Hyundai Palisade – największy SUV zyskał na atrakcyjności

Jeden z najbardziej atrakcyjnych modeli południowokoreańskiej marki otrzymał zmodernizowany design nadwozia oraz istotne zmiany techniczne i technologiczne. Jest cenionym modelem w USA.

Już na pierwszy rzut oka widzimy zmodyfikowaną przednią część nadwozia, który w dużym stopniu uatrakcyjnił ten model i nawiązuje do aktualnej mody. Charakterystycznymi elementami są punkty świetlne. Także tylna część pojazdu otrzymała charakterystyczny dla tego modelu design. Nowy jest tylny zderzak z wmontowanymi światłami cofania oraz podwójne kwadratowe końcówki układu wydechowego. Standardowo montowane są 20-calowe obręcze kół z metali lekkich.

Zmiany objęły także wnętrze pojazdu. Nowa jest kierownica oraz zmodyfikowana deska rozdzielcza. Obsługa systemu multimedialnego odbywa się za pośrednictwem przycisków umieszczonych w jednej linii pod nawiewami wentylacji.

W wyposażeniu znalazło się nowe cyfrowe lusterka wsteczne, kierowca otrzymał fotel Ergo-motion, a pasażerowie zajmujący miejsca w drugim rzędzie mogą korzystać z wentylowanych foteli, a w trzecim rzędzie także z podgrzewania foteli.

World Car of the Year 2022 – Hyundai IONIQ 5 zdobywa trzy nagrody, w tym główną dla światowego samochodu roku

Współczynnik bezpieczeństwa podnoszą boczne kurtyny zamontowane także w tylnej części pojazdu. W wyposażeniu znalazło się wiele systemów wspomagających jak m.in. system antykolizyjny, smart-cruis współpracujący z nawigacją, funkcja highway driving, system antykolizyjny cofania oraz funkcja samodzielnego parkowania.

Hyundai Motor wśród najbardziej zelektryfikowanych producentów w Europie

Do napędu oferowany jest silnik benzynowy o pojemności skokowej 3.8 l V6 o mocy 217 kW, współpracujący z ośmiostopniowym automatem. Nabywca ma do wyboru przedni napęd lub na cztery koła.

Pierwsze samochody trafią do amerykańskich dilerów w połowie 2022 roku.

Źródło: Hyundai