Fiat Panda i Tipo Garmin – nowe edycje specjalne

Na rynku zadebiutują nowe Panda i Tipo Garmin: dwie serie specjalne, będące topową wersją w poszczególnych gamach i łączące w sobie atrakcyjny, terenowy wygląd, najnowocześniejsze wyposażenie technologiczne oraz wydajną i zrównoważoną gamę silników. Będą zatem idealnym rozwiązaniem dla młodego, dynamicznego klienta, miłośnika spędzania czasu na świeżym powietrzu, który za kierownicą swojego samochodu pragnie uciec od rutyny dnia codziennego.

W ramach umowy zawartej między marką FIAT a Garmin, globalną firmą, która od ponad 30 lat opracowuje urządzenia wykorzystujące technologię satelitarną, topowe wersje w gamie modeli Panda i Tipo dołączają do cieszących się wielkim powodzeniem serii specjalnych Cross i (Red). Modele te stanowią prawie 50% łącznej sprzedaży samochodów marki FIAT, a wersje Cross modeli Panda i Tipo stanowią istotny procent w strukturze sprzedaży tych modeli: co czwarty sprzedany Fiat Panda to wersja Cross, i trend ten ma charakter rosnący, natomiast co drugi sprzedawany Fiat Tipo to nadwozie Cross.

Teraz „pałeczkę przejmuje” seria specjalna Garmin, prawdziwa kwintesencja wszechstronności, innowacji technologicznych i wyróżniającego się designu – wspólnych cech marek FIAT i Garmin. Nowa seria specjalna jest przeznaczona dla dynamicznego, kochającego sport klienta, który nieustannie poszukuje inteligentnych produktów, aby doświadczać w mieście tych samych emocji, które zapewnia rekreacja na świeżym powietrzu, nie rezygnując przy tym ze stylu i wyrazistości. Oba modele wyróżniają się nowym kolorem nadwozia Zielony Foresta, zarezerwowanym wyłącznie dla nowej serii specjalnej Garmin, stanowiącym hołd dla pełnego przygód stylu życia. Są ozdobione pomarańczowymi detalami, ekskluzywnymi matowymi jasnoszarymi elementami nadwozia i mają specjalne koła podkreślające ich terenowy wygląd. Ten sam styl odnajdujemy w wnętrzu, które także jest wykończone ożywiającymi pomarańczowymi detalami. Wszechstronność i modułowość przestrzeni pozwala zaspokoić różne emocje i potrzeby związane z mobilnością.

Seria specjalna Tipo Garmin

Seria specjalna Tipo Garmin, również występująca w ekskluzywnym kolorze Zielony Foresta, oferuje pomarańczowe elementy, jak linia wzdłuż boku nadwozia, trójkąt na przednim grillu i emblemat „Garmin” na słupku B oraz czarne matowe detale, w tym klamki drzwi, relingi dachowe i słupki. W efekcie powstała zdecydowana i odważna kombinacja kolorów, którą dodatkowo podkreśla nowy, jasnoszary, matowy lakier widoczny na obudowach lusterek, osłonach podwozia, ramkach świateł przeciwmgielnych oraz bocznych listwach progowych. Nowa, najwyższa wersja wyposażenia z pewnością nie pozostanie niezauważona w wielkomiejskiej scenerii, w której dominują neutralne kolory. Dopełnieniem wyglądu zewnętrznego nadwozia są ekskluzywne 17-calowe czarne obręcze kół ze stopów lekkich z pomarańczowymi elementami.

Wnętrze jest odzwierciedleniem wyglądu nadwozia, o czym świadczą pomarańczowe detale na fotelach. Kierowca może korzystać z w pełni konfigurowalnego, 7-calowego, cyfrowego wyświetlacza TFT, dzięki któremu może kontrolować stan samochodu, multimedia i telefon. Ponadto, wyświetlacz jest zestawiony z system multimedialnym UConnect 5 z 10,25-calowym ekranem dotykowym, który zapewnia prostą i wygodną obsługę, również dzięki bezprzewodowemu połączeniu z funkcjami Apple CarPlay i Android AutoTM. Wreszcie, aby zapewnić maksymalny komfort w samochodzie, w standardzie dostępna jest automatyczna klimatyzacja, tempomat, elektrycznie sterowane szyby tylne, trzeci tylny zagłówek, przedni podłokietnik oraz kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów Soft touch.

Fiat 500 i 500X Dolcevita – połączenie elektryfikacji i kultowego stylu

Nowe Tipo Garmin oferuje szeroką gamę najnowszych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), które ułatwiają prowadzenie samochodu i zapobiegają potencjalnym zagrożeniom. Należą do nich: „Attention Assist” (system wykrywania zmęczenia kierowcy), który wykrywa wczesne oznaki zmęczenia kierowcy i ostrzega o tym sygnałami akustycznymi i wizualnymi na wyświetlaczu komputera pokładowego, „Traffic Sign Recognition” (funkcja rozpoznawania znaków drogowych) rozpoznaje maksymalną prędkość dozwoloną na drodze, po której porusza się samochód, „Intelligent Speed Assist” (inteligentny ogranicznik prędkości) dostosowuje prędkość do ograniczeń wskazanych przez znaki drogowe oraz „Lane Control” (system kontroli pasa ruchu), który pomaga utrzymać samochód na pasie ruchu, pod warunkiem, że jego oznaczenia mogą być prawidłowo wykryte.

Seria specjalna Tipo Garmin, dostępna w wersji hatchback lub kombi, może być wyposażona w trzy jednostki napędowe: silnik benzynowy 1.0 T3 o mocy 100 KM, silnik diesel 1.6 o mocy 130 KM oraz nowy 48-woltowy napęd hybrydowy. Oprócz nowego koloru Zielonego Foresta, seria specjalna Tipo Garmin dostępna jest również w kolorze nadwozia Białym Gelato, Szarym Colosseo, Szarym Maestro i Czarnym Cinema.

Fiat 500 – wersja limitowana La Prima by Bocelli

Smartwatch Garmin Venu Sq

Sportowe i nowoczesne wzornictwo inspirowane miejską atmosferą, łączy się z najbardziej zaawansowaną technologią monitorowania zdrowia i kondycji, z pomiarami m.in. tętna, stresu i jakości snu. Tak w skrócie można opisać „duszę” smartwatcha Garmin Venu Sq, który pomaga prowadzić zdrowy styl życia. Zegarek ma ponad 20 wbudowanych aplikacji sportowych do ćwiczeń w pomieszczeniach i na zewnątrz, i może przechowywać dane dotyczące do 200 godzin aktywności. Zegarek ma kolorowy wyświetlacz dotykowy LCD o przekątnej 1,3 cala, wydajny i niezawodny GPS oraz baterię wystarczającą na 6 dni pracy w trybie smartwatcha i do 14 godzin w trybie GPS. Ponadto Garmin Venu Sq oferuje łączność Bluetooth i Ant+, a także jest kompatybilny ze smartfonami z systemem Android i iPhone’ami.

Informacje o Garmin

Firma Garmin od lat tworzy nawigacje i urządzenia wykorzystujące technologię GPS dla branży motoryzacyjnej, lotniczej, morskiej, turystyki outdoorowej i fitness. Projektowane z myślą o życiu na zewnątrz, produkty firmy Garmin są stale nagradzane za swoją innowacyjność, użyteczność i niezawodność we wszystkich gałęziach rynku, na których jest obecna. Firma i jej filie zatrudniają ponad 19 000 pracowników w 34 krajach na całym świecie. Firma Garmin Ltd. (NYSE: GRMN) jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne filie znajdują się w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i w Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać więcej informacji można odwiedzić wirtualny Newsroom Garmin, wysłać e-mail do naszego zespołu prasowego lub śledzić nasze przygody na blogu.

Źródło: Fiat