Nowy Lexus LC Inspiration Series – powstanie tylko 150 egzemplarzy

Ekskluzywny i ściśle limitowany Lexus LC 500 trafi do sprzedaży pod koniec wiosny tego roku. Zjawiskowe coupé japońskiej marki w wersji Inspiration Series zostało ulepszone subtelnymi dodatkami i kompletnie wyposażone. Co wyróżnia Lexusa LC 500, który powstanie w liczbie zaledwie 150 egzemplarzy?

Lexusy z gamy Inspiration Series zachwycają wymagających klientów już od paru lat, a nowy LC 500 Inspiration Series z pewnością nie będzie wyjątkiem. Samochód, który już w standardowej odmianie przyciąga spojrzenia, teraz stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. Nie jest to jednak ostentacyjne auto, a dodatki obecne w limitowanej wersji są subtelne i stylowe.

LC Inspiration Series – co się zmieniło?

Zmiany objęły zarówno nadwozie auta, jak i jego wnętrze. Limitowana wersja wyróżnia się specjalnym, srebrnym lakierem Iridium, z którym kontrastują błyszczące dodatki pokryte czarnym lakierem. Przede wszystkim chodzi o grill, który jest najbardziej efektownym elementem pasa przedniego.

Lexus LC 500 Inspiration Series ma również 21-calowe, 10-ramienne felgi z lekkich stopów, które zostały wykonane z użyciem nowoczesnych maszyn CNC, a następnie wykończone lakierem w dwóch odcieniach. Lexus LC w limitowanej edycji występuje zarówno w wersji Coupé, jak i Convertible. W każdej odmianie, dla klientów przygotowano coś wyjątkowego, dlatego wersja z pełnym nadwoziem została wyposażona w niewielki spoiler na klapie bagażnika, a otwarta odmiana zyskała miękki dach w wyjątkowym kolorze Dark Rose.

Lexus LC w czterech odsłonach

Lexus LC Inspiration Series wyróżnia się nie tylko z zewnątrz, bo zmiany objęły również kokpit auta. Znajdziemy tu szykowne połączenie skór czarnej z wiśniową, której odcień został nazwany Dark Rose. Możemy podziwiać go między innymi na konsoli środkowej, boczkach drzwi, fotelach czy pasach bezpieczeństwa.

Tam, gdzie zastosowana została czarna tapicerka skórzana, pojawiły się również przeszycia w ciemnoczerwonym kolorze. We wnętrzu znalazło się nawet miejsce na specjalną tabliczkę z numerem samochodu. To w końcu ściśle limitowana wersja.

Wyposażony pod korek

Standardowe wyposażenie Lexusa LC Inspiration Series jest bogate, jak przystało na luksusowy samochód klasy GT. Wersje Converible i Coupé oferują 13-głośnikowy system audio Mark Levinson o mocy 915 watów, system bezkluczykowy, wyświetlacz przezierny na przedniej szybie, adaptacyjny tempomat, oraz szereg zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, wśród których warto wymienić Pre-Collision System czy system utrzymywania auta w pasie ruchu (Lane Keep Assist).

Nowy Lexus RC F, który Japończycy zbudują inaczej

W kwestii podzespołów mechanicznych, mocy i silnika nic się nie zmieniło. Nie jest to bynajmniej zła wiadomość, bo pod maską wciąż pracuje 5-litrowy, wolnossący silnik V8, który jest prawdziwym ewenementem w obecnych czasach. Widlasta ósemka zjawiskowo brzmi, rozwija moc 464 KM i rozpędza auto do setki w czasie 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi zaś 270 km/h.

Czy zobaczymy go w Polsce?

Auto trafi do dealerów w USA jeszcze wiosną 2022 roku. Ewentualna dostępność i ceny aut w tej wersji na Starym Kontynencie nie są znane. W Stanach Zjednoczonych, Lexus LC 500 Inspiration Series kosztuje 104 500 dolarów, a cena wersji Convertible startuje z poziomu 115 580 dolarów, co przy obecnym kursie przekłada się na odpowiednio 443 200 i 490 200 zł.

Źródło: Lexus