Mondial de l’Auto 2022 – elektryczne i wodorowe premiery Peugeot

PEUGEOT – ulubiona marka Francuzów we wszystkich segmentach*, weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym Mondial de l’Auto 2022 , który odbędzie się w Paryżu w halach targowych Porte de Versailles od 17 do 23 października 2022 r.

Na stoisku liczącym 900 metrów kwadratowych, oznakowanym obietnicą marki „Everything is more beautiful with Allure” i umiejscowionym w hali nr 4, PEUGEOT zaprezentuje trzy światowe premiery, które są dowodem innowacyjności oraz przyśpieszonej elektryfikacji gamy.

  • Nowatorski PEUGEOT 408 zostanie zaprezentowany… w bardzo niekonwencjonalnej oprawie – znajdzie się w przezroczystej kuli i będzie widoczny ze wszystkich stron.
  • PEUGEOT E-208 pojawi się z nową niezwykle wydajną, w 100% elektryczną, jednostką napędow ą zapewniającą o 15% zwiększoną moc i o 10,5% dłuższy zasięg.
  • Aby podkreślić swoje zaangażowanie w elektryfikację wszystkich pojazdów z gamy, marka PEUGEOT zaprezentuje w 100% elektryczny skuter PEUGEOT e-Streetzone.

Nowy PEUGEOT e-208 W 100% elektryczny – większa przyjemność jazdy, większa efektywność energetyczna i do 400 km zasięgu

Fani zelektryfikowanych modeli wyczynowych będą mogli podziwiać hipersamochód PEUGEOT 9X8 Hybrid, który zostanie po raz pierwszy pokazany na targach samochodowych, oraz jego drogowego kuzyna, czyli hybrydowy model PEUGEOT 508 PSE o mocy 360 KM, opracowany przez ten sam zespół projektantów i inżynierów.

Na autorskim stoisku w hali nr 3 zwiedzający będą mogli poznać praktyczne zastosowania technologii napędu wodorowego. Wodorowy PEUGEOT E-EXPERT HYDROGEN znajdzie się nie tylko na ekspozycji, ale będzie można także umówić się na jazdę testową tym modelem wokół hal targowych.

Marka PEUGEOT w 2023 roku z najbogatszą ofertą pojazdów zelektryfikowanych w Europie

Dodatkowo podczas dni dla zwiedzających marka PEUGEOT zaprasza na spotkania z niektórymi z jej najsłynniejszych partnerów: kierowcami hipersamochodu PEUGEOT 9X8 Hybrid, zawodnikami drużyny rugby Stade Toulousain i Miss Francji 2022 roku.

Źródło: PEUGEOT