Mitsubishi Eclipse Cross PHEV i L200 – sukcesy sprzedażowe

Najnowsze raporty Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczące liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów pokazują, że hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz pickup L200 cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich klientów.

Co ciekawe, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV był w okresie od stycznia do maja 2022 roku najczęściej kupowanym samochodem na Islandii.

Styczeń-maj 2022 w Polsce

Według opublikowanych właśnie danych PZPM za okres od stycznia do maja 2022 roku model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku i oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4×4 – elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka, znalazł się na 3. miejscu wśród SUV-ów z napędem PHEV popularnych marek – z wyłączeniem modeli premium.

Nowa generacja Mitsubishi ASX – pełna gama silników spalinowych i zelektryfikowanych

W tym samym okresie – w ciągu pierwszych 5 miesięcy bieżącego roku – pickup Mitsubishi L200 – muskularny, wszechstronny i niezwykle ceniony przez klientów indywidualnych i instytucjonalnych za znakomity napęd na 4 koła samochód – zanotował najwyższy – aż 134% wzrost sprzedaży w Polsce, podczas, gdy pickupy odnotowały w tym czasie 9% spadek liczby sprzedanych aut. Od stycznia do maja bieżącego roku Mitsubishi L200 zajmuje 4. pozycję w swoim segmencie.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV bestsellerem na Islandii

Niskoemisyjne Mitsubishi Eclipse Cross PHEV świetnie sobie radzi – nawet w trudnych warunkach, czego dowodem jest jego popularność na Islandii, gdzie w okresie od stycznia do maja ten hybrydowy SUV był najczęściej kupowanym modelem spośród wszystkich nowych samochodów. Warto podkreślić, że w 2022 roku Mitsubishi na Islandii jest drugą najczęściej kupowaną marką po Toyocie.

Mitsubishi – na jubileuszowy zlot zapraszają MitsuManiacy (19-21.VIII.2022)

Auta Mitsubishi do odbioru od ręki

Wielką zaletą samochodów Mitsubishi jest natychmiastowa możliwość ich kupna i odbioru. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV i legendarny pickup Mitsubishi L200, a także miejski model Mitsubishi Space Star są dostępne od ręki w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów (lista), które oferują bezpłatne jazdy próbne tymi modelami. Więcej informacji na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, Mitsubishi Space Star, Mitsubishi L200 oraz jego wyjątkowej wersji STARK .

Źródło: Mitsubishi