Audi przekazuje nowe samochody firmowe piłkarzom FC Bayern Monachium

Trzydziestu pracowników Audi na długo zapamięta to wydarzenie. Mieli oni okazję 10 listopada 2022 roku dostarczyć nowe elektryczne samochody służbowe z Audi Forum w Ingolstadt, do siedziby FC Bayern w Monachium przy Säbener Straße i osobiście przekazać je zawodowym piłkarzom tego klubu.

W siedzibie Bayernu odbyło się też spotkanie z członkami zarządu FC Bayern, Oliverem Kahnem i Andreasem Jungiem. Oprowadzając pracowników Audi po boiskach treningowych, Giovane Élber opowiedział przy okazji kilka anegdot na temat klubu i zawodników.

Tegoroczne oficjalne przekazanie nowej floty pojazdów dla piłkarzy Bayernu nie odbyło się jak zwykle w Ingolstadt, lecz na Säbener Straße w Monachium. Trzydziestu pracowników Audi skorzystało z wyjątkowej okazji, by zabrać piętnaście pojazdów do Monachium i dostarczyć je bezpośrednio zawodowcom z Bayernu, co było dla piłkarzy i działaczy klubu mistrza Niemiec pierwszym w historii tego typu wydarzeniem. Pracownicy mieli okazję spotkać się też z członkami zarządu FC Bayern, Oliverem Kahnem i Andreasem Jungiem. Giovane Élber oprowadził ich przy tej okazji po boisku treningowym o powierzchni 80 000 metrów kwadratowych, dając wgląd w kulisy codziennej pracy obecnych mistrzów Niemiec w piłce nożnej. Pia Hackner z działu rozwoju technicznego powiedziała przy tym: „Moi przyjaciele i ja często bywamy na trybunie południowej Allianz Areny, ale zobaczenie zawodników z bliska to przeżycie, które zdarza się raz w życiu. To wspomnienie pozostanie ze mną na długo.”

Audi wspiera FC Bayern Monachium od 2002 roku

Zawodnicy i działacze FC Bayern Monachium jeżdżą teraz w pełni elektrycznymi modelami premium Audi RS e-tron GT, Audi Q4 e-tron i Audi e-tron Sportback. Podczas uroczystości przekazania zaprezentowano również Audi RS e-tron GT FC Bayern concept – model o wyjątkowym designie upamiętniającym dwudziestolecie współpracy. Przód i dach tego samochodu są „ubrane w jubileuszową koszulkę”, a z tyłu widnieje herb klubu FC Bayern Monachium.

Nowe Audi Q8 e-tron – udoskonalona wydajność i zasięg

Audi wspiera najbardziej utytułowany niemiecki klub piłkarski od 2002 roku. Marka z czterema pierścieniami w logo jest też od 2011 roku udziałowcem FC Bayern München AG. W 2021 roku Audi zaczęło wspierać także drużynę kobiet FC Bayern. Szef marki Audi Henrik Wenders mówi: „To partnerstwo pokazuje, jak dwie silne marki autentycznie kształtują przyszłość. Kiedy wyobraźnia i pasja łączą się ze sobą, efektem są wielkie osiągnięcia. To właśnie łączy FC Bayern i Audi.” Nowe pojazdy piłkarzom FC Bayern przekazali reprezentujący Audi Philipp Noack, szef sprzedaży w Niemczech i Christian Schüller, szef marketingu sportowego, działu piłki nożnej.

Ken Block i Audi S1 Hoonitron elektryzują Las Vegas

Oliver Kahn, prezes zarządu FC Bayern Monachium, powiedział wtedy: „FC Bayern ma szczęście, że już od ponad 20 lat ma u swego boku Audi – niezawodnego partnera. Łączy nas to, że stale dążymy do perfekcji i zawsze myślimy przyszłościowo, na przykład w kwestii mobilności. Naszym wspólnym celem jest pozostanie wraz z Audi na dalekosiężnej, przyszłościowej drodze do sukcesu.”

Wspólna droga do elektrycznej przyszłości

Audi zapowiedziało swoją elektryczną przyszłość około cztery lata temu, prezentując Audi e-tron. Od tego czasu firma konsekwentnie realizowała swoją mapę drogową i obecnie oferuje gamę ośmiu modeli w pełni elektrycznych. Do 2026 roku będzie ich ponad dwadzieścia. Od tego momentu Audi będzie wprowadzać na rynek globalny wyłącznie modele w pełni elektryczne.

Representing Audi, Philipp Noack (Head of Sales Germany) and Christian Schüller (Head of Sports Marketing Football) handed over the new vehicles to the FC Bayern players.

Wspólnie z FC Bayern, Audi podnosi świadomość na temat koncepcji elektrycznej mobilności. Swoją wspólną podróż w kierunku zrównoważonej mobilności FC Bayern i Audi rozpoczęły we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu flota klubu jest konsekwentnie elektryfikowana. Wielu piłkarzy i działaczy klubu porusza się obecnie po drogach pojazdami w pełni elektrycznymi. Absolutną nowością jest tu Audi Q8 e-tron, które zostało zaprezentowane zaledwie wczoraj, 9 listopada. Jako topowy model w portfolio elektrycznych SUV-ów i crossoverów, Q8 e-tron może pochwalić się zoptymalizowaną koncepcją napędu, poprawioną aerodynamiką, wyższą mocą ładowania i powiększoną pojemnością akumulatorów.

Źródło: Audi