Nissan – wyróżnienie w rankingu Laureus Sport for Good Index

Laureus, we współpracy ze Sportspro, w swoim rankingu Laureus Sport for Good Index już drugi rok z rzędu uznał Nissana za jedną z najbardziej wpływowych społecznie marek na świecie.

Ranking podkreśla pozytywny wpływ Nissana na sport dzięki licznym inicjatywom, które obejmują uczestnictwo w serii wyścigów w 100% elektrycznych samochodów Formuły E oraz projekty mające na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami w udziale w aktywnościach sportowych, takie jak Nissan Possibilities Project w Wielkiej Brytanii.

Nissan jest jedyną marką motoryzacyjną, która znalazła się w rankingu. Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla działań Nissana mających na celu transformację firmy w prawdziwie zrównoważone przedsiębiorstwo oraz przyczyniania się marki do bardziej czystego, bezpiecznego i inkluzywnego świata. Te starania są integralną częścią długoterminowej wizji Ambition 2030 Nissana, która ma na celu wspieranie mobilności poprzez elektryfikację oraz technologie inteligentnych pojazdów.

Nissan Qashqai e-POWER trafia do pierwszych klientów w Polsce

Zainaugurowany w 2021 roku ranking obejmuje 29 marek, które dzięki współpracy, innowacyjności oraz kreatywności w znaczący sposób przyczyniają się do realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju (SDG) wskazanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Nowy Nissan X-Trail – wszystko o czwartej generacji

Joji Tagawa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Nissana, powiedział: „Jesteśmy niesamowicie dumni, że zostaliśmy po raz kolejny wyróżnieni w rankingu Laureus Sport for Good Index za nasze wysiłki, których celem jest pozytywny wpływ na ludzi i społeczeństwo dzięki potędze sportu. Zrównoważony rozwój jest podstawą naszej działalności biznesowej i motorem naszej długofalowej wizji. Będziemy nadal promować inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju w naszej działalności biznesowej, aby wspierać mobilność”.

Źródło: Nissan