GDDKiA – kierowco jedź bezpiecznie – wyjazdy w okresie Świąt Wielkiej Nocy

W okresie Świąt Wielkanocnych spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych. Jak zawsze przyda się rozwaga i rozsądek na drodze.

W okresie Świąt Wielkiej Nocy ograniczony będzie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce 16 kwietnia w godzinach od 18 do 22, oraz 17 i 18 kwietnia, w godzinach od 8 do 22.

Kwiecień plecień, bo przeplata…

W kwietniu coraz więcej jest dni z temperaturą mocno powyżej zera °C, jednak zima wciąż potrafi o sobie przypomnieć. Szczególnie w południowej, górzystej części kraju. Prognozy pogody przewidują nawet możliwe opady śniegu lub deszczu i śniegu, a temperatury w ciągu nocy poniżej zera °C. Jezdnie, pomimo tego, że będą czarne i mokre, mogą okazać się śliskie. Szczególnie w godzinach porannych, na obszarach leśnych oraz wiaduktach. Dlatego kierowcy powinni zachować styl jazdy odpowiadający, jeżeli nie zimowym, to przynajmniej zmiennym warunkom na drogach.

GDDKiA – tablice STOP – Zły kierunek – montowane w całej Polsce

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Po raz kolejny przypominamy więc o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Zachęcamy też do stosowania się do dekalogu rozsądnego kierowcy.

GDDKiA – od 20 lat dbamy o utrzymanie i rozwój infrastruktury drogowej w Polsce

Gdzie szukać informacji o warunkach ruchu na drogach krajowych?

Serwis GDDKiA  oraz numer 19 111 – to główne źródła informacji dla wszystkich planujących podróż po drogach krajowych. To z nich dowiemy się m.in. jakich utrudnień możemy spodziewać się na trasie. Użytkownicy dróg mogą tam również zgłosić uszkodzone elementy infrastruktury lub inne zagrażające bezpieczeństwu sytuacje, które zauważą podczas jazdy.

Źródło: GDDKiA