Nissan JUKE Hybrid – otwarcie zamówień (polskie ceny)

Elektryfikacja gamy modelowej Nissana postępuje, o czym świadczy nadchodzący debiut kultowego miejskiego crossovera JUKE wyposażonego w zaawansowany napęd hybrydowy. Dealerzy w całej Polsce od dziś przyjmują zamówienia na tę wersję modelu.

JUKE Hybrid, którego cena podstawowa wynosi125 470 zł, zapewnia responsywne osiągi połączone z niższą emisją i mniejszym zużyciem paliwa niż w wersji spalinowej dzięki zaawansowanemu napędowi hybrydowemu, który stawia szybkość reakcji i osiągi w centrum doświadczenia z jazdy.

W skład zespołu napędowego wchodzi zaawansowany silnik spalinowy, zaprojektowany specjalnie do pracy w układzie hybrydowym. Rozwija on moc 69 kW (94KM) i moment obrotowy 148 Nm. Za napęd elektryczny odpowiada główny silnik elektryczny o mocy 36 kW (49 KM) i momencie obrotowym 205 Nm.

Do elementów układu hybrydowego należy również 15-kilowatowy wysokonapięciowy prądnico-rozrusznik, falownik oraz 1,2-kilowatowy akumulator chłodzony cieczą. Zespół napędowy rozwija o25% większą moc niż aktualnie stosowany silnik benzynowy, przy mniejszym zużyciu paliwa –nawet o 40% w cyklu miejskim oraz 20% w cyklu mieszanym. Szacunkowe zużycie paliwa Nissana JUKE Hybrid to 5,0–5,2 l/100 km, a emisja CO2wynosi jedynie 114–117 g/km.

Ważnym elementem zapewniającym przyjemność zjazdy Nissanem JUKE Hybrid jest zaawansowana przekładnia o wielu trybach pracy i obniżonym tarciu wewnętrznym, która umożliwia optymalne wykorzystanie mocy napędowej silnika elektrycznego, benzynowego lub obu jednocześnie. Dzięki odpowiednio zestrojonej skrzyni biegów, przyspieszenie na pierwszym przełożeniu zapewnia napęd elektryczny, który jest w stanie rozpędzić samochód do prędkości 55 km/h.

Nissan Juke 1.0 DIG-T 114 KM 7DCT N-Design – crossover coupe wymyślony, by zwracał uwagę

Przekładnię zaprojektowano w oparciu o doświadczenia zdobyte w sportach motorowych, by płynnie i wydajnie przenosić moc na koła z wykorzystaniem napędu spalinowego, elektrycznego bądź obydwu w tym samym momencie. Dwa silniki elektryczne synchronizują zmianę przełożeń oraz zapewniają płynne, jednostajne i szybkie przyspieszanie.

Nissan JUKE Hybrid wyposażony jest w system e‑Pedal Step, który umożliwia sterowanie przyspieszeniem i hamowaniem za pomocą jednego pedału. Gdy kierowca zdejmuje stopę zpedału przyspieszenia, samochód zaczyna delikatnie hamować (z siłą do 0,15g), aż do uzyskania prędkości pełzania (ok.5km/h). Dzięki temu rozwiązaniu jazda po mieście staje się mniej męcząca i płynniejsza. System umożliwia przy tym maksymalne doładowanie akumulatora energią odzyskiwaną podczas hamowania i zwalniania, co zapewnia jeszcze większą przyjemność z jazdy w trybie elektrycznym.

Nissan JUKE z nowym hybrydowym zespołem napędowym

László Fülöp, dyrektor marketingu Nissan Sales CEE powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani rozszerzeniem gamy Nissana JUKE poprzez wprowadzenie do oferty odmiany z napędem hybrydowym. Reaktywność silnika połączona z naturalną zwinnością tego modelu oznacza prawdziwie przyjemną jazdę oraz wyjątkowe korzyści w zakresie wydajności w obszarze miejskim i poza nim. Jestem pewny, że klienci go pokochają!”

Klienci z Polski mogą już dziś rozpocząć proces składania zamówienia w ramach przedsprzedaży oraz poznać różne wersje modelu JUKE Hybrid.Dostawy nowego Nissana JUKE Hybrid rozpoczną się w Polsce w sierpniu 2022 roku.

Więcej informacji na temat Nissana JUKE Hybrid oraz procesu przedsprzedaży.

Strategia elektryfikacji oferty Nissana nabiera tempa. Jeszcze w tym roku w gamie modelowej pojawi się JUKE Hybrid, wyznaczający kolejny ważny etap w realizacji naszego strategicznego celu elektryfikacji wszystkich modeli do 2023r.” – powiedział Leon Dorssers, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w regionie AMIEO Nissana.

Wersje Nissana JUKE Hybrid dostępne w Polsce

WersjaCena od
N-Connecta125 470 zł
N-Design138 970 zł
Tekna142 370 zł

Źródło: Nissan