Kia współpracuje z organizacją The Ocean Cleanup i będzie dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności

Kia Corporation i The Ocean Cleanup formalnie rozpoczęły współpracę w celu zwalczania zanieczyszczenia plastikiem głównych szlaków wodnych na świecie. To znaczące partnerstwo jest kluczową inicjatywąmarki Kia w dążeniu do zostania dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności i do osiągnięcia neutralności węglowej do 2045 roku.

W ramach partnerstwa Kia będzie wspierać The Ocean Cleanup w usuwaniu plastikowych odpadów z oceanów i w dostarczenie materiałów do budowy urządzeń „Interceptor Original”, które zatrzymują plastikowe odpady w rzekach, zanim dotrą one do oceanu. Kia zapewni wsparcie finansowe „The Ocean Cleanup”, które przełoży się na zainicjowanie projektów oczyszczania oceanów i rzek oraz stworzenie nowego systemu obiegu zasobów, aby część tworzyw sztucznych zebranych z oceanów wprowadzić do procesów produkcji i do łańcucha dostaw.

Ho Sung Song, Prezes i Dyrektor Generalny Kia Corporation oraz Boyan Slat, założyciel i Dyrektor Generalny The Ocean Cleanup, 27 kwietnia wzięli udział w ceremonii podpisania umowy w centrali Kia w Seulu i oficjalnie potwierdzili partnerstwo między Kia i The Ocean Cleanup. Umowa oznacza początek siedmioletniej współpracy, w ramach której obie organizacje będą badać innowacyjne sposoby tworzenia rozwiązań, które wspierają bardziej zrównoważoną przyszłość.

The Ocean Cleanup to organizacja non-profit z siedzibą w Holandii, która opracowuje i wdraża technologie, mające na celu usuwanie plastiku z oceanów poprzez powstrzymanie ich napływu rzekami, a także oczyszczanie oceanów z plastiku, który już się w nich nagromadził. W tym drugim przypadku „The Ocean Cleanup” opracowuje systemy do efektywnego zagęszczania plastiku oraz do jego okresowego usuwania. Aby ograniczyć napływ plastiku rzekami, The Ocean Cleanup opracowało urządzenia o nazwie „Interceptor”, które zatrzymują i wydobywają plastik z rzek, zanim dotrze on do oceanu.

Jako oficjalny partner The Ocean Cleanup, przez siedem lat Kia będzie wspierać tę organizację nie tylko wkładami finansowymi, ale również rzeczowymi oraz uczestniczyć w budowie różnych urządzeń do oczyszczania rzek, jak „Interceptor”. Ponadto, Kia udostępni„The Ocean Cleanup” w Holandii cztery samochody elektryczne – jedno EV6 i trzy Niro EV. W zamian ”The Ocean Cleanup” dostarczy Kia zebrany plastik, który będzie można ponownie wykorzystać oraz podzieli się wynikami badań i udostępni dane na temat ograniczania zanieczyszczenia plastikiem wód oceanicznych.

Ho Sung Song, Prezes i Dyrektor Generalny Kia Corporation, powiedział: „Kluczem do zrealizowania wizji zrównoważonej przyszłości marki Kia jest nie tylko zmiana produktów i usług, ale także pozytywne zmiany dla planety. Kia będzie zawierać kolejne partnerstwa z różnymi organizacjami, takimi jak The Ocean Cleanup, które dysponują innowacyjnymi technologiami i mają ciekawe pomysły”.

Kia zdobywa wiele nagród w prestiżowym konkursie iF Design Awards 2022

Boyan Slat, założyciel i Dyrektor Generalny The Ocean Cleanup, dodał: „Plastik nie jest z natury złym materiałem, ale musimy używać go odpowiedzialnie. Pokazujemy, jak można oczyszczać rzeki i oceany. Jednocześnie – wraz z naszym nowym partnerem, marką Kia – udowadniamy, że plastik z recyklingu można wykorzystać w sposób zrównoważony. Mam nadzieję, że uda nam się zainspirować innych do podobnego działania. Ta współpraca jest kolejnym krokiem w wysiłkach, aby nasz połów nie trafił z powrotem do środowiska i aby wykorzystać jego wartość, co przekłada się na oczyszczanie planety”.

Kia Niro Plus – debiut pierwszego modelu marki zaprojektowanego na potrzeby specjalnych zastosowań

Partnerstwo z The Ocean Cleanup jest jednym z kluczowych dla realizacji korporacyjnej wizji marki Kia. Jej celem jest oferowanie zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Do 2030 roku Kia planuje zwiększyć udział plastiku wykorzystywanego ponownie do 20 procent i spodziewa się dalszego wkładu w ochronę środowiska poprzez ustanowienie i aktywację tzw. „Virtuous Recycling Loop”, co zminimalizuje wpływ na klimat utylizacji aut.

Zobowiązanie marki Kia do oferowania zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności wyraża również nowe Niro, którego premiera miała miejsce podczas Mobility Show w Seulu25 listopada 2021 roku. W konstrukcji nowego Niro wykorzystuje się ekologiczne materiały opracowane z przetworzonych tapet, liści eukaliptusa i farby na bazie wody, co minimalizuje wpływ na środowisko i zmniejsza ilość odpadów. Kia planuje systematycznie zwiększać udział przyjaznych dla środowiska materiałów w konstrukcji samochodów. W niedalekiej przyszłości wycofa się ze stosowania skór zwierzęcych we wszystkich modelach.

Informacja na temat organizacji The Ocean Cleanup

The Ocean Cleanup opracowuje i wdraża technologie, które służą pozbyciu się plastikowych odpadów z rzek i oceanów. Do osiągnięcia tego celu wykorzystuje dwutorowe podejście – powstrzymanie dopływu plastiku rzekami i oczyszczenie oceanów z tego, co już się w nich nagromadziło. Na potrzebę tego ostatniego The Ocean Cleanup opracowuje systemy do efektywnego zagęszczania plastiku i do jego okresowego usuwania. Powstrzymywaniu przypływu plastiku przez rzeki służą urządzenia zwane „Interceptorami”, które zatrzymują i wydobywają plastik z rzek, zanim dotrze do oceanu. Organizacja The Ocean Cleanup – założona w 2013 roku przez Boyana Slata – zatrudnia obecnie około 100 osób. Siedziba fundacji znajduje się w Rotterdamie w Niderlandach.

Źródło: KIA