Kia Niro EV wygrywa kategorię aut elektrycznych w badaniu J.D. Power 2022

Po raz drugi rok z rzędu Kia Niro EV zajęła pierwsze miejsce w badaniu J.D. Power w kategorii „samochodów elektrycznych popularnych producentów aut”. Aby określić satysfakcję z użytkowania samochodu i prawdopodobieństwo jego ponownego zakupu, firma J.D. Power przeprowadziła ankietę wśród ponad 8000 właścicieli samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy oceniali takie parametry, jak koszt eksploatacji, zasięg auta, łatwość obsługi, design i przyjemność z jazdy.

Niro odegrało kluczową rolę w elektryfikacji gamy modeli marki Kia, ułatwiając jej przejście na zrównoważoną mobilność dzięki nisko- i bezemisyjnym układom napędowym. Niro EV, od czasu wprowadzenia na rynek w 2017 roku, jest najlepiej sprzedającą się wersją z trzech dostępnych i stale zyskuje na znaczeniu w gamie modeli marki Kia.

„Kia oferuje zróżnicowaną gamę modeli, które zapewniają dostęp do wielu atrakcyjnych usług oraz gwarantują doskonałe wrażenia z posiadania” – powiedział Sean Yoon, Prezes i Dyrektor Generalny Kia North America oraz Kia America. „Kolejne zwycięstwo w badaniu J.D. Power wzmacnia wiodącą rolę marki Kia, która przygotowuje się do wprowadzenia kolejnych elektrycznych modeli – hatchbacków, SUV-ów i minivanów – w kilku segmentach rynku. Wszystkie pojawią się w ofercie do 2027 roku. Nowa Kia EV6 dołączyła do Niro w gamie elektrycznych modeli Kia i przyczyniła się do rekordowej sprzedaży w lutym”.

Kia przedstawia plan działania do 2030 roku – marka chce stać się liderem zrównoważonej mobilności na świecie

Kia Niro to idealny samochód dla kierowców, którzy poszukują bezemisyjnego auta i jednocześnie nie chcą rezygnować ani z przestronnego wnętrza, ani z designu, ani z zasięgu. Dzięki zasięgowi na energii elektrycznej, który wynosi aż 454 kilometry, funkcjonalnie urządzonemu wnętrzu i maksymalnemu momentowi obrotowemu, wynoszącemu395 Nm, Niro EV jest idealnym samochodem do zachęcenia ludzi, aby przejść na mobilność elektryczną.

Kia EV6 triumfuje w konkursie Red Dot Design Awards 2022

„Samochody elektryczne stają się coraz ważniejszą częścią motoryzacyjnego krajobrazu. Dzięki temu, że Niro EV drugi rok z rzędu otrzymało nagrodę za najwyższą satysfakcję z użytkowania w segmencie samochodów elektrycznych popularnych producentów, śmiało można powiedzieć, że Kia przekracza oczekiwania właścicieli aut elektrycznych” – powiedział Brent Gruber, Senior Director, Global Automotive w J.D. Power.

Kia ogłosiła niedawno, że nowe Niro zostanie wprowadzone na rynek w połowie 2022 roku. Samochód będzie bazował na zaletach obecnego, bardzo popularnego modelu i charakteryzował się zarówno nowoczesną stylistyką, jak i zaawansowanymi funkcjami.

Źródło: KIA