Caravaning Warsaw Festival 2022 – nowy format imprezy caravaningowej w Warszawe

W weekend 14-15 maja 2022 r. na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie, zadebiutuje nowa cykliczna impreza caravaningowa, dedykowana pasjonatom podróżowania, niezależności i wyjątkowych emocji.

Organizatorami imprezy są: Grupa MTP, która już od lat przyczynia się do rozwoju branży caravaningowej, organizując wydarzenia targowe i kongresowe oraz Polska Grupa Caravaningowa, natomiast głównymi partnerami zostali Polski Związek Motorowy, Camprest.com oraz Polski Caravaning. Całość odbędzie się pod patronatem Caravans Salon Poland.

„Caravaning WarsawFestival jest kolejnym elementem budowania branży caravaningowej przez Grupę MTP. Na tym rynku działamy od 2012 roku, kiedy przygotowaliśmy pierwszą edycję salonu caravaningowego podczas Poznań Motor Show. Przez dziesięć lat zorganizowaliśmy również kilkanaście zlotów i cztery edycje targów Caravans Salon Poland. Tym samym przyszedł czas na nowe wyzwanie, jakim będzie wydarzenie na terenie Toru Służewiec, którego formuła została wypracowana po licznych konsultacjach z Caravaningowcami oraz firmami – importerami, dealerami, wypożyczalniami oraz dystrybutorami sprzętu i akcesoriów. Jesteśmy pewni, że dostarczymy wszystkim niespotykanych wcześniej przeżyć” – powiedział Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

CWF jest kompleksowym wydarzeniem skierowanym do wszystkich fanów i pasjonatów kamperów
i przyczep kempingowych. Podczas majowego weekendu na terenie Toru Służewiec, uczestnicy będą mogli między innymi:

  • Zobaczyć najnowsze kampery i przyczepy w strefie EXPO, gdzie czołowi dealerzy zaprezentują swoją ofertę
  • Odwiedzić strefę RENT YOUR CAMPER (wypożyczalni) – i zaplanować swoje wakacje czy wyprawę w kamperze lub z przyczepą
  • Wziąć udział zarówno, jako wystawca jak i kupujący w strefie GIEŁDY używanych przyczep, kamperów i akcesoriów
  • Wziąć udział w ZLOCIE CARAVANINGOWYM
  • Zobaczyć odbywające się na Torze Służewiec WYŚCIGI KONNE
  • Spotkać się z podróżnikami i ciekawymi osobowościami w STREFIE SPOTKAŃ

Impreza będzie miała charakter plenerowy i festiwalowy tworząc wyjątkowe miejsce dla integracji środowiska caravaningowego z targami oraz giełdą, dając niezliczone możliwości zarażania nowych osób pasją do caravaningu.

Kia EV6 triumfuje w konkursie Red Dot Design Awards 2022

„Maj to idealny moment na rozpoczęcie sezonu imprez caravaningowych i na spotkanie przedstawicieli branży, zlotowiczów planujących letnie wyprawy oraz pasjonatów caravaningu, szukających nowego sprzętu i inspiracji. Jako Polska Grupa Caravaningowa, wraz z członkami Stowarzyszenia z przyjemnością angażujemy się w nową inicjatywę i już teraz deklarujemy aktywny udział w stworzeniu tego wyjątkowego święta dla naszej branży” powiedział Dariusz Wawrzyniak, prezes zarządu Polskiej Grupy Caravaningowej.

„Wydarzenie odpowiada również oczekiwaniom firm, które w ubiegłym roku podpisały w październiku porozumienie, w którym oczekują dwóch profesjonalnych, dużych wydarzeń – jesienią w Poznaniu, na wiosnę w Warszawie. Jesteśmy pewnie, iż zaproponowane rozwiązanie przyjmie się na stałe i stanowić będzie stałe punkty w kalendarzu wszystkich caravaningowców” dodaje Wawrzyniak.

Targi Caravans Salon Poland 2021 potwierdziły doskonałą kondycję branży caravaningowej

To oczywiście pierwsze informację na temat wydarzenia. Więcej szczegółów już niebawem na stronie internetowej imprezy oraz w wydarzeniu facebookowym.

Sprzedaż biletów na Caravaning Warsaw Festival oraz miejsc na Zlot Caravaningowy, rozpocznie się od 1 marca.

Źródło: MTP