Ford Używane – wyjątkowy program konsumencki został odnowiony, by spełniać najwyższe kryteria jakościowe

Firma Ford Polska zrewitalizowała swój program sprzedaży samochodów używanych pod szyldem Ford Używane, stawiając nacisk na jakość pojazdów oraz najwyższy poziom usług. Pierwszy salon marki po zmianach otwarto właśnie w Mysłowicach.

Ford Używane to program sprzedaży wyselekcjonowanych i rzetelnie sprawdzonych samochodów używanych, który ma na celu zaspokojenie potrzeb klientów nie tylko w momencie zakupu pojazdu używanego, ale także już po nim. Dzięki zakupowi auta z programu Ford Używane, w którym udział bierze 54 dilerów, klienci otrzymują spokój ducha, że kupują pojazd, którego jakość jest certyfikowana logiem błękitnego owalu.

Sam certyfikat nie jest jednak tylko zobowiązaniem producenta, ale także gwarancją jakości. Z programu odrzucane są bowiem samochody, które nie spełniają bardzo wysokich standardów oceny pojazdu. Samochody nie mogą mieć widocznych wad lakierniczych, nieodpowiednio spasowanych elementów, braków w wyposażeniu, nadmiernego zużycia czy jakichkolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu wielu mechanizmów. Są to auta pochodzące ze znanych i bezpiecznych źródeł np. pozostawione w rozliczeniu, poleasingowe, ekspozycyjne.

W programie można nabyć samochody Forda, które zostały starannie wybrane i sprawdzone. Roczna liczba transakcji prognozowana jest na 7 500 aut, a w stałej ofercie będzie jednocześnie znajdować się około 800 wyselekcjonowanych pojazdów.

– W dobie wyzwań związanych z dostępnością nowych samochodów, nabycie pewnego auta używanego od autoryzowanego dilera marki, staje się rozsądną, a czasami nawet jedyną alternatywą zakupu. Program Ford Używane jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie rynku, a obecna sytuacja geopolityczna dodatkowo wzmacnia sens istnienia profesjonalnych programów sprzedaży samochodów używanych. Klienci zainteresowani zakupem auta używanego są tacy sami jak ci, którzy kupują nowy samochód i mają takie same potrzeby. Oczekują wysokiego poziomu obsługi połączonego z wyselekcjonowanym towarem – powiedział Rafał Piekarski, dyrektor pionu samochodów używanych w Mirai Motors, który otworzył pierwszy punkt w ramach odnowionego programu Ford Używane.

Jakie są główne korzyści programu?

W programie znajdują się samochody marki Ford, które mają maksymalnie osiem lat i 150 tysięcy kilometrów przebiegu. Wszystkie z nich są bezwypadkowe i przeszły kompletną, 150-punktową kontrolę. Obejmuje ona także historię serwisową, a po jej zakończeniu wydawany jest protokół kontrolny, który jest podstawą wydania Certyfikatu Jakości. Samochody nie mają więc żadnych ukrytych wad, za to są sprzedawane z potwierdzoną historią serwisową i udokumentowanym przebiegiem.

Co niezwykle ważne, wszystkie pojazdy są sprzedawane z 12-miesięczną bezpłatną gwarancją bez limitu kilometrów, którą można przedłużać aż do siedmiu lat. Dodatkowo każdy pojazd otrzymuje 12-miesięczny pakiet assistance. Klienci nigdy nie kupują więc „kota w worku”, a dodatkowo są zabezpieczeni zupełnie niespotykaną na rynku samochodów używanych gwarancją. Celem jest uzyskanie poziomu aż 97% uczestników programu Ford Używane, którzy poleciliby go swojej rodzinie i znajomym.

Obecnie w programie znajdują się tylko pojazdy marki Ford, jednak od października 2022 r. zostanie on rozszerzony o samochody wszystkich marek.

– Program Ford Używane to bezapelacyjnie najlepsze samochody używane Forda w najlepszych cenach. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo klientów, dlatego stosujemy rygorystyczne zasady kwalifikacji samochodów do programu Ford Używane – dzięki temu ze spokojem możemy zagwarantować bezkonkurencyjną jakość pojazdów oferowanych klientom, potwierdzoną Certyfikatem Jakości Pojazdu. Nasi doświadczeni mechanicy skrupulatnie sprawdzają wszystkie elementy pojazdu – od podwozia, kół, układu napędowego po funkcjonalność wyposażenia, tak aby klienci mogli pewnie podejmować decyzję o zakupie – powiedział Maciej Rajewski, kierownik programu Ford Używane w Ford Polska.

Dlaczego Ford Używane?

Modernizacja programu Ford Używane ma na celu uzyskanie 100-procentowego zadowolenia z zakupu i zbudowanie wieloletniej relacji z klientem opartej na zaufaniu i uczciwości. W tym celu wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w Akademii Forda, aby móc wspierać klientów w podejmowaniu najkorzystniejszych dla nich decyzji.

Dodatkowo pracownicy Forda zapewniają kompleksową obsługę, aby wszystkie formalności mogły odbyć się w jednym miejscu z jak największymi korzyściami – finansowymi i czasowymi – dla klienta. Oferta obejmuje m.in. dogodne finansowanie samochodu, możliwość zakupu przedłużonych pakietów gwarancyjnych, ubezpieczenie, usługi serwisowe oraz bezgotówkowe przyjęcie lub odkup pojazdu klienta w rozliczeniu.

Ford Focus – nowa generacja europejskiej ikony ma wszelkie atuty, by powtórzyć sukces poprzedników

Pierwszym punktem odnowionego programu Ford Używane jest Mirai Motors w Mysłowicach, który jest swoistą wizytówką zmian zachodzących w programie. Na miejscu znajduje się 70 starannie wyselekcjonowanych pojazdów, a oględziny mogą odbywać się pod zadaszoną częścią salonu, co jest dodatkową zaletą w okresie zimowym oraz podczas deszczu. Pomocą służy zespół specjalistów, który pomoże wybrać wymarzony samochód w przyjaznej atmosferze. Diler współpracuje z największymi bankami i firmami leasingowymi, dzięki czemu może przedstawić korzystne dla klientów oferty od 0% opłaty wstępnej.

Ford – klienci indywidualni coraz częściej wybierają Forda

– Poprzez aktywny udział i chęć rozwoju programu Ford Używane, chcemy pokazać, że nawet jeżeli posiada się własny program sprzedaży samochodów używanych, można wymiernie skorzystać z udziału w programie importerskim. Czasami pojedynczy diler, nawet jeżeli jest to duża grupa dilerska, nie jest w stanie wynegocjować dla swoich klientów tak atrakcyjnych warunków dla produktów około sprzedażowych, nie jest wstanie stworzyć narzędzi wspierających zarządzanie i funkcjonowanie działu samochodów używanych. Takie korzyści można osiągnąć właśnie w wyniku aktywnego udziału w tego typu programach importerów, którym jest Ford Używane – dodał Rafał Piekarski.

Źródło: Ford