20. Zlot Mitsumaniaków 2022 – rekordowa liczba uczestników i samochodów

Jubileuszowy, 20. Zlot MitsuManiaków – miłośników samochodów marki Mitsubishi zgromadził rekordową liczbę 250 uczestników w każdym wieku, którzy przybyli do Miasteczka Rozrywki Mega-Park w Grudziądzu 100 pojazdami spod znaku Trzech Diamentów.

Spotkanie, podczas którego odbyła się uroczysta parada samochodów oraz rajd turystyczny, było świadectwem hojności i dobroci Mitsumaniaków, którzy dzięki udziałowi w licytacji zdołali zebrać fundusze na cały rok  działalności Fundacji MitsuManiaki Dzieciom.

20. Zlot Mitsumaniaków trwał 3 dni i pozostanie w pamięci uczestników między innymi dzięki widowiskowej paradzie po ulicach miasta Grudziądza zabezpieczanej przez Straż Miejską, Policję oraz zaprzyjaźniony Klub Motocyklowy – Motocykliczni Grudziądz. Spotkaniu towarzyszyły liczne konkursy i zabawy a Mitsumaniacy mieli możliwość sprawdzenia się w ArmWrestlingu z wielokrotną Mistrzynią Świata, Europy i Polski w tej dziedzinie – Marleną Wawrzyniak. Wieczór uświetnił stand up Kuby Dąbrowskiego oraz koncerty zespołów Bastard Brothers oraz Klangor.

Wielkim sukcesem zakończyły się licytacje na rzecz Fundacji MitsuManiaki Dzieciom. Kolejnego dnia po rozdaniu nagród dla uczestników licznych konkurencji, w tym także na najlepsze auta zlotu w każdej z kategorii, rozpoczęła się druga część imprezy – 2. Rajd Turystyczny MitsuManiaków. Rajd współorganizowany wspólnie z Automobilklubem Grudziądzkim, to przygoda, podczas której uczestnicy otrzymywali książkę drogową, przy pomocy której przemierzali malownicze drogi powiatu grudziądzkiego, zwiedzali najpiękniejsze zakątki, np. zamek w Radzyniu Chełmińskim i wykonywali zadania, za które otrzymywali punkty.

Światowa premiera Mitsubishi ASX nowej generacji – to będzie hit!

Podczas całych trzech dni Zlotu uczestnicy dzięki uprzejmości Mitsubishi Motors Polska i Dealera Mitsubishi – Arpol Motor Company mogli korzystać z jazd testowych modelami Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, L200 i Space Star oraz podłączyć swoje auto pod komputer diagnostyczny za dobrowolną opłatą na rzecz Fundacji MitsuManiaki Dzieciom w specjalnie wydzielonej Strefie MOTO. Dodatkowo Arpol Motor Company udzielił zniżki MitsuManiakom w wysokości 20% na oryginalne części i akcesoria Mitsubishi.

Mitsubishi – nowa odsłona wyjątkowego bloga www.mitsubishistories.pl

20. Zlotowi Mitsumaniaków patronował Prezydent Grudziądza – Maciej Glamowski, który przekazał zestawy gadżetów promujących to miasto. Zlotowicze mieli także możliwość zwiedzić Grudziądz dzięki darmowym przejazdom autobusem miejskim linii R, którego dodatkowy przystanek na żądanie powstał w miejscu zlotu.

Rodzinna atmosfera, niezwykłe miejsce, 250 uczestników w każdym wieku – od noworodków do ponad 80-letnich seniorów, 100 aut Mitsubishi – w tym zabytkowe modele Colt, Galant, Pajero, Pajero Sport, FTO czy Eclipse, stworzyły najprawdopodobniej najwspanialszy dotychczas Zlot Mitsumaniaków. Nic – nawet niekorzystne prognozy pogody – nie było w stanie przeszkodzić w dobrej zabawie. Ta edycja zlotu była szczególna też pod innym względem. Dzięki współpracy z Mitsubishi Motors Polska pojawiło się bardzo wielu nowych uczestników. Dziękuję wszystkim sponsorom, patronom i przyjaciołom za pomoc w zorganizowaniu tego jubileuszowego wydarzenia. Dziękuję tym, którzy byli ze mną i poświęcili cały swój czas na realizację spotkania – Ewelinie i Łukaszowi Węglarz – bez nich nie byłoby szans zorganizować zlotu na takim poziomie.

Dziękuję Katarzynie Nowak, Karolowi Nowickiemu i pozostałym zlotowiczom, którzy pomogli w grillowaniu przy ogromnym tempie i podczas ustawiania samochodów przy wjeździe aut na teren Miasteczka Rozrywki, Motocyklicznym Grudziądz za bezpieczne przeprowadzenie parady oraz Automobilklubowi Grudziądzkiemu za zorganizowanie wspaniałego Rajdu Turystycznego. Dziękuję za hojność na licytacjach na rzecz Fundacji MitsuManiaki Dzieciom. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy jedną wielką rodziną. Rodziną, która istnieje już od 17 lat I nadal cieszy się tymi spotkaniami tak samo jak na początku.” – podsumował ze wzruszeniem główny organizator 20. Zlotu Mitsumaniaków Patryk Schultz.

Źródło: Mitsubishi