IAA Transportation 2022: Volkswagen Samochody Dostawcze i producenci zabudów specjalnych zaprezentują ponad 30 nowych wersji

Volkswagen Samochody Dostawcze na targach IAA Transportation 2022 przedstawi szeroką gamę nowych modeli. Równolegle z globalnie elektryzującym modelem ID. Buzz i z zupełnie nowym pick-up’em Amarok, pojawiają się tam interesujące pojazdy przygotowane przez producentów zabudów specjalnych, których przemyślane rozwiązania obejmują praktycznie wszystkie kategorie i obszary.

Wśród prezentowanych samochodów znajdą się takie atrakcje, jak pokazany po raz pierwszy pojazd ratownictwa medycznego zbudowany na bazie modelu ID. Buzz. W Hanowerze zadebiutują również inne innowacyjne koncepcje pojazdów, np. nowy Multivan w wersji taxi oraz różnego rodzaju zabudowy odnoszącego sukcesy modelu Crafter.

Volkswagen Samochody Dostawcze i producenci zabudów specjalnych pokażą na IAA, w hali nr 12 oraz na zewnątrz, ponad 30 modeli. Kilka z nich to nowe wersje specjalne modelu ID. Buzz, który jeszcze przed premierą cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszystkie wersje specjalne będą w Hanowerze pokazywane po raz pierwszy na świecie. Jednym z prezentowanych przykładów będzie ID. Buzz przygotowany przez niemieckiego producenta nadwozi, firmę Bösenberg, udowadniający, że motoryzacja elektryczna dotarła także do sektora pojazdów ratunkowych.

Volkswagen zaprezentował prototyp w pełni elektrycznego samochodu terenowego – ID. XTREME

Pokazany zostanie również całkowicie nowy projekt innego ”Bulli”: Multivana 2021. Będzie to duża taksówka, którą można zamówić bezpośrednio w fabryce w Hanowerze. Innym spektakularnym przykładem Multivana w zabudowie specjalnej będzie pojazd zbudowany przez holenderskiego producenta firmę Snoeks, który w sprytny sposób łączy transport pasażerów i towarów.

Volkswagen ID. Buzz Cargo i Amarok gwiazdami marki Volkswagen Samochody Dostawcze na targach IAA Transportation 2022

Volkswagen Crafter to pod względem technicznym jeden z najnowocześniejszych samochodów dostawczych w swojej klasie. Na targach IAA Transportation 2022 wielu producentów nadwozi i zabudów specjalnych zaprezentuje nowe rozwiązania dla tej linii produktów. Spektrum sięga od pick-upa, przez przemyślane pojazdy kurierskie, aż po MPV nadające się do jazdy w terenie. W tym roku na targach IAA licznie reprezentowane będą również nowe wersje zabudów warsztatowych. Jednym z przykładów tego trendu jest mobilny warsztat dla rowerów elektrycznych niemieckiego producenta Kögel/Flexmo, który pomyślał o wszystkim, również o ochronie przeciwpożarowej. W Hanowerze zaprezentowane zostaną również linie produktów Volkswagen Caddy i Volkswagen T6.1 oraz samochody kempingowe marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Od 20 do 25 września bramy targów w Hanowerze będą otwarte dla wszystkich zwiedzających.

Źródło: Volkswagen