Mondial de l’Auto 2022 – marka Jeep prezentuje w Paryżu nowy samochód koncepcyjny 4×4

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Mondial de l’Auto 2022  w Paryżu, marka Jeep zapewniła dzisiaj swojej globalnej publiczności dodatkowy dreszczyk emocji i niespodziankę, prezentując Jeepa Avengera 4×4 Concept.

Kiedy na zakończenie konferencji prasowej marki Jeep, Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep, zapowiedział Avengera 4×4 Concept, stwierdził: „Avenger od początku był projektowany jako model Jeepa, a w pełni elektryczna wersja 4×2 już teraz oferuje kilka najlepszych w swojej klasie możliwości terenowych, które od zawsze wyróżniają markę Jeep”.

„Nie mogliśmy jednak na tym poprzestać, stawiając sobie pytanie jaki efekt dałoby połączenie możliwości elektrycznego modelu z napędem 4×4 z kompaktowym nadwoziem, zachowując jednocześnie unikalny design, możliwości terenowe i charakter marki?” dodał, kiedy samochód koncepcyjny Jeep Avenger 4×4 został zaprezentowany.

Wzorując się na etosie „bezgranicznej wolności” nowego Jeepa Avengera, samochód koncepcyjny 4×4 łączy w kompaktowym nadwoziu wyjątkowy design, potencjał jazdy w  terenie i innowacje. Przyciągający wzrok i wyróżniający się z tłumu nowy model dołączy do gamy modeli Jeepa z napędem 4xe, które pojawią się w przyszłości.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, Avenger 4×4 Concept wyposażony jest w haki holownicze, poszerzone błotniki i szerszy rozstaw kół oraz większe, wyeksponowane i bardziej agresywne opony. W celu dodatkowego zwiększenia możliwości terenowych Jeepa Avengera, kąt natarcia został poprawiony do 21o, kąt rampowy do 34o stopni, a kąt zejścia do 20 stopni, dzięki prześwitowi wynoszącemu teraz ponad 200 mm.

Przód ma dodatkową osłonę, w formie grubszego wykończenia, a do tego dochodzą dodatkowe, wbudowane reflektory poprawiające widoczność podczas jazdy nocą.

Jeep Wrangler 4xe, najlepiej sprzedający się samochód typu PHEV w Ameryce, rozszerza swoją gamę o nowego Willysa 4xe

Avenger 4×4 Concept ma nowy, lekki system do ładunku na dachu, który dzięki specjalnym pasom unieruchamia ciasno bagaż, a na całej długości ma zabezpieczenia chroniące przed zarysowaniami. Cały pakiet uzupełnia antyrefleksyjna naklejka na pokrywę silnika oraz wykończenie ochronne na osłonę chłodnicy, zapewniające beztroskę podczas jazdy w terenie.

Mondial de l’Auto 2022 – premiera Jeepa Avengera, pierwszego w historii marki samochodu BEV

Avenger 4×4 Concept jest wyrazem najwyższego poziomu legendarnych możliwości Jeepa, które zostały wzbogacone o elektryfikację. Jest to połączenie oznaczające, że klienci mogą korzystać z jeszcze lepszych możliwości offroadowych, mając więcej zabawy i swobody podczas jazdy w niemal całkowitej ciszy.

Podsumowując prezentację, Meunier powiedział: „Tu w Paryżu pokazaliśmy, że na wyciągnięcie ręki mamy pełną gamę nowych, w pełni elektrycznych modeli Jeepa 4×4 i przyświeca nam jasny cel: stać się numerem jeden na świecie wśród marek zelektryfikowanych SUV-ów, kontynuując naszą misję, by osiągnąć Wolność bez Emisji”.

W pełni elektryczny Avenger dołącza do gamy samochodów Jeepa, które w kontynentalnej Europie są w 100 procentach zelektryfikowane.

Źródło: Jeep