10 lat Volkswagen Group Polska

Równo 10 lat temu, 1 czerwca 2012 roku, działalność rozpoczęła spółka Volkswagen Group Polska. Nieprzerwanie od 10 lat jest ona liderem rynku nowych samochodów osobowych w Polsce. Dziś Volkswagen Group Polska reprezentuje 7 marek: Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, Škoda, SEAT, Cupra, Audi i Porsche.

W minionym roku zarejestrowano w Polsce ponad 115 000 nowych samochodów dostarczonych przez Volkswagen Group Polska. Udział w rynku aut osobowych wyniósł niemal 25 procent. Od momentu powstania Volkswagen Group Polska przez 10 lat, zarejestrowano w Polsce ponad 1,1 mln nowych samochodów marek Grupy Volkswagen.

„Volkswagen Group Polska od 10 lat jest liderem rynku nowych samochodów w Polsce. W minionym roku co czwarty nowy samochód wyjechał na polskie drogi z jednego z salonów Grupy Volkswagen. W sumie dostarczyliśmy polskim kierowcom już ponad 1,1 miliona samochodów. Chciałbym im wszystkim podziękować za zaufanie, chcę też wyrazić wdzięczność naszym pracownikom oraz naszym partnerom – dealerom za świetną pracę, którą wykonują. Ta dziesiąta rocznica to nie tylko czas podsumowań, ale również początek nowej drogi w wielu obszarach. Modyfikujemy i tworzymy nowe procesy biznesowe, aby w szybki i elastyczny sposób reagować na potrzeby klientów oraz zmiany zachodzące na rynku. Dziś dużo uwagi poświęcamy elektrycznej mobilności. Jednocześnie patrzymy dalej w przyszłość, wraz z samochodami elektrycznymi, zmieniającą się motoryzację kształtują nowe technologie i cyfryzacja. Niebawem samochody będą nie tylko elektryczne, ale także autonomiczne. Jestem przekonany, że w nadchodzących latach Volkswagen Group Polska będzie w jeszcze większym stopniu kształtować indywidualną mobilność w Polsce.” – powiedział Pavel Šolc, prezes zarządu Volkswagen Group Polska.

Nowy Volkswagen ID. Buzz i ID. Buzz Cargo: czysta forma i klasyczne linie współczesnej mobilności

Volkswagen Group Polska wielokrotnie była nagradzany za rozwój elektromobilnosci w Polsce. Spółka daje przykład i inspiruje do zmiany w kierunku bezemisyjnych pojazdów. Volkswagen Group Polska zasilana jest wyłącznie zieloną energią, na ternie firmy zainstalowanych jest 50 punktów ładowania, spółka zdecydowanie zmienia swój park samochodów na auta elektryczne i hybrydowe typu plug-in. Volkswagen Group Polska wraz ze swoimi markami i siecią dealerską rozwija także publiczną infrastrukturę ładowania.

W Volkswagen Group Polska zatrudnionych jest ponad 550 pracowników. Firma odpowiada nie tylko za sprzedaż samochodów, ale także za sprzedaż części i akcesoriów. W 2021 roku spółka dostarczyła dealerom 13 milionów części i komponentów, czyli ok. 250 tysięcy każdego tygodnia. Bardzo duże zaangażowanie notuje się także po stornie logistyki samochodów – średnio 145 wagonów kolejowych i 90 lawet z autami każdego tygodnia było obsłużonych w magazynie pojazdów w minionym roku.

Volkswagen Caddy – milion kilometrów z jednym kierowcą

Dużym atutem Grupy Volkswagen w Polsce jest rozwinięta sieć dealerska, na którą składają się salony samochodowe i punkty serwisowe 7 marek w niemal 200 lokalizacjach:

• 88 dealerów i partnerów serwisowych marki Volkswagen• 76 dealerów i partnerów serwisowych marki VW Samochody Dostawcze• 119 dealerów i partnerów serwisowych marki ŠKODA• 37 dealerów i partnerów serwisowych marki SEAT• 25 dealerów i partnerów serwisowych marki CUPRA• 41 dealerów i partnerów serwisowych marki Audi• 8 dealerów i partnerów serwisowych marki Porsche

Oprócz Volkswagen Group Polska, największego dystrybutora nowych samochodów w naszym kraju, do koncernu Volkswagen należą w Polsce także spółka Volkswagen Financial Services oraz 9 zakładów produkcyjnych, w tym Volkswagen Poznań, największy producent samochodów w Polsce.

Źródło: Volkswagen