Rolls-Royce Phantom Serii II – nowe wcielenie luksusu

Produkty Rolls-Royce’a są długowieczne stając się ponadczasowym wyrazem dobrego gustu, piękna oraz luksusowego perfekcjonizmu. Phantom zajmuje unikalną, najwyższą pozycję w tej dziedzinie, będąc ubóstwianym za swoją ponadczasową elegancję.

Ósma generacja Phantoma została zaprezentowana w 2017 roku. Podczas prac nad nowym wcieleniem projektanci i inżynierowie marki kierowali się słowami klientów, którzy prosili Rolls-Royce’a, by nie wprowadzać znaczących zmian do tego ikonicznego samochodu. W odpowiedzi na te oczekiwania, w Phantomie pojawiły się jedynie delikatne ulepszenia w designie, zdobienia i zmiany adaptacyjne.

“Phantom stoi niewzruszenie na samym szczycie świata dóbr luksusowych. Jako nasz najwyższy model, prezentuje sobą wszystko, co najlepsze w stylistyce, technologii i rzemiośle Rolls-Royce’a – idealną mieszankę wizji, kreatywności, najlepszych materiałów, umiejętności, cierpliwości oraz precyzji. W Phantomie Serii II zachowaliśmy i zadbaliśmy o te wszystkie elementy, za które nasi klienci pokochali ten najlepszy i luksusowy przedmiot. Subtelne, aczkolwiek znaczące zmiany, odzwierciedlają zmieniające się preferencje i oczekiwania tej grupy osób.

Phantom zawsze był postrzegany jako „najlepszy samochód na świecie”: kompetencje naszego działu Bespoke pozwalają na to, by tworzyć dla klientów samochody, które będą najlepsze również w ichświecie”. – powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars.

Nowe wcielenie

Najbardziej oczywistą, a jednocześnie najważniejszą cechą Phantoma, którą należało zachować, jest jego imponująca postać. Została ona dodatkowo podkreślona przez nową, polerowaną poziomą linię poprowadzoną pomiędzy dziennymi reflektorami ponad grillem Phanteon. To dodaje Phantomowi nowoczesności, która podkreśla skupienie na kierowcy.

Nowy Rolls-Royce Black Badge Ghost zadebiutował w Polsce

Dzięki subtelnej geometrycznej zmianie w grillu, plakietka „RR” oraz figurka Spirit of Ecstasy stały się jeszcze bardziej widoczne, gdy patrzy się na nie z przodu. Sam grill jest teraz rozświetlany. Światła drogowe zostały ozdobione ramkami misternie laserowo ciętymi dającymi efekt świateł gwiazd, co pozwoliło na nawiązanie do rozświetlanej podsufitki (Starlight Headliner) znajdującej się wewnątrz oraz na wzmocnieniu efektu zaskoczenia i zachwytu kiedy widzi się Phantoma nocą.

Rolls-Royce Spectre – w pełni elektryczny model kończy testy zimowe programu symulującego 400 lat użytkowania

Boczny profil Phantoma zachowuje charakterystyczny krótki przedni zwis, długi rozstaw osi i szeroki słupek C, który zapewnia prywatność osobom w środku. Sylwetka wciąż posiada elegancką kluczową linię prowadzącą od Spirit of Ecstasy do zwężającej się tylnej części. Linia „split-belt” zaczyna się na przednim błotniku wygina się łagodnie w kierunku tylnych drzwi podkreślając długie proporcje i łagodnie opada w kierunku tylnych lamp przypominających latarnie. Dobitnie podcięta „linia powiewu” tworzy mocny cień sygnalizując wizualnie „lot na latającym dywanie”, czyli nieporównywalne doświadczenia z jazdy, z których znana jest marka.

Boczny profil został dodatkowo wzmocniony przestrzeniami dla nowych kół. Na zamówienia są dostępne trójwymiarowe, frezowane koła ze stali nierdzewnej z trójkątnymi płaszczyznami w pełni lub częściowo polerowanymi. Alternatywnie, Phantom może zostać ozdobiony prawdziwie eleganckimi kołami dyskowymi, które przywołują romantyczny klimat Rolls-Royce’ów z lat 20. poprzedniego wieku. Koła te są produkowane zarówno w opcji z polerowaną stalą, jak i lakierowaną na czarno, co idealnie nawiązuje do koncepcji lotu po ziemi.

W odpowiedzi na wcześniejsze prośby klientów, opcjonalnie dostępne są pociemnione:chromowana rama grilla, czarne uchwyty maski, ramka przedniej szyby oraz wykończenia ramek bocznych. Estetyka taka umożliwia Rolls-Royce’owi przeobrażenie wyglądu Phantoma w najbardziej świetlistego lub najciemniejszego z ciemnych.

Pełne przepychu wnętrze Phantoma pozostaje niemal takie samo: kierownica została delikatnie pogrubiona, dzięki temu ten punkt styku właściciela/kierowcy z samochodem jest ulepszony i stał się bardziej bezpośredni.

Phantom oraz Phantom Extended – każdy z nich posiada swój własny charakter i prezentuje odmienne podejście. Phantom jest wybierany głównie przez rosnącą liczbę klientów, którzy sami chcą prowadzić samochód. Ci, którzy wolą zawiadywać podróżą z tylnego siedzenia, Phantom Extended oferuje bezsprzecznie najlepsze super-luksusowe doświadczenie z jazdy samochodem prowadzonym przez szofera.

Rolls-Royce Connected

Wraz z Phantomem debiutuje “Rolls-Royce Connected”. System umożliwia właścicielowi bezpośrednie przesłanie adresu z aplikacji Whispers (członkowskiej aplikacji Rolls-Royce’a) do samochodu, dzięki czemu nawigacja gładko i bezbłędnie poprowadzi samochód na przyjęcie, do restauracji, dealerstwa, a nawet do samej siedziby Rolls-Royce’a. Rolls-Royce Connected wyświetla w Whispers położenie samochodu, status bezpieczeństwa i aktualny stan „zdrowia”. Za dotknięciem przycisku, właściciel może skontaktować się z wybranym dealerstwem by omówić wymagania serwisowe lub uzyskać informację o samochodzie.

Obszary luksusu

Phantom, jako najwyższy model marki, przyciąga elitę klientów Rolls-Royce’a. Są to ludzie uznani i odnoszący sukcesy, stojący na szczycie w swojej dziedzinie, często będący również stale na oczach opinii publicznej, a jednocześnie zdeterminowani i wymagający. Nie jest to zatem przypadek, że Phantom jest przedmiotem najbardziej ambitnych i wymagających zamówień na personalizację.

Phantom od swych narodzin zawsze był taki, jakiego oczekiwał klient. Nie tylko „najlepszym samochodem na świecie”, ale również najlepszym samochodem dla niego w jego świecie.

“Typowy klient na Phantoma” nie istnieje. Może być bardzo młody lub starszy, podążający za współczesnością lub wierny tradycji, może być osobą, która sama dorobiła się majątku lub pochodzić z zamożnego domu. Zamówienia tych klientów odzwierciedlają pełne spektrum ich zainteresowań i inspiracji.

Ósma generacja Phantoma jest „białym płótnem” dla personalizacji Bespoke, które może stać się prawdziwym odbiciem indywidualnego stylu i charakteru właściciela.

Phantom Platino –  powrót najlepszych materiałów

Na cześć wprowadzenia Phantoma SeriiII, oraz by zobrazować możliwości personalizacji Bespoke Rolls-Royce’a, marka stworzyła nowe arcydzieło Bespoke – Phantoma Platino – nawiązujące nazwą do srebrzysto-białego wykończenia pożądanego i cennego metalu – platyny.

Phantom Platino to kontynuacja badań nad materiałami do wnętrz prowadzonymi przez markę. Ich początki sięgają 2015 roku, gdy zadebiutował Serenity, Phantom Bespoke, którego wnętrze wyściełał ręcznie malowany i wyszywany jedwab. Przednie fotele Phantoma Platino zostały wykończoną najlepszą skórą Rolls-Royce’a, podczas gdy te z tyłu zostały tapicerowane materiałem. Piękne, w jednotonowej kolorystyce, wnętrze Platino powstało dzięki połączeniu dwóch różniących się materiałów: jednego stworzonego we włoskim zakładzie gwarantującym trwałość, a jednocześnie luksusowy wygląd i drugiego pozyskanego z włókien bambusowych, wybrany dla połyskującego wykończenia.

Na obu materiałach znajduje się oryginalny powtarzający się wzór w abstrakcyjny sposób ukazujący Spirit of Ecstasy. Na jedwabistej tkaninie projekt jest mniejszy i tkany, by dać wizualnie bardziej stymulujące wykończenie. Ten sam materiał pojawia się również w Galerii oraz w najważniejszych punktach dotykowych, takich jak podłokietniki czy konsola centralna. Materiał bambusowy jest wyszyty większymi elementami wzoru dając wygląd tkaniny pluszowej, często spotykanej we wzornictwie wnętrz. Ten bardziej odporny materiał został wykorzystany na niższych elementach wnętrza mających największy kontakt.

Ten sam wzór pojawia się również na zegarze na desce rozdzielczej Phantoma. Obudowa jest stworzona z ceramiki wydrukowanej w 3D, dzięki prawdziwie nowoczesnemu procesowaniu tradycyjnego materiału. Zegar jest umieszczony w wykończonej “na zmrożoną” desce, by wraz z tonacją wnętrza dać Phantomowi piękny i niezrównany poziom obfitości.

Największą kanwą w Phantomie jest jego rozświetlana podsufitka Starlight Headliner. W unikalnym wzorze, stworzonym specjalnie dla Rolls-Royce Platino, “gwiazdy” są rozmieszczone tak, by przyciągać wzrok ku tyłowi, a za tajemniczymi spadającymi gwiazdami ciągnią się iskry.

Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars, powiedział: “Subtelne zmiany, które wprowadziliśmy do Phantoma Serii II, zostały głęboko przemyślane i drobiazgowo przeprowadzone. Jak mawiał Sir Henry Royce: ‘Drobiazgi stanowią o perfekcji, ale perfekcja wcale nie jest drobiazgiem.”

Źródło: Rolls-Royce