SEMA 2022 – Toyota Trailhunter Concept i nowa gama wyprawowych samochodów terenowych

Toyota zaprezentowała na targach SEMA 2022 w Las Vegas prototypowego pick-upa Trailhunter Concept. Jest to zapowiedź nowej linii samochodów terenowych przystosowanych do dalekich podróży z dala od cywilizacji. SEMA to najważniejsza na amerykańskim rynku wystawa modyfikowanych samochodów i tuningu, która co roku przyciąga wielu pasjonatów off-roadu.

Koncepcyjny pick-up Trailhunter pokazuje, jak może wyglądać nowa gama fabrycznych terenówek, które niedługo trafią wraz z akcesoriami do autoryzowanych dealerów Toyoty w Stanach Zjednoczonych. Linia Trailhunter została opracowana z myślą o overlandingu, czyli dalekich wyprawach terenowych, podczas których samochód powinien zapewnić podróżnikom jak największą samowystarczalność. Samochód, który zadebiutował na Specialty Equipment Market Association Show (SEMA) 2022 w Las Vegas, otrzymał zawieszenie i zderzaki dostosowane do długotrwałej jazdy z dala od asfaltu, a także nowe osłony podwozia, bagażnik dachowy, dodatkowe oświetlenie, lodówkę, namiot dachowy i inne akcesoria.

SEMA 2022 – Ford zaprezentował 10 wyjątkowych samochodów z częściami i akcesoriami Ford Performance

Modele z linii Trailhunter to połączenie trwałości i niezawodności, z których słyną terenowe samochody Toyoty, ze zwiększonymi możliwościami off-roadowymi i zabezpieczeniami przed uszkodzeniami pojazdu w trudnych warunkach. Auta mają też większą ładowność i otrzymały wiele funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających przechowywanie ekwipunku i dostęp do niego w czasie podróży. Twórcy projektu wzięli pod uwagę zarówno sprzęt kempingowy i przedmioty codziennego użytku, jak i części zapasowe oraz narzędzia – wszystko co potrzebne do funkcjonowania z dala od cywilizacji, bez dostępu do sieci energetycznej, sklepów czy warsztatów samochodowych.

SEMA 2022 – trzy ekstremalne Toyoty z linii GR

„Samochody terenowe w wersji Trailhunter zostaną fabrycznie wyposażone w części i akcesoria, które umożliwiają komfortowe podróżowanie przez trudno dostępne tereny” – powiedziała Lisa Materazzo, wiceprezes Toyota Division Marketing.„Będą to najbardziej zaawansowane samochody do overlandingu, jakie można będzie kupić w autoryzowanym salonie. Auta terenowe Toyoty są znane z najwyższych standardów jakości, trwałości i niezawodności, dlatego stanowią doskonały fundament do budowy samochodów wyprawowych”.

Linia Trailhunter obejmie pick-upy i terenowe SUV-y z amerykańskiej gamy Toyoty. Szczegółowe informacje na jej temat zostaną udostępnione w przyszłym roku. Każdy model zostanie zaprojektowany od podstaw przez inżynierów marki, a lista modyfikacji i wyposażenia zostanie oparta na oczekiwaniach doświadczonych podróżników i entuzjastów overlandingu.

Źródło: Toyota