Dacia Lodgy w ciągu 7 lat osiągnęła przebieg 750 tys. km

Nie jest tajemnicą, że samochody marki Dacia są w stanie wytrzymać największe trudy eksploatacji. Coraz częściej słyszymy także o rekordowych przebiegach. Przykładem jest Słowak, który za kierownicą Dacii Lodgy odnotował przebieg prawie 750 tys. km. I wciąż codziennie tym samochodem jeździ!

Mieszkaniec słowackich Veľkých Kapušian Dacię Lodgy zakupił w październiku 2015 roku za 14 tys. euro. Ze względu na charakter swojej pracy zdecydował się na wybór jednostki wysokoprężnej o pojemności skokowej 1.5 l i mocy 68 kW. Od początku auto wykorzystywał do celów służbowych i prywatnych, co wiązała się z dużymi przebiegami, które średnio miesięcznie osiągają 11 tys. km. Dzisiaj ten samochód przekroczył już 750 tys. kilometrów i wciąż codziennie służy właścicielowi.

Dacia Jogger TCe 100 LPG – praktyczny długodystansowiec

Receptą na taki przebieg są regularne przeglądy i szybkie usuwanie ewentualnych awarii. Tych ostatnich nie było wiele. Po przebiegu 550 tys. km został wymieniony alternator, po 645 tys. km wymieniono tylne bębny hamulcowe, po 707 tys. km wymieniono sprężyny i amortyzatory, a po 697 tys. km filtr cząsteczek stałych.

Źródło: TopSPEED.sk/YouTube