Categories: E-mobility

Volkswagen ID. AERO – pierwsza elektryczna limuzyna coraz bliżej produkcji

Volkswagen patrzy w przyszłość i publikuje szkice projektowe modelu ID. AERO, pierwszej w pełni elektrycznej limuzyny na chińskim rynku motoryzacyjnym. Już na pierwszy rzut oka widać, że koncepcyjny samochód wyróżnia się znakomitą aerodynamiką, jest elegancki, a pod nadwoziem kryje się mnóstwo miejsca. Wirtualna premiera przedprodukcyjnego konceptu odbędzie się w poniedziałek, 27 czerwca, o godz. 14:00.

Produkcyjna wersja modelu ID. AERO, która pojawi się na rynku w 2023 roku, uzupełni rodzinę ID. o samochód wyższej klasy średniej i pozwoli przyspieszyć elektryczną ofensywę w ramach strategii ACCELERATE. Podobnie jak wszystkie modele z rodziny ID., nowa limuzyna jest oparta na modułowej platformie MEB.

Volkswagen Garbus – 22 egz. we współczesnej interpretacji za 570 tys. euro

Pod względem stylistycznym również nawiązuje do języka designu rodziny ID. W przedprodukcyjnym studium rzuca się w oczy przede wszystkim aerodynamiczna sylwetka, co przekłada się na zmniejszenie zużycia energii i zwiększenie zasięgu.

Nowy światowy samochód w nowym segmencie rynku. Produkcyjna wersja ID. AERO trafi do sprzedaży na rynku chińskim w drugiej połowie 2023 roku. W tym samym roku zostanie zaprezentowany model opracowany z myślą o rynkach europejskim i północnoamerykańskim. ID. AERO na Europę i Amerykę Północną będzie produkowany w fabryce Volkswagena w Emden.

Źródło: Volkswagen





Redakcja

Recent Posts

Rétromobile Paris 2026 – BOTTEGAFUORISERIE błyszczy na Ultimate Supercar Garage, prezentując modele marek Alfa Romeo i Maserati

W Paryżu zainaugurowano wystawę Ultimate Supercar Garage, podczas której do 1 lutego w świetle reflektorów…

21 godzin ago

Toyota szósty rok z rzędu największym producentem samochodów na świecie

W 2025 roku Toyota Motor Corporation (TMC) utrzymała status globalnego lidera w sektorze motoryzacyjnym, a…

2 dni ago

Volkswagen Samochody Dostawcze optymalizuje e-Transportera

Volkswagen Samochody Dostawcze optymalizuje ofertę w pełni elektrycznych odmian Transportera. Większy akumulator o pojemności 70 kWh, udoskonalona…

2 dni ago

SEAT rusza z wyprzedażami rocznika 2025

Dzięki wyprzedaży modeli z rocznika 2025, nowe modele marki SEAT można nabyć w cenach od…

2 dni ago

Pierwszy Aston Martin Valhalla wyjeżdża na polskie drogi

Aston Martin Warsaw przekazał klientowi kluczyki do pierwszego w Polsce egzemplarza modelu Aston Martin Valhalla.…

3 dni ago

Mercedes-Benz wyrusza w epicką, transkontynentalną podróż, aby świętować „140 lat innowacji” z klientami i fanami na całym świecie

Od chwili, gdy Carl Benz złożył patent na pierwszy samochód – dokładnie 140 lat temu,…

3 dni ago