SERES 3 na EV Experience Modlin (24-25.06.2022)

EV Experience Powered by LG Energy Solution Wrocław to pierwsze w Polsce wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przy wsparciu LG Energy Solution Wrocław, wydarzenie dla osób pragnących poznać zalety i przewagi samochodów elektrycznych.

Impreza dedykowana jest dla osób prywatnych, które chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności, a także do firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom nowoczesne formy przemieszczania się.

EV Experience odbędzie się na znanym torze szkoleniowym Modlin. Na dwóch częściach toru odbędą się jazdy testowe pojazdami elektrycznymi, nie tylko samochodami. Odbędą się również wydarzenia specjalne. W trakcie pierwszego dnia organizatorzy gościć będą przedstawicieli firm i instytucji, zaś drugi dzień dedykowany jest publiczności.

SERES 3 – pierwsze kroki na polskim rynku pojazdów elektrycznych

SERES 3, w pełni elektryczny crossover miejski,będzie zaprezentowany na tym wydarzeniu. Od momentu wprowadzenia na rynek sprzedano już 152sztukitego modelu. Początkowe plany sprzedażowe, obliczone na 300 egzemplarzy wprowadzonych na rynek do końca 2022 roku, zapewne zostaną przekroczone. Sukcesów sprzedażowych nowego modelu, mało jeszcze znanej marki na rynku polskim, jakim jest SERES 3 należy upatrywać w kilku istotnych czynnikach. Najważniejszym z nich są technologie zastosowane w tym modelu pozwalające na korzystanie z dużego zasięgu, szybkiego ładowania oraz niskiego zużycia energii. Dodatkowo istotna jest aktualna dostępność samochodów dla klientów oraz atrakcyjna cena.

Volkswagen ID. – czy akumulator samochodu elektrycznego można naprawiać

Elektryczny crossover miejski SERES 3 to przestronny i praktyczny, 5-osobowy samochód, o długości 4,385m, zaprojektowany z dużą dbałością o szczegóły i z wysokiej jakości wykończeniem. Fotele, jak ideska rozdzielcza, kierownica i inne elementy, zostały pokryte skórzanym materiałem. System kamer 360°, elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele oraz panoramiczny dach zapewniają poczucie komfortu i wygody.SERES 3 wykorzystuje bezkobaltowe akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4), które są jednymi z najnowszych i najbezpieczniejszych rodzajów akumulatorów, które  gwarantują najwyższą wydajność, pojemność oraz żywotność baterii bez efektu pamięci.W aucie dostępne są 3 tryby jazdy– Normal, Sport i  Eco. Ten ostatni wykorzystuje maksymalnie moc rekuperacji.

Nowy SERES 3 ma akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM. Maksymalna prędkość wynosi 155 kilometrów na godzinę, a jego zasięg wynosi do 329 kilometrów.Samochód obsługuje szybkie ładowanie (max 60kW) , które ładuje 20-80% baterii w 30 minut. Normalny czas ładowania wynosi 8 godzin (max 6.6 kW)

SERES 3 jest zaprojektowany i zestrojony nie jako pojazd długodystansowy, a tym bardziej jako auto        o sportowych osiągach, ale jako miejski crossover, idealnie sprawdzający się do jazdy po mieście, komfortowego pokonywania krótkich odcinków, jak i wycieczek  poza miasto.

Seres 3 dostępny jest wyłącznie w jednej wersji silnika/baterii oraz wyposażenia (Luxury). Do wyboru przez klienta pozostaje wyłącznie kolor: biały, czarny, niebieski, czerwony.

Gwarancja na auto: 5 lat lub 150 000 km, na baterię: 8 lat lub 120 000 km. Gwarancja obejmuje także spadek efektywności baterii. Spadek ponad 30% efektywności baterii w trakcie gwarancji oznacza wymianę baterii.

Sieć dilerska:

 • Auto Centrum Lis – wielkopolskie
 • Auto E-Net – zachodniopomorskie
 • AutoKrak – małopolskie
 • DS Germaz – dolnośląskie
 • Grupa Plichta – pomorskie, kujawsko-pomorskie
 • Kingsman Finance – mazowieckie
 • MMcars – mazowieckie, śląskie
 • Satall – łódzkie

Podstawowe informacje dotyczące serwisowania oraz dostępności części zamiennych. Serwis co 20 000 km lub 1x w roku

Części zamienne:

 • magazyn części zamiennych (mechanicznych i blacharskich) znajduje się w Wilnie,na Litwie,
 • wszystkie części zamienne dostępne są w magazynie,
 • czas dostawy części do serwisu wynosi dwa dni.

 SERES EVs to technologia pojazdów elektrycznych, opracowana w Dolinie Krzemowej w USA, której komponenty wyprodukowane są w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Podczas opracowywania tych samochodów elektrycznych szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska. W samochodach elektrycznych zastosowano bezkobaltowe akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) – jeden z najbezpieczniejszych rodzajów akumulatorów litowych, zapewniający stabilność i długowieczność.

Źródło: BusNex Poland