingerem, na wystawie Design Miami/ przedstawia pierwsze cyfrowe dzieło sztuki sygnowane przez producenta samochodów. Oryginalne dzieło inspirowane jest koncepcyjnym modelem Audi grandsphere.

Po Milan Design Week i po dwóch chińskich wystawach w Pekinie i Shenzhen, Design Miami/ jest czwartą wystawą designu, w którą Audi zaangażowało się w roku 2022. Podczas wystawy planowana jest także specjalna rozmowa panelowa z artystą.

Audi od wielu lat z zaangażowaniem wspiera międzynarodowe wystawy designu, a od tego roku jest wyłącznym partnerem i aktywnym wystawcą na Design Miami/. Wcześniej koncern z Ingolstadt wykorzystywał tę wyjątkową wystawę do eksperymentowania z mobilnością, technologią i designem, by poprzez twórczy dialog z partnerami komentować przyszłość projektowania. W tym roku na stoisku wystawowym Audi, na specjalnej ścianie ekranów LED, argentyński artysta i projektant Andrés Reisinger zaprezentuje cyfrowe dzieło sztuki.

Henrik Wenders, szef marki Audi mówi: „Audi wierzy we współpracę z podobnie myślącymi ludźmi, tak by wspólnie tworzyć znaczące i fascynujące doświadczenia, które ukształtują mobilność i design klasy premium. Razem z Andrésem Reisingerem będziemy eksplorować sferę wykraczającą poza fizyczną instalację, cyfrowo reinterpretując wystrój wnętrza pojazdu.”

Cyfrowe dzieło sztuki zainspirowane przez Audi grandsphere concept

Cyfrowe dzieło sztuki prezentowane w Miami, inspirowane jest modelem Audi grandsphere concept, który również jest tam pokazywany. Takie podejście najtrafniej ilustruje stanowisko marki w sprawie definiowania progresywnej mobilności premium w przyszłości. Dla Audi oznacza to tworzenie nowych, wysokiej klasy doświadczeń, możliwych do zaoferowania dzięki postępującej cyfryzacji wnętrza pojazdu. W ten sposób Audi grandsphere concept przekształca się ze zwykłego samochodu w „urządzenie doznań.”

Automatyzacja jazdy na poziomie 4 otwiera nowe wymiary wolności. W tym trybie, wnętrze tego luksusowego sedana bez kierownicy, pedałów i innych przyrządów, przekształca się w niemal nieograniczoną przestrzeń doświadczeń dla kierowcy. Przestrzeń, architektura i funkcje są kształtowane przez potrzeby i pragnienia kierowcy i właśnie tę osobistą sferę Reisinger odwzorował w swoim dziele sztuki, przekładając zanurzony w doświadczeniu świat Audi grandsphere concept na swój wirtualny świat architektury i kolorów.

Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance – mocniejsze i szybsze

Reisinger, tworząc rozszerzoną rzeczywistość, przedstawił w ten sposób pozornie surrealistyczne, przekraczające granice między realizmem a fikcją pole działań, otaczające pasażerów tego koncepcyjnego samochodu.

Panel dyskusyjny z Andrésem Reisingerem

Podczas Design Miami odbędzie się również ekskluzywny panel dyskusyjny z udziałem artysty. Obok Reisingera wezmą w nim udział: Tara Rush (szefowa marketing w Audi of America), Arthur Casas (architekt i założyciel Studio Casas) oraz Immo Redeker (lider zespołu projektantów wnętrz Audi). Rozmowa dotyczyć będzie projektowania nowych, fascynujących doświadczeń – od przestrzeni cyfrowych, przez nową mobilność w motoryzacji, aż po koncepcje wnętrz.

Biografia: Andrés Reisinger

Andrés Reisinger (ur. 1990) jest jednym z najbardziej poszukiwanych artystów cyfrowych XXI wieku. Zdobył wyjątkową pozycję we współczesnej kulturze, zajmując i definiując żyzną przestrzeń pomiędzy sferą cyfrową i fizyczną. Pochodzący z Argentyny, a obecnie mieszkający w Barcelonie, gdzie znajduje się również jego studio, Reisinger łączy sfery za pomocą natychmiast rozpoznawalnej estetyki, która przekazuje hipnotyzująco jasną wizję.

Audi prezentuje pochodzące z recyklingu, innowacyjne osłony zapięć pasów bezpieczeństwa

Do najbardziej znanych dzieł Reisingera należą The Shipping i Arcadia. Na aukcjach prace te osiągały rzadko spotykane kwoty. Hortensia, ucieleśnienie etosu Reisingera i stale ewoluujące dzieło sztuki, narodziło się jako render cyfrowy i przekształciło w rzadką kreację projektową oraz niezwykle popularny obiekt sztuki współczesnej.

Prace Reisingera wzbudziły zainteresowanie wielu kolekcjonerów, marek, galerii sztuki i muzeów na całym świecie. Reisinger wystawiał w wiodących instytucjach, w tym w Moco Museum (Barcelona), Palazzo Strozzi (Florencja), Design Museum Gent (Gandawa), Nilufar Gallery (Mediolan), Collectible Fair (Bruksela), Faena Art (Miami) i Christie’s (Nowy Jork).

Źródło: Audi