Grupa PGD – nagrody Rynku Dealerskiego dla Grupy PGD i Grzegorza Hankusa

Grupa PGD została uhonorowana Nagrodą Rynku Dealerskiego dla najlepszej grupy dealerskiej, natomiast prezes Grupy PGD – Grzegorz Hankus zdobył tytuł Menedżera Roku. Nagrody Rynku Dealerskiego to najważniejsze laury w motobranży, zwane nawet dealerskimi Oskarami.

Zdobywców zaszczytnych tytułów poznaliśmy podczas uroczystej gali Kongresu Dealerów. Najlepszych wybrała ponad czterdziestoosobowa Kapituła Nagród, składająca się z przedstawicieli otoczenia rynku dealerskiego i laureatów nagród personalnych z poprzednich lat (75% wagi głosów) wespół z internautami (25% wagi), którzy oddali rekordowe prawie 16,5 tys. głosów.

Grupa PGD została nagrodzona za stały dynamiczny rozwój. W 2021 roku Grupa osiągnęła wzrost sprzedaży aż o 19,9%. W tym roku, inwestując w placówki Forda i Mitsubishi, dynamicznie weszła na rynek wrocławski. Kolejny element rozwoju to podpisanie listu intencyjnego zakupu spółki RRG Warszawa, prowadzącej w stolicy pięć salonów marek Renault i Dacia. Planowana transakcja już została uznana przez ekspertów branży za transakcję dekady, a Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar ocenił, że może to być nawet największe przejęcie w całej historii polskiego rynku dealerskiego. Następną po Renault i Dacii nową marką w portfolio Grupy będzie DS, której dealerstwo firma otworzy jeszcze w tym roku w Warszawie, równocześnie z nowym salonem Opla.

InsightOut Lab – ile Polacy są skłonni wydać na auto elektryczne?

Nagroda Menedżera Roku, dla osób zarządzających segmentem dealerstwa bądź całą organizacją, została przyznana po raz pierwszy. Uhonorowanie nią prezesa Grupy PGD Grzegorza Hankusa z jednej strony potwierdza uznanie dla działań firmy, a z drugiej strony jest docenieniem jego konsekwentnie realizowanej biznesowej wizji rozwoju Grupy. Grzegorz Hankus pracuje w branży już prawie ćwierć wieku. Grupą PGD zarządza od bez mała dziesięciu lat i doprowadził ją między innymi do reprezentowania szesnastu marek w dziewięciu miastach Polski.

Grupa PGD wchodzi na rynek wrocławski

Kapituła Nagród Rynku Dealerskiego przyznała też jedną wyjątkową nagrodę – tytuł honorowego Dealera Dobrych Uczynków dla całego środowiska dealerskiego za pomoc niesioną Ukrainie i Ukraińcom. Kapituła uznała, że wobec ogromnej skali działań pomocowych całego środowiska, wartościowanie poszczególnych akcji mija się z celem. Wyróżnienie ogółu pomagających dealerów stało się więc jednocześnie zobowiązaniem na przyszłość.

Warto także zauważyć, że tegoroczny Kongres był największą dealerską konferencją w historii, a laureatów nagradzała owacjami rekordowa, niemal 800-osobową, publiczność.

Źródło: Grupa PGD