Hyundai New Horizons Studio zaprojektuje i zbuduje Ultimate Mobility Vehicles (UMV)

Hyundai New Horizons Studio (NHS), jednostka skoncentrowana na rozwoju pojazdów typu Ultimate Mobility Vehicles (UMV), otworzy nowe centrum badawczo-rozwojowe i laboratoryjne w Bozeman, w stanie Montana. NHS Bozeman to szacowana na 20 milionów dolarów inwestycja w wizję Hyundaia o nazwie ”Postęp dla ludzkości”, która na nowo definiuje transport za pomocą dostępnych, zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności.

Zupełnie nowy obiekt będzie służył jako siedziba NHS i będzie wspierać prace nad prototypami, testy w terenie i rozwój zastosowań pojazdów UMV.

„Montana szybko staje się pewnego rodzaju centrum dla firm high-tech i przedsiębiorców, dzięki rosnącej liczbie utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników w dziedzinie inżynierii, badań i nauk przyrodniczych” – powiedział dr John Suh, szef New Horizons Studio i wiceprezes Hyundai Motor Group. “Bozeman to prężnie rozwijający się obszar położony w pobliżu dziesiątek tras i ponad 150-milowego obszaru do testów pojazdów UMV – jest idealnym rozwiązaniem dla naszego nowego laboratorium badawczo-rozwojowego”.

New Horizons Studio Bozeman

Całkowicie nowy obiekt New Horizons Studio Bozeman, mieszczący się w kampusie innowacji Uniwersytetu Stanowego Montana (MSU), będzie koncentrować się na:

  • Projektowaniu i rozwoju nowych produktów
  • Badaniu i ocenie rynku
  • Przeprowadzaniu testów
  • Rozwoju i testowaniu materiałów kompostowanych
  • Architekturze pojazdów nowej generacji
  • Produkcji dla użytkownika końcowego/komercyjnego i inteligentnym montażu

New Horizons Studio planuje stworzyć ponad 50 etatowych miejsc pracy w swojej lokalizacji w ciągu najbliższych pięciu lat. Wiele stanowisk będzie dotyczyło przestrzeni badawczo-rozwojowej i będzie ukierunkowane na wiedzę specjalistyczną w zakresie sprzętu mechanicznego, inżynierii elektrycznej i elektronicznej oraz materiałów i produkcji.

Hyundai Motor wśród najbardziej zelektryfikowanych producentów w Europie

Obiekt o szacowanej powierzchni od 12 000 do 15 000 stóp kwadratowych będzie częścią 42-hektarowego Kampusu Innowacji MSU, w którym działa wiele firm technologicznych i biotechnologicznych. W ramach tej grupy, NHS Bozeman będzie miał również możliwość ścisłej współpracy ze studentami MSU, a także uzyska dostęp do najnowocześniejszych badań i światowej klasy profesorów.

Budowa IndustryBuilding, w którym będzie się mieścić NHS Bozeman, rozpocznie się w czerwcu 2022 roku, a pierwsze biuro badawczo-rozwojowe zostanie oficjalnie otwarte w tym samym czasie.

„To wspaniały dzień dla Montany. Szybko przystąpiliśmy do pracy, aby wykorzystać zainteresowanie Hyundai Motor Group naszym stanem, urzeczywistnić to i zapewnić więcej dobrze płatnych miejsc pracy w Montanie. Nowatorska, globalna firma inwestująca w produkcję i innowacje – Hyundai Motor Group, której decyzja aby przenieść swój nowy zakład do Montany i inwestować w naszym stanie, jest świadectwem przyjaznego dla biznesu środowiska i silnej etyki pracy w Montanie – powiedział gubernator stanu Montana Greg Gianforte. „Jesteśmy zachwyceni, że nasze bliskie relacje osobiste, wyjątkowy klimat biznesowy, utalentowani pracownicy i jakość życia przyciągają międzynarodową uwagę. Montana jest otwarta na biznes na cały świat”.

Ultimate Mobility Vehicles

Misją New Horizon Studio jest budowanie pojazdów dla przyszłych klientów, którzy chcą lub muszą podróżować po terenach stanowiących wyzwanie dla konwencjonalnych pojazdów lądowych. Zastosowania UMV obejmują zarządzanie zasobami naturalnymi, zarządzanie klęskami żywiołowymi, logistykę dla wszystkich miast i obszarów wiejskich, budownictwo, wydobycie i rozwój zasobów kosmicznych.

World Car of the Year 2022 – Hyundai IONIQ 5 zdobywa trzy nagrody, w tym główną dla światowego samochodu roku

W NHS Bozeman zespół początkowo skupi się na udoskonaleniu rozwoju, testowania i wdrażania dwóch modeli UMV. Pierwszy z nich to bezzałogowy, transformujący, inteligentny robot do poruszania się po ziemi (podobny do tego, który został ujawniony na targach CES w 2021 roku), zaprojektowany do przenoszenia różnego rodzaju ładunków podczas podróży po niepewnym terenie. Drugi, inspirowany Elevate, to większy (w rozmiarze dwuosobowego ATV) pojazd z robotycznymi nogami, które mogą poradzić sobie z trudnymi sytuacjami na drodze i potencjalnie ratować życie jako pierwszy ratownik w przypadku klęsk żywiołowych.

O New Horizons Studio
New Horizons Studio z siedzibą we Fremont w Kalifornii, z biurami w Bostonie i Bozeman w stanie Montana, opracowuje pojazdy o bezprecedensowej mobilności. Produkty studia skierowane są do użytkowników potrzebujących podróżowania i poruszania się po niekonwencjonalnych i trudnych terenach, w tym także w miejscach niedostępnych dla konwencjonalnych pojazdów kołowych. Oprócz opracowywania nowych podstawowych technologii dla pojazdów naziemnych, New Horizons Studio pracuje nad szerszym zestawem technologii w zakresie projektowania, materiałów, produkcji i eksploatacji pojazdów.

Źródło: Hyundai