Ubezpieczenia komunikacyjne – najlepiej w pakiecie i zdalnie

Według raportu PIU „Ubezpieczenia w liczbach 2021. Rynek ubezpieczeń w Polsce“składka przypisana do ubezpieczeń komunikacyjnych w 2021 roku liczyła 24,6 mld zł brutto. Z kolei łączna wartość odszkodowań i świadczeń komunikacyjnych wypłaconych przez ubezpieczycieli wyniosła 15,3 mld zł.

Kierowcy kalkulują potencjalne straty i szukają rozwiązań, które pomogą im skutecznie i na różnych poziomach zabezpieczyć się przed ewentualnymi awariami. Jedną z możliwości zapewnienia sobie komfortu, także emocjonalnego,może być pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych.

Z reguły ten, kto nigdy jeszcze nie doświadczył kolizji drogowej, może mieć przekonanie, że temat wypadków go nie dotyczy. Że stłuczki to zdarzenia, o których się jedynie słyszy, które trafiają się wyłącznie innym ludziom. Dane z raportu PIU pokazują, że z wykazów ubezpieczeń OC PPM w Polsce w 2021 r. cztery samochody na sto doznały zniszczeń, a średni koszt1 szkodywynosiłprawie 8 500 zł. W poprzednim roku mechanicy zlikwidowali łącznie 1 mlnuszkodzeń.Mówiąc o ubezpieczeniu AC,usterek doświadczyli kierowcy9 na 100 pojazdów, a średni koszt jednej awariiwynosił 7 257 zł.

Pakiet dla chętnych

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego takiego jak OC,kierowcy mogą zapewnić sobie pełną ochronę od nieszczęśliwych wypadków.Na przykład właściciele aut z Grupy Volkswagen (np. SEAT,ŠKODA, Audi, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze) mogą wykupić pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych – również ci z klientów, którzy posiadają auto z „drugiej ręki”.Volkswagen Financial Services współpracuje w tym zakresie z Allianz Polska, Ergo Hestia,WARTA oraz HDI Ubezpieczenia.Z rozwiązania mogą skorzystać użytkownicy maksymalnie ośmioletnich pojazdów.

Volkswagen ID. Buzz – z fabryki w Hanowerze będzie wyjeżdżać nawet 130 tysięcy egz. rocznie

Wielu klientów samochodów względnie młodych – niekoniecznie nowych – wybiera bezpieczną opcję wykupu całego pakietu komunikacyjnego. Dla kierowców często liczy się komfort i pewność, że nawet w razie kradzieży nie poniosą bezpowrotnych strat.

Ubezpieczenia komunikacyjne odporne na inflację

Jak to wygląda w praktyce

Volkswagen Financial Services oferuje pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych – OC, AC, NNW, Assistance w zdalnym procesie sprzedaży.Ubezpieczenie Autocasco (AC) pokrywa koszty szkody wyrządzonej w wyniku kolizji lub wypadku drogowego, uszkodzenia auta przez osoby trzecie lub nieprzewidzianych warunków atmosferycznych.Przydaje się również w razie kradzieży pojazdu oraz jego pożaru.Ubezpieczenie NNW jest użyteczne na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu albo śmierci w wypadku drogowym. Może objąć ochroną ubezpieczeniową zdarzenia z udziałem kierowcy, a także pasażerów, którzy ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi. Ostatnie, ubezpieczenie Assistance,zapewnia usługi serwisowe, np. holowanie z miejsca awarii auta oraz samochód zastępczy na czas naprawy pojazdu.

Informacje o ubezpieczeniu komunikacyjnym/

Źródło: Volkswagen