Nissan Electric Travel Guide – elektryzująca podróż dzięki przewodnikowi e-podróży

Nissan wprowadza nowe narzędzie, które pomoże podróżnikom z całego świata cieszyć się wakacjami w bardziej zrównoważony sposób: przewodnik e‑podróży (Electric Travel Guide). Przewodnik, udostępniony przez Nissana wraz z pojawieniem się na europejskich drogach nowego bezemisyjnego modelu ARIYA, jest idealnym towarzyszem wakacyjnych wypadów samochodem elektrycznym. Pierwszym miastem, które odwiedzą czytelnicy tej serii, jest Sztokholm.

Po izolacji spowodowanej pandemią, która ostatnimi czasy skutecznie utrudniała wakacyjne wyjazdy, podróże powracają do łask – zmieniły się jednak priorytety. Zrównoważony rozwój jest w modzie, a co najmniej 4 na 5 (83%[1]) podróżników z całego świata uznaje zrównoważone modele podróżowania za element kluczowy. Troje z pięciu (61%1) ankietowanych deklaruje, że pandemia zachęciła ich do bardziej świadomego podróżowania.

Skutecznym sposobem na osiągnięcie tego celu jest ograniczenie lotów samolotem i jazda samochodem elektrycznym. Nissan przedstawia Electric Travel Guide – serię zaprojektowaną, by pomóc podróżnikom dokonywać prawdziwie świadomych wyborów. To nowoczesny ekosystem, w którym zgromadzono informacje o lokalnej kulturze, kuchni oraz miejscach wartych zobaczenia w danym regionie, położonych przy malowniczych trasach.

„Aby zrealizować obietnicę prawdziwej mobilności zeroemisyjnej netto, Nissan nie ogranicza się jedynie do produkcji samochodów, a patrzy na mobilność znacznie szerzej” – powiedziała Friederike Kienitz, starsza wicedyrektor ds. korporacji i zrównoważonego rozwoju Nissana w regionie AMIEO. „To właśnie dlatego zaprezentowaliśmy Electric Travel Guide, czyli serię cyfrowych przewodników, które ułatwią planowanie wyjazdów i sprawią, że wyjątkowe i zrównoważone doświadczenia podróżnicze staną się dostępne dla wszystkich. Przewodnik nie tylko przybliży miejsca warte odwiedzenia, ale pomoże również w poruszaniu się między nimi. W Nissanie doszliśmy do wniosku, że cały ekosystem samochodów elektrycznych – widziany holistycznie – musi być częścią cyrkularnej gospodarki o zerowej emisji netto, aby można było budować bardziej zrównoważoną przyszłość” – dodała.

Nissan ARIYA – na nowo definiuje wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym

Sztokholm, dzięki swoim pionierskim działaniom na rzecz zrównoważonej mobilności miejskiej, atrakcjom kulturalnym oraz wysokiemu wskaźnikowi upowszechnienia samochodów elektrycznych, był oczywistym wyborem do zainaugurowania serii. Ambitne cele miasta, które do 2040 roku chce stać się wolne od paliw kopalnych i przyjazne dla środowiska, pokrywają się z wizją Nissana – Ambition 2030 – dla czystszego, bardziej bezpiecznego i inkluzywnego świata.

Nissan ARIYA – znamy polskie ceny

Pierwsze wydanie przewodnika e‑podróży pozwoli użytkownikom odbyć fascynującą wyprawę i odkryć autentyczne japońskie łaźnie w hotelu Yasuragi, cieszyć się doświadczeniem kulinarnym „od pola do stołu” w Rosendals Garden czy wyruszyć na jedną z 30 000 wysp Archipelagu Sztokholmskiego. A to tylko przykładowe propozycje – przewodnik oferuje o wiele więcej.

Płynna i zrównoważona jazda nowym Nissanem ARIYA doskonale współgra z całą wyprawą. Model oferowany jest w trzech wersjach napędu – 2WD 63 kWh, 2WD 87 kWh oraz 87 kWh e‑4ORCE z napędem na cztery koła – i zapewnia zasięg do 533 km. To idealny pojazd nie tylko dla podróżników świadomych środowiskowo, ale również dla tych, którzy pragną dojechać do celu z klasą. Ma on również najbardziej przestronne wnętrze w segmencie zapewniające dużo miejsca dla rodzin, przyjaciół oraz ich bagaży.

„Stworzyliśmy Nissana ARIYA, aby pomóc kierowcom w dokonywaniu bardziej świadomych wyborów” – powiedział Arnaud Charpentier, regionalny wiceprezes Nissana ds. strategii produktowej i cen w regionie AMIEO. „Za sprawą Electric Travel Guide proponujemy doświadczenie przypominające, że podróż to przecież nie tylko wykorzystywane środki transportu – to również miejsca, w których się zatrzymujemy, lokalne jedzenie i wszystko to, co spotyka nas po drodze” – dodał.

W ramach dążenia Nissana do osiągnięcia neutralności węglowej w całej działalności operacyjnej i pełnym cyklu życia produktów do 2050 roku, wszystkie nowe modele marki na kluczowych rynkach będą zelektryfikowane do początku trzeciej dekady tego stulecia.

Electric Travel Guide to seria, która będzie kontynuowana i uzupełniana w przyszłości o kolejne lokalizacje.

10 MIEJSC, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ W SZTOKHOLMIE

Hotel Yasuragi

Hotel ze spa i łaźnią w stylu japońskim oraz własnymi gorącymi źródłami, zaprojektowany w duchu pełnego relaksu i zrównoważonej turystyki.

Avicii Arena (Ericsson Globe)

Największy budynek w kształcie kopuły na świecie oraz jeden z najbardziej kultowych zabytków Szwecji, symbolizujący Słońce w Szwedzkim Układzie Słonecznym (SUS) – serii budynków tworzących największy na świecie model układu planetarnego.

Fotografiska

Centrum Fotografii Współczesnej w Sztokholmie prezentujące dzieła najsłynniejszych fotografów oraz organizujące warsztaty, wydarzenia kulturalne i zrównoważone doświadczenia kulinarne światowej klasy.

Djurgården

Wyspa, na której zlokalizowane są jedne z najsłynniejszych atrakcji kulturalnych Sztokholmu, takie jak Skansen, Vasa czy Muzeum ABBY, a także parki tematyczne i wiele więcej.

Rosendals Garden

Popularny kierunek dla fanów konceptu „od pola do stołu”, w którym znajduje się sad, ogród różany, winnica, sklep z produktami gospodarstw rolniczych, kawiarnia oraz piekarnia z piecem opalanym węglem.

Muzeum Skansen

Największe na świecie muzeum na otwartym powietrzu, które pozwala poznać szwedzki styl życia, zwyczaje oraz tradycje, które zmieniały się z biegiem lat. 

Muzeum Nordiska

Największe muzeum historii kultury, które zawiera ponad 1,5 miliona eksponatów i kolekcji prezentujących nordycki styl życia od XVI wieku po dziś dzień.

Waldemarsudde Park

Często określane mianem „najpiękniejszego muzeum sztuki Szwecji”, Waldemarsudde jest rozległym parkiem o powierzchni 70 000 m2, na którego terenie znajduje się pochodząca sprzed paruset lat architektura, ogrody, rzeźby i galerie.

Ellery Beach House

Jedyny kurort z plażą i prywatnym nabrzeżem, zlokalizowany na krańcu wyspy Lidingö.

Archipelag Sztokholmski

Archipelag Sztokholmski obejmuje obszar niemal 1 700 km2 i składa się z 30 000 wysp o mocno zróżnicowanym krajobrazie i z licznymi atrakcjami – od nadbrzeżnych miasteczek i opuszczonych fortyfikacji po szlaki piesze i pola kempingowe.

Źródło: Nissan