Nowy Jeep Avenger – otwarcie wstępnych rezerwacji i limitowana Launch Edition od 189,7 tys. zł

Od 2 listopada 2022 roku klienci w Polsce będą mogli dokonywać wstępnych rezerwacji na Jeepa Avengera, pierwszego w historii marki modelu wyposażonego w pełni elektryczny napęd (BEV). Po raz pierwszy model ten został zaprezentowany dziennikarzom i publiczności podczas odbywającego się w październiku, tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Dla klientów, którzy dokonają wstępnej rezerwacji nowego Jeepa Avengera została przygotowana specjalna wersja premierowa Launch Edition z w pełni elektrycznym napędem – w ekskluzywnej, w pełni wyposażonej, atrakcyjnej konfiguracji. Jest to wyjątkowa okazja, skierowana do klientów, którzy między 2 a 30 listopada zgłoszą swoje zainteresowanie online. Tylko oni będą następnie mieli możliwość zamówienia tej ekskluzywnej wersji już bezpośrednio u dealerów marki. Jeep Avenger pojawi się w salonach sprzedaży na początku przyszłego roku.

Po wejściu na stronę internetową, użytkownik będzie mógł przejść do specjalnej platformy i wybrać preferowany kolor nadwozia oraz najbliższego dealera. W tym momencie użytkownik będzie musiał podać swoje dane kontaktowe i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, aby dowiedzieć się, kiedy samochód będzie dostępny u dealera.

Mondial de l’Auto 2022 – Jeep Avenger, pionier nowej gamy elektrycznych produkowany w Tychach

Jeep Avenger Launch Edition z w pełni elektrycznym napędem oferowany jest na polskim rynku w cenie już od 189 700 zł brutto lub w atrakcyjnym programie finansowania Smart Renting. Elektryczny Jeep Avenger spełnia również warunki dofinansowania w ramach programu „Mój Elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeep Wrangler 4xe, najlepiej sprzedający się samochód typu PHEV w Ameryce, rozszerza swoją gamę o nowego Willysa 4xe

Efektowny Jeep Avenger Launch Edition ma dwukolorowe nadwozie – żółte Sun z czarnym dachem Volcano lub grafitowe Granite z czarnym dachem Volcano – lub jednokolorowy czarny lakier Volcano. Ponadto ma przyciemniane szyby, 18-calowe felgi aluminiowe, które podkreślają na drodze jego charakter oraz przednie i tylne światła full LED. Wnętrze obejmuje wielokolorowe oświetlenie ambientowe i żółte detale deski rozdzielczej; podgrzewane czarne fotele premium z żółtymi akcentami, podgrzewaną przednią szybę, nakładkę na konsolę centralną, podłogę bagażnika z regulacją wysokości i otwieraną elektrycznie bez użycia rąk klapę bagażnika.

Wersja premierowa oferuje mnóstwo bezkonkurencyjnych w tym segmencie elementów wyposażenia, takich jak system multimedialny Uconnect 10″ z ekranem o przekątnej 10,25”, w pełni cyfrowy panel wskaźników 10,25”, bezprzewodowy system Apple CarPlay/Android Auto oraz bezprzewodową ładowarkę do smartfonów.

Nowy Avenger Launch Edition z w pełni elektrycznym napędem (BEV) jest wyposażony w aktywne systemy wspomagania kierowcy ADAS poziomu 2, które pozwalają kierowcy w sposób całkowicie autonomiczny utrzymywać prędkość, odległość od poprzedzającego samochodu oraz środek pasa ruchu.

Dzięki autonomicznej jeździe na poziomie 2, za sprawą systemu Traffic Jam Assist możliwa jest niemal autonomiczna jazda w ruchu ulicznym.2 Zwieńczeniem wyrafinowanego pakietu wyposażenia są wielokolorowe światła ambientowe, automatyczna klimatyzacja, system Blind Spot, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka boczne, elektrycznie otwierana klapa bagażnika, czujniki parkowania 360° z kamerą z widokiem z lotu ptaka oraz kabel do ładowania na publicznych stacjach Mode 3.

W ramach inicjatywy marki Jeep nazwanej „The Freedom to Choose” (Wolność wyboru), mającej na celu umożliwienie klientom znalezienia najbardziej odpowiedniego rozwiązania dotyczącego ładowania, klienci Jeepa Avenger Launch Edition w ramach oferty premierowej otrzymają ładowarkę domową Wallbox, którą wystarczy podłączyć do domowego gniazdka i ładować samochód nawet mocą 11 kW, jeżeli dostosujemy do niej naszą domową sieć eklektyczną.

Kompaktowy Jeep Avenger jest pionierem nowej gamy w pełni elektrycznych, wyróżniających się możliwościami terenowymi samochodów zaprojektowanych specjalnie na rynek europejski i stanowi kluczowy element globalnej strategii elektryfikacji, w ramach której marka zmierza do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie SUV-ów o zerowej emisji spalin.

Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii, aby zaspokoić potrzeby klientów, będących zawsze w stałej łączności ze światem.

Produkowany w wyróżniającym się wysoką wydajnością zakładzie Stellantis w Tychach, nowy Avenger ma w standardzie systemy zarządzania trakcją (Selec Terrain) i kontroli zjazdu (Hill Descent Control), które w połączeniu z doskonałymi wartościami kątów natarcia i zejścia oraz prześwitu wnoszą do segmentu imponujący poziom możliwości.

Pod względem elektryfikacji, Jeep Avenger jest wyposażony w 400-voltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie nowy silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz nowy akumulator o pojemności 54 kWh.

Korzystając z kabla do szybkiego ładowania prądem stałym 100 kW (Mode 4) na publicznych stacjach ładowania, wystarczą trzy minuty, aby naładować energię potrzebną na 30 km jazdy. Poza tym, wystarczą 24 minuty, aby naładować akumulatory od 20 do 80%.

Nowy model stanowi doskonały i atrakcyjny wybór dla klientów poszukujących zeroemisyjnej alternatywy od marki Jeep na tle bardziej tradycyjnych graczy w tym segmencie. Nowym modelem Avenger, marka Jeep pragnie dotrzeć do większej grupy klientów, mając na uwadze szczególnie osoby prowadzące aktywny tryb życia, poszukujące zdolnego terenowo modelu o nowoczesnym designie, kompaktowych wymiarach i przestronnym wnętrzu.

Źródło: Jeep